dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská politika

V rozpočtu Prahy na rok 2017 je navržen nárůst investic do školství. Více peněz půjde i na platy zaměstnanců škol

Pražské školství má podle návrhu rozpočtu na rok 2017, který projednala včera městská rada a bude o něm ještě tento měsíc rozhodovat zastupitelstvo, v příštím roce hospodařit s více než 11,7 miliardami korun. Na investice je přitom vyčleněno včetně převodů více než 737 milionů korun.

Pro rok 2017 se počítá s dvoutřetinovým nárůstem prostředků určených na výstavbu základních škol, na rekonstrukce a havarijní opravy školských budov a na celou řadu dalších investičních akcí.

Podle návrhu celkem jedenáct miliard tvoří běžné výdaje na provoz škol a školských zařízení, na mzdy a další výdaje spojené se správou pražského školství.

Z toho 9,5 miliardy představují takzvané přímé náklady na vzdělávání, které do rozpočtu města plynou ze státního rozpočtu.

Dalších 1,5 miliardy tvoří provozní náklady určené pro školy a školská zařízení zřizovaná hlavním městem.

Na investice je v návrhu vyčleněno celkem 737,4 milionů korun. Celkem 133,8 milionů korun tvoří z této částky takzvané strategické investice, které město s ohledem na nedostačující kapacity nutně potřebuje. Strategické investice představují například projekty velkých základních škol v Uhříněvsi a na Zličíně, které tamější obyvatelé nutně potřebují a které městské části nejsou schopny samy financovat.

Zbylých 603,6 milionů korun je určeno zejména na rozsáhlé rekonstrukce školských budov ve vlastnictví hlavního města. Bezmála 144 milionů korun je pak vyčleněno pro havarijní rekonstrukce a drobné investiční akce.


Další články
Nahoru