dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se bude gruntovat i v Praze 5

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ udělí zástupce starosty MČ Praha 5 Martin Slabý, radní Jan Trojánek a předseda Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5 Zdeněk Doležal záštitu s finanční podporou pro organizátory úklidů a dobrovolníky přihlášené k úklidům na území Prahy 5. 

Toto platí pro organizátory registrované na www.uklidmecesko.cz. K zaregistrovaným organizátorům úklidů se mohou hlásit dobrovolníci z Prahy 5, kteří mají zájem o úklid lokality ve svém okolí.

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“, je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Úklidy probíhají během měsíce dubna, hlavním dnem akce je sobota 8. 4. 2017.

„V rámci této akce bychom chtěli podpořit ,Úklid Prahy 5´, tedy organizátory a dobrovolníky, kteří se zaregistrovali k úklidu lokalit na území Prahy 5,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Akce proběhne pod záštitou 1. zástupce starosty Martina Slabého, radního Jana Trojánka
a Zdeňka Doležala, předsedy Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5. Odbor správy zeleně a veřejného prostranství zajistí pro dobrovolníky pytle na odpad a jejich následný odvoz.

Dále bude přidělena finanční podpora Českému svazu ochránců přírody, hlavnímu pořadateli akce „Ukliďme Česko“ v Praze např. na pracovní pomůcky a náčiní a občerstvení. Kateřina Landová, hlavní organizátorka celorepublikové akce a zároveň dobrovolnice úklidu na území Prahy 5, zajistí potřebnou organizaci – vydávání úklidových pomůcek a náčiní a dále proplacení občerstvení.

Více k jednotlivým místům zde.


Středa: Masopust na Andělu

Včera v 11:34

Masopustní posvícení na pěší zóně Anděl ve středu 20. února.

Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

Včera v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Pyžamková party pro děti v Baby Clubu Juklík

Včera v 07:10

Dopřejte skvělou zábavu dětem v Baby Clubu Juklík, který pořádá 22.–23. března Pyžamkovou party. Na děti čeká spousta dovádění, plavání a také tvoření! Naučí se mnoho nových věcí a rodiče si zatím o volném víkendu náležitě odpočinou.

Smolař, nebo lhář? Každopádně toto kloktání zaměstnance ostrahy přišlo pořádně draho

Včera v 07:01

Oznámení o opilém zaměstnanci ostrahy obchodního řetězce přijala městská policie v pátek večer krátce před půl devátou na lince tísňového volání. Třiašedesátiletý muž hlídce strážníků z Prahy 9 tvrdil, že ho bolí zuby, proto si francovkou vykloktal ústa a omylem ji potom...

Zavřel se v autě a bránil odtažení

Včera v 06:57

Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního auta, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

Včera v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

Vysočanská Véčka pozvou Petrušku Hapkovou

16. února 2019 v 07:43

V úterý 26. února se od 14 hodin koná v rámci akce radnice Prahy 9 Vysočanská Véčka koncert dcery Petra Hapky, Petrušky Hapkové.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

Modelka bude mít křtiny

15. února 2019 v 19:22

Mládě žirafy severní núbijské narozené 25. ledna bude mít v neděli 17. února křtiny. Jméno samičky, zatím přezdívané Modelka pro její zálibu v pózování fotografům, slavnostně odhalí její kmotra, herečka Iva Pazderková, ve 13 hodin v Africkém domě v severní části...

Malé masopustní zabíjačkové hody na náplavce

15. února 2019 v 11:29

Jitrnice a jelítka, tlačenku světlou i tmavou, vepřový guláš a černou kroupovou polévku – tzv. prdelačku, ovar, světlý a tmavý prejt, škvarky a také uzená masa – uzenou krkovičku, bůček, ocásky a žebírka nabídne v sobotu 16. února na náplavce na trhu Kvardovo...

Praha 6 zve na debatu: Budoucnost usedlosti Šatovka

15. února 2019 v 10:50

Debata o plánech na výstavbu seniorského bydlení se sociální službou a komunitním centrem se koná ve středu 27. února v 17 až 19 hodin.

Na jazz do obřadní síně

15. února 2019 v 09:18

Jazzový koncert v úterý 19. února od 18 hodin můžete slyšet v obřadní síni radnice třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další krátké zprávy
Nahoru