Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Senátu chci navázat na práci paní Baudyšové, říká kandidát hnutí ANO Martin Hrubčík
Kandidát na senátora Martin Hrubčík má číslo 6. Foto: archiv

V Senátu chci navázat na práci paní Baudyšové, říká kandidát hnutí ANO Martin Hrubčík

V doplňovacích volbách do Senátu 5. a 6. dubna bude volen nástupce senátorky Zuzany Baudyšové, ředitelky a zakladatelky Nadace Naše dítě, zakladatelky Linky bezpečí, Sdružení Linka bezpečí a Krizového centra. Na uvolněné senátorské křeslo po Baudyšové bude za hnutí ANO kandidovat Martin Hrubčík. S dosavadní senátorkou za jejího působení v Parlamentu spolupracoval a teď chce na její práci navázat. „Měl jsem to štěstí, že jsem s ní mohl na řadě projektů spolupracovat. Teď to chci zúročit a pokračovat tam, kde skončila,“ říká Hrubčík, bezpečnostní expert a pedagog, který je zastupitelem na Praze 9 a předsedou oblastní organizace ANO pro Prahu 9. Dlouhodobě se věnuje problematice prevence kriminality a řešení problémů s dopravní obslužností a parkováním.

Jak hodnotíte působení paní Baudyšové v Senátu a na co byste v horní komoře Parlamentu, pokud budete zvolen, navázal? A jaké by byly Vaše další priority?
Zuzana patří mezi šťastlivce, kteří bylo dopřáno naplnit svou životní vizi každodenní prací a sledovat, jak ze zasetých semínek vyrůstají statné stromy. Stála u zrodu řady projektů, které skutečně pomáhají lidem, kteří se octli v tíživé situaci. Daří se ji upozorňovat na bolavá společenská témata a co je důležitější, hlavně je efektivně řešit. V roli senátorky nepromarnila ani jeden jediný den, a kdyby nebylo vážných zdravotních komplikací, bojovala by za své projekty dál. Upřímně obdivuji její vůli a nasazení i přes stoupající únavu, kterou pociťovala v posledních měsících před svou rezignací. Moje priority jsou jasné – pokračovat v mapování stavu rozpracovaných věcí a pokusit se maximum z nich dotáhnout do úspěšného konce.

Na jakých projektech jste dosavad s paní Baudyšovou spolupracoval?
Naše spolupráce se týkala především oblastí podpory aktivního, důstojného stárnutí a dalšího zlepšování právní ochrany dětí a neúplných rodin. A na to bych chtěl určitě navázat, protože to téma nesmíme nechat ležet.

Jak byste se voličům, kteří Vás třeba ještě neznají, představil? A pro by měli dát hlas zrovna Vám?
Pro tyto volby, u kterých jde primárně o dokončení Zuzaniny práce v tom zbývajícím jednom roku, bych se představil jako zkušený projektový manažer, tedy dotahovač. A kandidát, kterému nejde jen o prosazení vlastního programu, ale hlavně o to, aby nepřišlo nazmar něco, čemu někdo skvělý věnoval čtyři roky svého života, než ho zastavila nemoc. S vlastním programem bych rád kandidoval v příštích volbách. Mám toho na srdci hodně, energie a zkušeností je taky dost. Voliči mají málokdy možnost vybrat někoho „na zkoušku“. Tahle situace taková je.

Dlouhodobě se věnujete problematice prevence kriminality a řešení problémů s dopravní obslužností a parkováním. Co se pro zlepšení v těchto oblastech dá dělat v Senátu?
Prevence kriminality a s ní úzce spojená protidrogová prevence jsou součástí mnoha zákonných norem, které jsou v rámci Senátu řešeny jednotlivými výbory, potažmo schvalovány na plénu. Role Senátu je tedy v této otázce zásadní. Mnohé normy zdravotního a sociálního zaměření, které jsou nyní v rozpracování, jsou přímo odvislé od přístupu zákonodárců k problematice preventivních agend a úzce ovlivňují další život občanů.

hrubcik-senat Připomeňme jen až příliš široce pojatý zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, tzv. protikuřácký zákon, změnil třináct jiných zákonů, tvář českého restauratérství, a vyvolal diskusi o tom co je či není otázkou občanských svobod a kam až stát ve své ochranitelské roli může zajít. Myslím, že v tomto ohledu je hlas praktika a člověka se zdravým přístupem k prevenci nedocenitelný.

Jiné tomu je v otázce realizace parkování a dopravní obslužnosti, ale zase nikoli o tolik, jak by se v první chvíli mohlo zdát. Zvykněme si, že Senát je v první řadě orgán, který zdvihá otázky, které ve společnosti rezonují, a předkládá je odpovědným, aby na tyto hledali odpovědi a je-li to nezbytné, tak klidně až na komunální úrovni. V tomto ohledu je však až děsivé, kam místní samosprávy nechaly na pražských sídlištích problém parkování zajít. Jsem připraven se podílet na rozšíření diskuse k tomuto tématu a věřím, že i k nalezení rychlého, levného a smysluplného řešení, které každý občan ve svém každodenním životě velmi pozitivně pocítí.

