dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
V Rudolfinu zazpívá hvězdná sopranistka Raffaella Milanesi
Collegium 1704 v Rudolfinu. Foto: Michal Adamovský

V Rudolfinu zazpívá hvězdná sopranistka Raffaella Milanesi

Hvězdy barokní opery, mimořádně vydařený koncertní cyklus pražského barokního orchestru Collegium 1704 pořádaný ve spolupráci s Českou filharmonií v únoru pokračuje dalším výjimečným koncertem.

Dvořákovou síní pražského Rudolfina se 18. února od 19:30 rozezní operní árie v podání věhlasné sopranistky Raffaelly Milanesi v doprovodu Collegia 1704 pod vedením Václava Lukse.

Na programu koncertu nazvaného Mezi snem a realitou je hudba vycházející z neapolské tradice bel canta, zahrnující fascinující svět dramatické operní hudby od poloviny 18. století až do první třetiny století devatenáctého.

Italská operní hudba se svým vlivem na celoevropskou hudbu bude reprezentována ukázkami z děl T. Traetty (opera Antigona), G. Donizettiho (Lucia di Lamermoor), V. Belliniho (La Sonnambula) nebo G. Rossiniho (Otello).

raffaella-milanesi-7-foto-alex-amengual-nahled-nahled

Raffaella Milanesi

Raffaella Milanesi se pražskému publiku poprvé představila během svého debutu na Pražském jaru právě s Collegiem 1704. V následujících letech společně koncertovali na festivalech v Brugách, Halle, Kolíně nad Rýnem či v Holešově. Vyniká především svou sugestivní interpretací založenou na dokonalém proniknutí do psychologie jednotlivých postav, jež vykresluje v nejjemnějších odstínech svého barevného hlasu. Pravidelně vystupuje ve vyhlášených operních domech a na řadě prestižních festivalů.

Cyklus Hvězdy barokní opery v sezóně 2013–2014 zahrnuje celkem šest koncertů. Příští rok jsou na programu:

18. 2. 2014 Mezi snem a realitou
Raffaella Milanesi | soprán
V. Bellini, G. Donizetti, G. Rossini

18. 3. 2014 Il divino Boemo
Vivica Genaux | mezzosoprán
Ch. W. Gluck, J. Mysliveček

15. 4. 2014 Velikonoční koncert
J. S. Bach – Matoušovy pašije BWV 244
Topi Lehtipuu | Evangelista


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru