Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V rámci přestavby Praha rozšíří kapacity základní školy pro zrakově postižené
ZŠ a MŠ Zrak v Praze 2. Foto: archiv

V rámci přestavby Praha rozšíří kapacity základní školy pro zrakově postižené

Rada v pondělí schválila veřejnou zakázku na kompletní rekonstrukci vestavby a střechy Základní školy a Mateřské školy ZRAK na náměstí Míru v Praze 2 a zároveň rozhodla o zahájení zadávacího řízení k zakázce po splnění zákonných podmínek. V rámci přestavby školy, která je určena pro žáky s poruchami zraku, je například v plánu vznik osmi nových učeben, tří kabinetů pro pedagogy nebo studovny. Stávající kapacity se tak navýší minimálně o 30 žáků s potřebou speciálního vzdělávání. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 34 300 000 korun bez DPH.

Záměrem hlavního města je rekonstruovat páté nadzemní podlaží objektu v Praze 2, kde se v současnosti nachází internát pro žáky školy, který zahrnuje 12 pokojů se zázemím a vychovatelnou. Kapacita je ale naddimenzovaná a pokoje jsou prázdné. Nově jsou tak místo části internátu navrženy nové učebny.  

Vzniknout zde má 8 nových učeben a 3 kabinety pro pedagogy. Přestavbou prostor se tak navýší kapacity minimálně o 30 žáků s potřebou speciálního vzdělávání. Zároveň budou k dispozici sborovny a pracovní zázemí pro zhruba 8 pedagogů a 8 asistentů pedagoga. Stávající internát zůstane částečně zachován s kapacitou 5 pokojů a zázemí. Hygienické zázemí pak bude vybudováno podle současných standardů.

V neposlední řadě je v plánu v nových prostorách otevřít společenskou místnost se studovnou, která bude sloužit jak potřebám školy, tak potřebám internátu. Zároveň zůstane zachována kuchyňka, prádelna, některé skladové prostory, ošetřovna žáků nebo keramická dílna. Nově bude také modernizován výtah a budou provedeny práce spojené s výstavbou nových elektroinstalací nebo vzduchotechniky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 34 300 000 Kč bez DPH.

„Postupně se nám daří investovat i do dalších vzdělávacích zařízení pro děti se speciálními potřebami, například také do Mateřské školy a Střední školy Aloyse Klara či do Základní školy pro žáky se specifickými poruchami chování na Zlíchově,“ řekl radní Prahy pro oblast školství Antonín Klecanda (STAN).

 


Autor: puc

Lidé si prohlédli opravené Muzeum hl. m. Prahy

Včera v 09:20

Velký zájem návštěvníků vzbudila v sobotu možnost prohlédnout si v rámci Muzejní noci nově opravenou budovu Muzea hlavního města Prahy (MHMP) na Florenci. Po sedmé hodině večer již fronta čítala přes 300 lidí. Při čekání si mohli poslechnout hudbu či pořídit jídlo a pití v připravených stáncích....

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Včera v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

15. června 2024 ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru