Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Řepích hořel byt na sídlišti, škoda je milion korun
Zásah hasičů na řepském sídlišti. Foto: HZS Praha

V Řepích hořel byt na sídlišti, škoda je milion korun

Včera po sedmnácté hodině vypukl požár v bytě v druhém patře panelového domu v Laudově ulici v Řepích. V péči záchranné služby skončilo pět lidí. Na místě zasahovali hasiči ze čtyř profesionálních a jedné dobrovolné stanice. 

„Byt byl plameny zasažen v plném rozsahu a zásah probíhal ve vnitřní i vnější částí budovy pomocí výškové techniky. Hasiči na lokalizaci použili dva vodní proudy v dýchací technice a zároveň probíhala záchrana a evakuace osob,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Z objektu bylo evakuováno osm lidí, šest jich odešlo do bezpečí „po svých“ ještě před příjezdem hasičům. Práci měli i záchranáři. „Pečujeme o pět osob. U čtyř z nich zajišťujeme tepelný komfort, jeden z nich, trpící astmatem, je preventivně vyšetřován. Lékař, který byl na místo také vyslán, nakonec nebyl potřeba a vrací se na základnu,“ napsala pražská záchranná služba na Twitter během zásahu.

Na místo požáru vyslali záchranáři také speciální vůz Fénix určený k zásahům s větším počtem pacientů nebo jako dočasné zázemí pro osoby, které musí bezodkladně opustit domov.

Pro poškozené bylo zajištěno náhradní ubytování. Škoda při požáru byla odhadnuta na jeden milion korun. Příčiny zjišťují vyšetřovatelé.


Autor: Jan Puci

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

6. prosince 2022 v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Další články
Nahoru