dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražská kultura

V Rudolfinu vystoupí australský kytarový mág Tommy Emmanuel. Pražskému publiku se představí hned dvakrát

V neděli 13. března v 19.30 vystoupí v Dvořákově síni Rudolfina na společném narozeninovém koncertu se Stanislavem Barkem. Dlouholetí přátelé tímto koncertem společně oslaví své 60. narozeniny.

„Když jsme s Tommym Emmanuelem vloni zjistili, že máme oba šedesátku na krku, dohodli jsme se, že ji oslavíme společně tak, jak nás to baví nejvíc: společným koncertem,“ vysvětluje organizátor festivalu Kytara napříč žánry Stanislav Barek. V průběhu večera se k nim připojí i další hudební gratulanti – kytaristé Norbi Kovács, Adib Ghali a jejich velšský kolega Dylan Fowler.

Od 16 hodin vystoupí tento skvělý hudebník, mistr rychlých prstů a trsátka a v neposlední řadě také skvělý bavič na samostatném koncertu – odpoledním matiné s programem ze svého aktuálního turné s příznačným názvem “It’s Never Too Late”.

Tommy Emmanuel se chlubí spoluprací s takovými osobnostmi, jako jsou Eric Clapton, George Martin, John Denver, Les Paul nebo Tina Turner. Odehraje ročně více než tři stovky vyprodaných koncertů a v mnoha státech má své fan kluby. V roce 1999 získal titul CGP (certified guitar player) za celoživotní přínos ve hře na kytaru. V roce 2000 vystoupil při závěrečném ceremoniálu OH v Sydney (2,75 miliard diváků).

Jako jeden z mála instrumentalistů v dějinách byl s CD „The Mystery“ nominován na cenu Grammy. Od čtenářů věhlasného časopisu „Guitar Player Magazine“ se dočkal Emmanuel v roce 2008 a 2010 ocenění Nejlepší akustický kytarista planety.

Jeho osobitý styl není třeba fanouškům dlouze představovat. Hraje ve stylu finger-picking i trsátkem, se svým přirozeným šarmem a vtipem baví diváky nespočetnými zvukovými efekty a bubenickými sóly, které provádí na ozvučené tělo své kytary.

Matiné Tommyho Emmanuela začne v pražském Rudolfinu v neděli 13. března v 16 hodin. Vstupenky je možné zakoupit za jednotnou cenu 850,– Kč v síti Colosseum Ticket.

Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.
 


Další články
Nahoru