Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V rámci participativního rozpočtu Prahy 6 podali lidé přes 90 návrhů
Mezi návrhy je i vybudování pumptrackové dráhy. Foto: P6

V rámci participativního rozpočtu Prahy 6 podali lidé přes 90 návrhů

Znovuobnovený projekt participativního rozpočtu „Nápad pro Šestku“ přitáhl mimořádnou pozornost občanů Prahy 6. Sešlo se přes 90 nápadů, což je nejvíc za dobu trvání tohoto projektu. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman.

Praha 6 se tak řadí k městům s nejvyššími počty nápadů v participativních rozpočtech na obyvatele. Bohužel něco přes deset přihlášek museli organizátoři vyřadit, jelikož nesplňovaly základní formální požadavky.

„Taková aktivita občanů mě nadchla. Většina nápadů je kreativních, zároveň jsou často technicky konkrétní. Smekám před prací, kterou si navrhovatelé se svými nápady dali,“ řekl zastupitel Oldřich Kužílek (STAN), pověřenec zodpovědný za participaci.

Mezi nápady jsou například zábradlí na šikmém chodníku u domova seniorů či otužovací jezírko na Břevnově, revitalizace fotbalového hřiště ve Vokovicích, oprava schodů do Šárky nebo přemístění a obnova zapomenuté fontány v Liboci, knihobudka na Hanspaulce, venkovní pingpongový stůl nebo úprava lesíka na park v Ruzyni či skutečná Matějská pouť v Dejvicích.

„Naši sousedé ukázali, že dobře rozumějí místům, kde bydlí, vnímají a přemýšlí o prostředí svého života,“ uvedla Halina Himmelová, která nyní bude nápady s jejich navrhovateli a odborníky na radnici konkretizovat a ověřovat, zda jsou skutečně technicky, finančně a právně realizovatelné.

Nápady, které projdou ověřením, budou na jaře 2024 zařazeny do hlasování veřejnosti. Radnice pak ty, které uspějí v hlasování, bude od podzimu realizovat.

„S nápady, které buď nelze realizovat cestou Nápadu pro šestku anebo nevyhrají v hlasování, chceme dále pracovat a čerpat inspirace pro další záměry,“ doplnil Kužílek.

Některé návrhy se také překrývají s akcemi, které už probíhají. Ty proběhnou nezávisle. Radnice všechny nápady ihned zveřejnila na https://www.napadprosestku.cz/napady/ a nyní bude o dalším průběhu jejich navrhovatele postupně informovat.

Počty přihlášených projektů splňujících vstupní podmínky:

2023: přijato 80 nápadů (několik ještě v ověřování)
2021: přijato 59 nápadů
2019: přijato 54 nápadů
2018: přijato 57 nápadů
2017: přijato 38 nápadů 

Zdroj: MČ Praha 6


Autor: puc

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru