Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Řepích hořel byt na sídlišti, škoda je milion korun
Zásah hasičů na řepském sídlišti. Foto: HZS Praha

V Řepích hořel byt na sídlišti, škoda je milion korun

Včera po sedmnácté hodině vypukl požár v bytě v druhém patře panelového domu v Laudově ulici v Řepích. V péči záchranné služby skončilo pět lidí. Na místě zasahovali hasiči ze čtyř profesionálních a jedné dobrovolné stanice. 

„Byt byl plameny zasažen v plném rozsahu a zásah probíhal ve vnitřní i vnější částí budovy pomocí výškové techniky. Hasiči na lokalizaci použili dva vodní proudy v dýchací technice a zároveň probíhala záchrana a evakuace osob,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Z objektu bylo evakuováno osm lidí, šest jich odešlo do bezpečí „po svých“ ještě před příjezdem hasičům. Práci měli i záchranáři. „Pečujeme o pět osob. U čtyř z nich zajišťujeme tepelný komfort, jeden z nich, trpící astmatem, je preventivně vyšetřován. Lékař, který byl na místo také vyslán, nakonec nebyl potřeba a vrací se na základnu,“ napsala pražská záchranná služba na Twitter během zásahu.

Na místo požáru vyslali záchranáři také speciální vůz Fénix určený k zásahům s větším počtem pacientů nebo jako dočasné zázemí pro osoby, které musí bezodkladně opustit domov.

Pro poškozené bylo zajištěno náhradní ubytování. Škoda při požáru byla odhadnuta na jeden milion korun. Příčiny zjišťují vyšetřovatelé.


Autor: Jan Puci

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru