dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Volby 2014

V šesti pražských obvodech je jasno, kandiduje pouze jedna strana

Obyvatelé například Březiněvsi, Královic či Přední Kopaniny vědí, z jaké strany pravděpodobně bude po říjnových volbách jejich starosta. Kandidátky tu totiž sestavila a zaregistrovala vždy pouze jedna strana či politické hnutí.

Jediný politický subjekt je zaregistrován v šesti městských částech z celkem 57. Vyplývá to z databáze kandidátek na serveru volby.cz. Kromě zmíněných tří obcí kandiduje pouze jediná strana ještě v Křeslicích, Lochkově a v Lysolajích. Pouze dvě strany jsou pak registrovány v Benicích, Nedvězí, Slivenci a Štěrboholech.

Pro srovnání, například v Praze 1 a 11 bude o hlasy voličů bojovat vždy 15 stran, v Praze 10 je jich registrováno 13 a v Praze 2 celkem 12. Drtivá většina kandidátů v městských částech s jednou kandidátkou jsou nestraníci. Pouze strany Sdružení pro Královice, Společně pro Křeslice a Sdružení pro Lochkov mají na kandidátních listinách vždy jednoho člena ODS. V Královicích a Křeslicích pak vedou kandidátky současní starostové.

Komunální volby se budou konat 10. a 11. října. O křesla v magistrátním zastupitelstvu se utká rekordních 31 sdružení a stran. Ty zatím nemají přidělena pořadová čísla. Soud musí totiž rozhodnout spor dvou stran se stejným názvem – Pro Prahu. První vede starosta Kolodějí Zbyněk Passer, druhé vzniklo koalicí hnutí Pro a České suverenity a píše se velkými písmeny. Soud by měl podle informací ČTK rozhodnout příští týden.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru