Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V sedmi školách Prahy 5 probíhají během léta opravy
Navýšení kapacit se dočká ZŠ Kořenského na Smíchově. Foto: zskorenskeho.cz

V sedmi školách Prahy 5 probíhají během léta opravy

Celkem sedm školských budov zřizovaných Prahou 5 prochází během letošních prázdnin výraznější úpravou. Vznikají nové tělocvičny, sociální zařízení nebo třeba lepší zázemí pro stravování. Informovali o tom představitelé městské části.

Rekonstrukcí půdní vestavby dojde k navýšení kapacit základní školy Kořenského na Smíchově. Pod střechou vznikají relaxační a odpočinkové místnosti s klubovnou. Probíhá i rekonstrukce školní jídelny a kuchyně základní a mateřské školy v Remízku na Barrandově a rekonstrukce letních toalet v mateřince Na Laurovou v Radlicích. 

Dvě nové kmenové učebny pro 25 dětí vzniknou i pro potřeby košířské základní školy Zahradníčkova v budově Poštovky. Rekonstrukce počítá i s novým zázemím pro výdejnu jídla a jídelnu. 

„V rámci letních investičních akcí bych určitě vypíchnul opravu objektu Poštovka, kde přes léto vznikne detašované pracoviště základní školy Nepomucká, konkrétně dvě třídy po 25 dětech pro 1. ročníky. Další velmi důležitou investiční akcí je rekonstrukce školní jídelny základní školy Barrandov II, V Remízku, kde bude navýšena kapacita o 200 jídel a vznikne zde moderní školní kuchyně a jídelna. Chci ještě zmínit plánovanou investiční akci, která bude dokončená v příštím roce a jedná se o rozsáhlou rekonstrukci školní jídelny, výdejny jídel i družiny na základní škole Pod Žvahovem,“ dodává místostarosta pro investice Tomáš Homola (STAN). 

Jedna z nejzásadnějších oprav čeká základní a mateřskou školu Weberova v Košířích. Škola zaměřená na sportovní výchovu žáků právě dostává novou palubovku do tělocvičny s vylepšeným osvětlení a celkovou renovací. 

I nadále se přitom počítá, že tělocvičnu využijí i místní občanské komunity. Neméně důležitá rekonstrukce probíhá i ve smíchovské mateřince Kroupova. Děti dostanou úplně nové hygienické zázemí, zastřešenou venkovní terasu a také topení a elektroinstalaci. 

„Stejně jako v předchozích letech jsme i na letošní prázdniny naplánovali řadu modernizací našich škol a mateřinek, aby se žáci, jejich rodiče i pedagogové cítili ve školním prostředí co možná nejlépe. Příjemné školní klima s možností odpočinku je dnes důležitým předpokladem pro motivaci žáků, jejich učební výsledky i sociální chování,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS), která je odpovědná za oblast školství.


Autor: Cen

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru