Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Riegrových sadech vzniká u Sokola sezonní sportovně-kulturní centrum
Instalace kontejneru, který bude nabízet pití a drobné občerstvení a bude v něm půjčovna. Foto: Containall

V Riegrových sadech vzniká u Sokola sezonní sportovně-kulturní centrum

V pondělí se otevře v Riegrových sadech nové víceúčelové sportovně-kulturní centrum. Vznikne na místě zaniklého sportoviště u budovy TJ Sokol Královské Vinohrady.

Zanedbaná plocha poslední roky sloužila jako parkoviště, místo něj teď vzniknou beachvolejbalové hřiště, dva profesionální stoly na stolní tenis nebo půjčovna her do parku. Na místě bude i drobné občerstvení.

Centrum za podpory Sokola otevře obecně prospěšná společnost Containall, která se do Riegrových sadů stěhuje ze svého posledního působiště ve Stromovce. Containall se věnuje revitalizaci nevyužívaných pražských zákoutí už devět let.

Společenský život vrátila do Cihelné na Malé Straně a do Stromovky, kde obnovila zaniklé víceúčelové sportoviště. Se zahájením rekonstrukce další části Stromovky centrum našlo nové působiště v Riegrových sadech.

Containall dále také stojí za přehlídkou mladého umění Pokoje. „Dlouhodobě nás zajímají zákoutí, ze kterých společenský život vymizel a chceme je pro lidi znovu otevřít jako místo k setkávání se. Ve Stromovce se stal Containall oblíbeným cílem a povedlo se místo oživit v hluchém období, než mohla začít rekonstrukce. Teď se ze Stromovky stěhujeme do Riegrových sadů. Plocha tady historicky sloužila jako sportoviště a přesně to na něm teď za podpory místního Sokola znovu obnovujeme. Těšíme se nejen na lidi z Prahy 2, ale na všechny, kdo si chtějí přijít zahrát beach, ping-pong nebo vzít děti na nové pískoviště,” říká Natálie Mohoritová z obecně prospěšné společnosti Containall.

Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. Nejbližší beachvolejbalové hřiště měli místní dosud na Vítkově nebo ve Vršovicích. K hřišti v nejbližších týdnech přibudou dva profesionální outdoorové stoly na stolní tenis, venkovní posilovna a nové pískoviště pro děti, které by mohlo ulevit exponovanému dětskému hřišti U Draka.

Mimo jiné zde vznikne i hřiště na pétanque. V přestavěném kontejneru, který Pražané znají už ze Stromovky, se pak bude nabízet pití a drobné občerstvení a fungovat v něm bude i půjčovna her vhodných do parku.

Vedle sportovišť je v plánu také kulturní program. S ohledem na rezidenční zástavbu na místě nebude hudební produkce, počítá se ale s výstavami nebo divadelními představeními pro děti.

Centrum bude každý den volně k dispozici od 10 hodin pro rodiče s dětmi nebo školy, kterým Containall i ve Stromovce sloužil jako improvizované venkovní třídy nebo tělocvičny. Zavírat se bude ve 22 hodin.


Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Dnes v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Dnes v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

Včera v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Kampaň s tématem Voda je život ve středu na Vyšehradě

Včera v 09:22

Ve středu 16. června se uskuteční od 9 do 18 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před Starým purkrabstvím zábavně-vzdělávací kampaň pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Akci pořádá hlavní město Praha pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka. Jedná se...

Chybí někde na ulici koš? Dejte vědět radnici

14. června 2021 v 07:55

Během června zahájilo oddělení životního prostředí Prahy 1 optimalizaci v počtu a rozmístění košů na psí exkrementy – zelené plastové koše, které jsou umístěny u zásobníků na sáčky.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Třetí červnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

9. června 2021 v 10:55

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru