dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

V sobotním losování Prahy 10 o nájemní byty bude 51 zájemců

V osudí tradičního losování o 25 bytů bude v sobotu 17. května od 15 hodin na Kubánském náměstí 51 zájemců o nové bydlení. Počet žadatelů o byt byl vyšší, ale 10 z nich nesplnilo kritéria městské části. Losovat se bude ve čtyřech kategoriích, největší zájem trvá v kategorii mezi jednotlivci nad 30 let, kterých se přihlásilo 33 a požadavky z nich splnilo 27. “Dlouhodobě sledujeme, že o tento způsob přidělování nájemních bytů je stále mezi obyvateli Prahy 10 velký zájem. A to i proto, že je to nejtransparentnější a i nejspravedlivější způsob, který vytváří v rámci losování pro všechny přítomné zajímavou atmosféru,“ popisoval starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

Zvýšený zájem se projevil i v počtu podaných žádostí v kategorii pro mladé lidi do 30 let, do které se přihlásilo deset uchazečů, dále pak se ucházejí zájemci v kategorii rodiny s dětmi (9) a samoživitelé s dětmi (9). „Pokud někdo neuspěje, může vyčkat a přihlásit se do příštího losování, protože tuto tradici chceme i nadále udržet,“ dodal starosta Zoufalík. Tradici drží městská část od roku 2003 a každoročně tímto způsobem rozdělí desítky bytů. Celkem jich už rozdělila prostřednictvím losování přes 230.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru