Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V sedmi školách Prahy 5 probíhají během léta opravy
Navýšení kapacit se dočká ZŠ Kořenského na Smíchově. Foto: zskorenskeho.cz

V sedmi školách Prahy 5 probíhají během léta opravy

Celkem sedm školských budov zřizovaných Prahou 5 prochází během letošních prázdnin výraznější úpravou. Vznikají nové tělocvičny, sociální zařízení nebo třeba lepší zázemí pro stravování. Informovali o tom představitelé městské části.

Rekonstrukcí půdní vestavby dojde k navýšení kapacit základní školy Kořenského na Smíchově. Pod střechou vznikají relaxační a odpočinkové místnosti s klubovnou. Probíhá i rekonstrukce školní jídelny a kuchyně základní a mateřské školy v Remízku na Barrandově a rekonstrukce letních toalet v mateřince Na Laurovou v Radlicích. 

Dvě nové kmenové učebny pro 25 dětí vzniknou i pro potřeby košířské základní školy Zahradníčkova v budově Poštovky. Rekonstrukce počítá i s novým zázemím pro výdejnu jídla a jídelnu. 

„V rámci letních investičních akcí bych určitě vypíchnul opravu objektu Poštovka, kde přes léto vznikne detašované pracoviště základní školy Nepomucká, konkrétně dvě třídy po 25 dětech pro 1. ročníky. Další velmi důležitou investiční akcí je rekonstrukce školní jídelny základní školy Barrandov II, V Remízku, kde bude navýšena kapacita o 200 jídel a vznikne zde moderní školní kuchyně a jídelna. Chci ještě zmínit plánovanou investiční akci, která bude dokončená v příštím roce a jedná se o rozsáhlou rekonstrukci školní jídelny, výdejny jídel i družiny na základní škole Pod Žvahovem,“ dodává místostarosta pro investice Tomáš Homola (STAN). 

Jedna z nejzásadnějších oprav čeká základní a mateřskou školu Weberova v Košířích. Škola zaměřená na sportovní výchovu žáků právě dostává novou palubovku do tělocvičny s vylepšeným osvětlení a celkovou renovací. 

I nadále se přitom počítá, že tělocvičnu využijí i místní občanské komunity. Neméně důležitá rekonstrukce probíhá i ve smíchovské mateřince Kroupova. Děti dostanou úplně nové hygienické zázemí, zastřešenou venkovní terasu a také topení a elektroinstalaci. 

„Stejně jako v předchozích letech jsme i na letošní prázdniny naplánovali řadu modernizací našich škol a mateřinek, aby se žáci, jejich rodiče i pedagogové cítili ve školním prostředí co možná nejlépe. Příjemné školní klima s možností odpočinku je dnes důležitým předpokladem pro motivaci žáků, jejich učební výsledky i sociální chování,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS), která je odpovědná za oblast školství.


Autor: Cen

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru