Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Řepích hořel byt na sídlišti, škoda je milion korun
Zásah hasičů na řepském sídlišti. Foto: HZS Praha

V Řepích hořel byt na sídlišti, škoda je milion korun

Včera po sedmnácté hodině vypukl požár v bytě v druhém patře panelového domu v Laudově ulici v Řepích. V péči záchranné služby skončilo pět lidí. Na místě zasahovali hasiči ze čtyř profesionálních a jedné dobrovolné stanice. 

„Byt byl plameny zasažen v plném rozsahu a zásah probíhal ve vnitřní i vnější částí budovy pomocí výškové techniky. Hasiči na lokalizaci použili dva vodní proudy v dýchací technice a zároveň probíhala záchrana a evakuace osob,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Z objektu bylo evakuováno osm lidí, šest jich odešlo do bezpečí „po svých“ ještě před příjezdem hasičům. Práci měli i záchranáři. „Pečujeme o pět osob. U čtyř z nich zajišťujeme tepelný komfort, jeden z nich, trpící astmatem, je preventivně vyšetřován. Lékař, který byl na místo také vyslán, nakonec nebyl potřeba a vrací se na základnu,“ napsala pražská záchranná služba na Twitter během zásahu.

Na místo požáru vyslali záchranáři také speciální vůz Fénix určený k zásahům s větším počtem pacientů nebo jako dočasné zázemí pro osoby, které musí bezodkladně opustit domov.

Pro poškozené bylo zajištěno náhradní ubytování. Škoda při požáru byla odhadnuta na jeden milion korun. Příčiny zjišťují vyšetřovatelé.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru