Dnes Pátek - mlha 7°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 10°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Riegrových sadech vzniká u Sokola sezonní sportovně-kulturní centrum
Instalace kontejneru, který bude nabízet pití a drobné občerstvení a bude v něm půjčovna. Foto: Containall

V Riegrových sadech vzniká u Sokola sezonní sportovně-kulturní centrum

V pondělí se otevře v Riegrových sadech nové víceúčelové sportovně-kulturní centrum. Vznikne na místě zaniklého sportoviště u budovy TJ Sokol Královské Vinohrady.

Zanedbaná plocha poslední roky sloužila jako parkoviště, místo něj teď vzniknou beachvolejbalové hřiště, dva profesionální stoly na stolní tenis nebo půjčovna her do parku. Na místě bude i drobné občerstvení.

Centrum za podpory Sokola otevře obecně prospěšná společnost Containall, která se do Riegrových sadů stěhuje ze svého posledního působiště ve Stromovce. Containall se věnuje revitalizaci nevyužívaných pražských zákoutí už devět let.

Společenský život vrátila do Cihelné na Malé Straně a do Stromovky, kde obnovila zaniklé víceúčelové sportoviště. Se zahájením rekonstrukce další části Stromovky centrum našlo nové působiště v Riegrových sadech.

Containall dále také stojí za přehlídkou mladého umění Pokoje. „Dlouhodobě nás zajímají zákoutí, ze kterých společenský život vymizel a chceme je pro lidi znovu otevřít jako místo k setkávání se. Ve Stromovce se stal Containall oblíbeným cílem a povedlo se místo oživit v hluchém období, než mohla začít rekonstrukce. Teď se ze Stromovky stěhujeme do Riegrových sadů. Plocha tady historicky sloužila jako sportoviště a přesně to na něm teď za podpory místního Sokola znovu obnovujeme. Těšíme se nejen na lidi z Prahy 2, ale na všechny, kdo si chtějí přijít zahrát beach, ping-pong nebo vzít děti na nové pískoviště,” říká Natálie Mohoritová z obecně prospěšné společnosti Containall.

Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. Nejbližší beachvolejbalové hřiště měli místní dosud na Vítkově nebo ve Vršovicích. K hřišti v nejbližších týdnech přibudou dva profesionální outdoorové stoly na stolní tenis, venkovní posilovna a nové pískoviště pro děti, které by mohlo ulevit exponovanému dětskému hřišti U Draka.

Mimo jiné zde vznikne i hřiště na pétanque. V přestavěném kontejneru, který Pražané znají už ze Stromovky, se pak bude nabízet pití a drobné občerstvení a fungovat v něm bude i půjčovna her vhodných do parku.

Vedle sportovišť je v plánu také kulturní program. S ohledem na rezidenční zástavbu na místě nebude hudební produkce, počítá se ale s výstavami nebo divadelními představeními pro děti.

Centrum bude každý den volně k dispozici od 10 hodin pro rodiče s dětmi nebo školy, kterým Containall i ve Stromovce sloužil jako improvizované venkovní třídy nebo tělocvičny. Zavírat se bude ve 22 hodin.


Autor: red

Polívkování a Street food festival na Smíchovské náplavce

Dnes ve 12:16

V sobotu 8. října se na Smíchovské náplavce koná Street food festival Polívkování. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, jako například bramboračka, kulajda, zelňačka, čočková, dýňová, prdelačka, knedlíčková, dršťková či poctivé vývary, tak i polévky z celého světa, jako ruský boršč, mexické...

Praha 13: Rybářské závody v Třebonicích

Dnes v 11:45

Pro vyznavače šupin a ploutví se konají rybářské závady v Třebonicích.

Festival Das Filmfest zve na nejaktuálnější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska

Dnes v 10:53

Za dva týdny v Praze odstartuje 16. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, který opět nabídne pestrý výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných snímků od renomovaných tvůrců i debutantů. Němčina zazní na plátnech pražských kin Lucerna, Atlas a Ponrepo od 20. do...

Do kampaně 100 gramů pro přírodu se zapojila Praha 15

Dnes v 10:17

Patnáctá městská část ve spolupráci se společností Remobil se zapojila do charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Dnes v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

Včera v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

Včera v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

5. října 2022 v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

5. října 2022 v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Další články
Nahoru