dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se bude gruntovat i v Praze 5

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ udělí zástupce starosty MČ Praha 5 Martin Slabý, radní Jan Trojánek a předseda Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5 Zdeněk Doležal záštitu s finanční podporou pro organizátory úklidů a dobrovolníky přihlášené k úklidům na území Prahy 5. 

Toto platí pro organizátory registrované na www.uklidmecesko.cz. K zaregistrovaným organizátorům úklidů se mohou hlásit dobrovolníci z Prahy 5, kteří mají zájem o úklid lokality ve svém okolí.

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“, je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Úklidy probíhají během měsíce dubna, hlavním dnem akce je sobota 8. 4. 2017.

„V rámci této akce bychom chtěli podpořit ,Úklid Prahy 5´, tedy organizátory a dobrovolníky, kteří se zaregistrovali k úklidu lokalit na území Prahy 5,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Akce proběhne pod záštitou 1. zástupce starosty Martina Slabého, radního Jana Trojánka
a Zdeňka Doležala, předsedy Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5. Odbor správy zeleně a veřejného prostranství zajistí pro dobrovolníky pytle na odpad a jejich následný odvoz.

Dále bude přidělena finanční podpora Českému svazu ochránců přírody, hlavnímu pořadateli akce „Ukliďme Česko“ v Praze např. na pracovní pomůcky a náčiní a občerstvení. Kateřina Landová, hlavní organizátorka celorepublikové akce a zároveň dobrovolnice úklidu na území Prahy 5, zajistí potřebnou organizaci – vydávání úklidových pomůcek a náčiní a dále proplacení občerstvení.

Více k jednotlivým místům zde.


Letní kino: Dvě nevěsty a jedna svatba v komunitní zahradě v Suchdole

Dnes v 11:05

Promítání pod širým nebem začíná v pátek 17. srpna od 20 hodin českou komedií Dvě nevěsty a jedna svatba v režii Tomáše Svobody.

Jiří Kolář: Úšklebek století

Dnes v 09:57

Výstava Jiřího Koláře Úšklebek století se zaměřuje na takový výběr Kolářových prací, který v propojení s jeho básnickým dílem naznačuje, jak neortodoxně dovedl Kolář umělecky formulovat svůj účastný komentář ke světu.

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

Dnes v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Posvícení v Úněticích

Dnes v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Výstava v Galerii 1 ještě deset dní

Dnes v 07:14

Do 25. srpna můžete v Galerii 1 zhlédnout výstavu „Léto Kamila Lhotáka“, kterou pro milovníky díla tohoto jedinečného malíře a kreslíře připravily městská část Praha 1 a Spolek přátel Kamila Lhotáka.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

Včera v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Výstraha na nebezpečí požárů v Praze odvolána

Včera ve 13:08

Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ z 23. července pro území hlavního města Prahy skončila dnes v časných ranních hodinách.

Setkání maminek a miminek v září

Včera ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Na kole po Suchdole a okolí

Včera v 11:02

Komentovaná cyklojízda se starostou Petrem Hejlem po Suchdole a okolí. Vhodné pro náročné i nenáročné, malé i velké cyklisty. Povinná cyklovýbava nutná. V případě vytrvalého deště se akce nekoná.

Rekonstrukce parku Klamovka

Včera v 10:55

Zdravé stromy a voda – to jsou nejdůležitější a zásadní úkoly „Rekonstrukce parku Klamovka“. Veřejné projednání projektu se konalo v pondělí 6. srpna v Restauraci Klamovka, kde jej občanům představili architektka Lenka Vyhnálková a arborista David Hora za účasti 1. zástupce starosty Martina...

Mezigenerační festival: Znovu do života spolu

Včera v 09:19

Mezigenerační festival Znovu do života spolu ve středu 5. září. Vstup zdarma. Těšit se můžete na skvělý program plný hudby, zábavy, soutěží pro děti, workshopů pro malé i velké, řemesel a mnoho dalšího.

Další krátké zprávy
Nahoru