dnes
Čtvrtek - jasno
26°C
zítra
Pátek - jasno
29°C
pozítří
Sobota - jasno
31°C
V Riegrových sadech zazněly známé hity

V Riegrových sadech zazněly známé hity

Druhý z koncertů pátého ročníku cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 se konal včera v Riegrových sadech. V první části věnované klasice se představilo dámské kvarteto: Hedvika Mousa Bacha harfa, Karolína Janů soprán, Monika Urbanová housle a Nikola Květoňová flétna.

V programu nazvaném Pocta českým skladatelům zazněly v různých nástrojových kombinacích skladby od autorů J. Suka, A. Dvořáka, L. Janáčka, L. Koželuha, ale i Emila Hradeckého nebo současné autorky Gabriely Vermelho.

V kontrastující druhé části pak vystoupila mladá kapela EvenTones. Devítičlenný soubor v čele se saxofonistkou Žanetou Pelcovou a klávesistou Robertem Štolbou, třemi dechy a vokalisty Zuzanou Vlčekovou a Richardem Mašatou. Zaněly známé hity S. Wondera, R. Charlese, ale i swingové standardy jako Paper Moon nebo Fly Me to the Moon.

Hudební léto v parcích Prahy 2 pokračuje za dva týdny, ve středu 7. srpna na Folimance.

hudba-v-parku-2019

 


Patricia Gibneyová: Stará tajemství

Včera v 08:44

Inspektorka Lottie Parkerová ve třetí knize z celosvětově velmi úspěšné detektivní série řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou...

Zítra začne Hudební léto v parcích Prahy 2, vstup je zdarma

4. srpna 2020 v 09:43

Radnice druhé městské části pořádá i letos cyklus koncertů pod širým nebem. Na každém vystoupení se představí dva soubory.

V Galerii 1 bude vystavovat Jitka Dosoudilová

3. srpna 2020 v 18:54

Praha 1 zve na retrospektivní výstavu, která mapuje výtvarnou dráhu autorky od prvních pokusů až po sofistikovanou hru jednotlivých projekčních ploch, jež tvoří její současnou tvorbu.

Toulání s dětmi Prahou 15

2. srpna 2020 v 15:38

Radnice Prahy 15 připravuje knížku Toulání s dětmi Prahou 15. Na 150 stranách se seznámíte s 15 pohádkovými postavami v 15 příbězích a básničkách.

Sofie Švejdová / +50°C / Pragovka Gallery Pop-Up

30. července 2020 v 07:22

Pragovka Gallery zve na výstavu Sofie Švejdové. Leitmotivem autorčiny malby je tematizace „místa“ a jeho situační proměny. Rejstřík fyzicky existujících míst, s nimiž autorka pracuje, se dělí na prostory uzavřené (např. pokoje, sály, chodby, koupelny ad.) a otevřené (zahrada, les, park, volná...

Ke kořenům. Výstava v Galerii Skleňák

28. července 2020 v 15:55

Praha 6 ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice zvou na zahájení výstavy ukrajinských krojů Ke kořenům před Skleněným palácem na náměstí Svobody v Galerii Skleňák.

Výstava Jana Saudka v Malostranské besedě se prodlužuje do konce prázdnin

25. července 2020 v 07:27

Výstava Jan Saudek „85“, která v podkrovních prostorách Galerie Malostranské besedy probíhá od poloviny května se znovu prodlužuje. Expozice nejslavnějších Saudkových fotografií, ale i těch dosud nezveřejněných, bude k vidění až do konce letních prázdnin. 

Legendy Miroslava Khola v Galerii 9

23. července 2020 ve 12:34

S výstavou Legendy se portrétní fotografií vrací po několika letech do Galerie 9 fotograf Miroslav Khol.

Hudbu šlechtických dvorů nabídnou Letní slavnosti staré hudby

23. července 2020 v 07:21

Na hudbu známých i méně známých autorů komponovanou pro šlechtické dvory ve Francii, Španělsku, Itálii, Švédsku i u nás láká od čtvrtka 23. července festival Letní slavnosti staré hudby.

Další články
Nahoru