Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V rámci participativního rozpočtu Prahy 6 podali lidé přes 90 návrhů
Mezi návrhy je i vybudování pumptrackové dráhy. Foto: P6

V rámci participativního rozpočtu Prahy 6 podali lidé přes 90 návrhů

Znovuobnovený projekt participativního rozpočtu „Nápad pro Šestku“ přitáhl mimořádnou pozornost občanů Prahy 6. Sešlo se přes 90 nápadů, což je nejvíc za dobu trvání tohoto projektu. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman.

Praha 6 se tak řadí k městům s nejvyššími počty nápadů v participativních rozpočtech na obyvatele. Bohužel něco přes deset přihlášek museli organizátoři vyřadit, jelikož nesplňovaly základní formální požadavky.

„Taková aktivita občanů mě nadchla. Většina nápadů je kreativních, zároveň jsou často technicky konkrétní. Smekám před prací, kterou si navrhovatelé se svými nápady dali,“ řekl zastupitel Oldřich Kužílek (STAN), pověřenec zodpovědný za participaci.

Mezi nápady jsou například zábradlí na šikmém chodníku u domova seniorů či otužovací jezírko na Břevnově, revitalizace fotbalového hřiště ve Vokovicích, oprava schodů do Šárky nebo přemístění a obnova zapomenuté fontány v Liboci, knihobudka na Hanspaulce, venkovní pingpongový stůl nebo úprava lesíka na park v Ruzyni či skutečná Matějská pouť v Dejvicích.

„Naši sousedé ukázali, že dobře rozumějí místům, kde bydlí, vnímají a přemýšlí o prostředí svého života,“ uvedla Halina Himmelová, která nyní bude nápady s jejich navrhovateli a odborníky na radnici konkretizovat a ověřovat, zda jsou skutečně technicky, finančně a právně realizovatelné.

Nápady, které projdou ověřením, budou na jaře 2024 zařazeny do hlasování veřejnosti. Radnice pak ty, které uspějí v hlasování, bude od podzimu realizovat.

„S nápady, které buď nelze realizovat cestou Nápadu pro šestku anebo nevyhrají v hlasování, chceme dále pracovat a čerpat inspirace pro další záměry,“ doplnil Kužílek.

Některé návrhy se také překrývají s akcemi, které už probíhají. Ty proběhnou nezávisle. Radnice všechny nápady ihned zveřejnila na https://www.napadprosestku.cz/napady/ a nyní bude o dalším průběhu jejich navrhovatele postupně informovat.

Počty přihlášených projektů splňujících vstupní podmínky:

2023: přijato 80 nápadů (několik ještě v ověřování)
2021: přijato 59 nápadů
2019: přijato 54 nápadů
2018: přijato 57 nápadů
2017: přijato 38 nápadů 

Zdroj: MČ Praha 6


Autor: puc

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

Další články
Nahoru