dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se bude gruntovat i v Praze 5

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ udělí zástupce starosty MČ Praha 5 Martin Slabý, radní Jan Trojánek a předseda Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5 Zdeněk Doležal záštitu s finanční podporou pro organizátory úklidů a dobrovolníky přihlášené k úklidům na území Prahy 5. 

Toto platí pro organizátory registrované na www.uklidmecesko.cz. K zaregistrovaným organizátorům úklidů se mohou hlásit dobrovolníci z Prahy 5, kteří mají zájem o úklid lokality ve svém okolí.

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“, je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Úklidy probíhají během měsíce dubna, hlavním dnem akce je sobota 8. 4. 2017.

„V rámci této akce bychom chtěli podpořit ,Úklid Prahy 5´, tedy organizátory a dobrovolníky, kteří se zaregistrovali k úklidu lokalit na území Prahy 5,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Akce proběhne pod záštitou 1. zástupce starosty Martina Slabého, radního Jana Trojánka
a Zdeňka Doležala, předsedy Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5. Odbor správy zeleně a veřejného prostranství zajistí pro dobrovolníky pytle na odpad a jejich následný odvoz.

Dále bude přidělena finanční podpora Českému svazu ochránců přírody, hlavnímu pořadateli akce „Ukliďme Česko“ v Praze např. na pracovní pomůcky a náčiní a občerstvení. Kateřina Landová, hlavní organizátorka celorepublikové akce a zároveň dobrovolnice úklidu na území Prahy 5, zajistí potřebnou organizaci – vydávání úklidových pomůcek a náčiní a dále proplacení občerstvení.

Více k jednotlivým místům zde.


Praha 6 zve na slavnostní koncert ke 100. výročí ČSR

Dnes ve 12:09

Břevnovská hudební setkání oslaví koncertem Akademických komorních sólistů s dirigentem Leošem Svárovským 100. výročí vzniku ČR dnes v 19:30 hodin v Bazilice sv. Markéty Břevnovského kláštera. Sólisty budou hornistka Kateřina Javůrková a houslista Leoš Čepický.

Praha 7 vysadí k 100. výročí republiky strom Olgy Havlové

Dnes v 11:57

Městská část Praha 7 ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadace Olgy Havlové zasadí v pátek 19. října na Ortenově náměstí pamětní lípu.

Natěrač v Divadle Karla Hackera

Dnes v 11:54

Bláznivá komedie o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli ve středu 24. října od 19 hodin

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Dnes v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Plavecký bazén Jedenáctka bude uzavřen

Dnes v 09:28

V pátek 19. října v době od 7 do 14 hodin bude plavecký bazén Jedenáctka VS uzavřen pro veřejnost.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

Dnes v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Hony na polní zvěř začnou v listopadu

Dnes v 08:04

Myslivecký spolek Horní Počernice chystá hony na polní zvěř a žádá návštěvníky honů, aby při vycházkách chodili pouze po značených cestách a v zájmu své bezpečnosti nevcházeli do hustých a nepřehledných porostů.

Žižkovská drakiáda na Parukářce

Dnes v 08:02

V sobotu 20. října akce pro celou rodinu. Její součástí budou dílny na výrobu draků, pouštění draků, malování na obličej, skákací hrad.

Dnes se bude křtít: Knihu H2O a poklad šíleného oka představí její autoři

Dnes v 07:46

V Pasáži Florentinum v Praze 1 se dnes v 17 hodin sejdou příznivci dětské literatury s autory knihy H2O a poklad šíleného oka.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

Dnes v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

Dnes v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Zobnul si perníček a šup za volant!

Včera v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Husobraní a cider festival na náplavce

Včera v 09:04

Přijďte se před zimou vykrmit na Husobraní! Již po páté se v sobotu 20. října na Smíchovské náplavce uskuteční Husobraní a Cider festival. Bude se péci více jak 1000 hus a různé druhy ciderů budou k mání.

Jak se žije handicapovaným lidem v Praze 10?

Včera v 08:23

Spolu s odborníky z centra Paraple budete hledat odpovědi na otázku: jaké jsou podmínky pro mobilitu handicapovaných občanů v desáté městské části. Co je potřeba udělat, aby se nevidomým, vozíčkářům a dalším zdravotně znevýhodněným osobám u nás žilo lépe?

Další krátké zprávy
Nahoru