Kdo Vám už v kampani vyjádřil podporu?
Postavila se za mne řada kolegů z ANO, ale nejen oni. Jmenovat mohu například ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, poslance Parlamentu ČR Patrika Nachera, Aleše Juchelku, Věru Adámkovou, Radku Maxovou, Moniku Červíčkovou, Helenu Válkovou nebo Jana Richtera, zastupitele hl.m Prahy Petra Stuchlíka nebo emeritní zastupitele Adrianu Krnáčovou a Libora Hadravu. Jejich podpory si nesmírně vážím a děkuji jim za ni.

Kampaň je velmi krátká, jak vašem podání vypadá její zbytek?
Jsem co nejvíce v kontaktu s voliči. Pokud to jen trochu jde, hledám příležitosti se s nimi potkat osobně, ale s ohledem na krátící se čas to je hlavně prostřednictvím sociálních sítí. Na dotazy a komentáře odpovídám přes Facebook nebo e-maily.

Martin Hrubčík (* 29.9.1978)

hrubcik-senat-2 Ing. Martin Hrubčík (* 29. září 1978 Brandýs nad Labem) je bezpečnostní expert a pedagog. Od října 2018 působí jako zastupitel na Praze 9, předseda kontrolního výboru a předseda oblastní organizace ANO pro Prahu 9.

Ve své profesi se věnuje převážně veřejné správě, zejména manažerských funkcích v oborech krizového řízení, přestupkového a správního řízení. Je koordinátorem prevence kriminality, protidrogové prevence. Od roku 2002 pracuje jako bezpečnostní ředitel na Praze 19. Je tajemníkem Bezpečnostní rady a komise Městské části Praha 19 a členem dalších poradních orgánů Městské části Praha 19, kde v roce 2014 získal v komunálních volbách zastupitelský mandát za hnutí ANO, předsedou přestupkové komise Městské části Praha Vinoř a do roku 2018 byl členem Bezpečnostní komise Prahy Čakovice a Komise Rady hl. m. Prahy pro oblast regulace loterií na území hl. m. Prahy, za jejíhož mandátu ukončilo činnost 212 heren. Do října 2018 byl poradcem ředitele Magistrátu hl. m. Prahy.

Martin Hrubčík žije v Praze, konkrétně v městské části Praze 9, má tři děti. V roce 2017 zvítězil ve finále 32. ročníku Poháru České republiky v korespondenčním šachu a v roce 2018 se stal Mezinárodním mistrem.

Více info na www.hrubcik.cz.

Politické působení

V červnu 2016 byl zvolen předsedou oblastní organizace hnutí ANO na Praze 9, kdy tuto pozici na podzim 2017 obhájil. V roce 2018 v říjnových komunálních volbách byl jako člen stejného hnutí zvolen do Zastupitelstva Městské části Praha 9 ve volebním obvodu Prosek. Následně jej Zastupitelstvo Městské části Praha 9 zvolilo jako uvolněného člena zastupitelstva vykonávajícího funkci předsedy Kontrolního výboru Zastupitelstva Městské části Praha 9.

Kdo ještě podpořil Martina Hrubčíka do Senátu

„Těžko bychom v hnutí hledali vhodnějšího člověka na uvolněné senátorské křeslo po paní Baudyšové. Rád mu za svůj resort pomohu se vším, co bude třeba dotáhnout do úspěšného konce.“
Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví

„Když jsem se z médií dozvěděl, že Zuzana Baudyšová ukončila svou práci v senátu, okamžitě mě napadlo, že nebude jednoduché nahradit člověka s takovým záběrem a zkušenostmi. Martin má hodně vlastních plánů a ambicí, ale pokud jde o něco důležitého, umí se jich vzdát a pracovat na tom, co je třeba. Právě proto věřím tomu, že je tím správným člověkem, který by ji na poslední rok senátního období měl nahradit“.
Mgr. Jan Richter, hlavní manažer hnutí a poslanec Parlamentu ČR

„Věřím tomu, že obyvatelé Prahy 9 nám pomohou do Senátu zvolit člověka, který bude na práci Zuzany Baudyšové schopen navázat a dotáhnout ji do konce. V těchto volbách nepůjde jen o to, kdo přijde s nejlepším programem, ale i o to, kdo dokáže upřednostnit její poslání nad svými vlastním ambicemi. Martin takový je, proto ho podporuji.“
Ing. Patrik Nacher, poslanec Parlamentu ČR

„Systém brzd a vah. Pokud nevíte, o čem je řeč, tak o tom je právě náš politický sytém. Jeden kontroluje druhého, aby se něco nezvrtlo. Senát je důležitý. Zuzany Baudyšové si osobně nesmírně vážím. Je mi líto, že rezignovala, ale jsem na druhou stranu rád, že se našel někdo, kdo její práci v senátu dokončí a naváže na ni. Milan Hrubčík je pro mě tím nejlepší kandidátem v doplňovacích volbách do senátu za Prahu 9.“
Ing. Petr Stuchlík, zastupitel hlavního města Prahy

„Myslím, že by na ten rok do Senátu rozhodně měl jít Martin, a to už jen z toho důvodu, že s ní tak úzce spolupracoval. Byla by škoda, kdyby ty věci skončily někde ve dvou třetinách…“
Libor Hadrava, emeritní Radní HMP pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality


Autor: red

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Žofín bude hostit 14. zasedání zastupitelstva Prahy 1

10. března 2024 ve 20:25

V úterý 12. března proběhne od 10 hodin v reprezentační budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 14. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30 – 18:15 hod. (a dále od 20:00 – 20:45 hod., pokud do té doby nebude ukončeno...

Další články
Nahoru