dnes
Čtvrtek - jasno
1°C
zítra
Pátek - jasno
1°C
pozítří
Sobota - skorojasno
-1°C

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se bude gruntovat i v Praze 5

V rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ udělí zástupce starosty MČ Praha 5 Martin Slabý, radní Jan Trojánek a předseda Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5 Zdeněk Doležal záštitu s finanční podporou pro organizátory úklidů a dobrovolníky přihlášené k úklidům na území Prahy 5. 

Toto platí pro organizátory registrované na www.uklidmecesko.cz. K zaregistrovaným organizátorům úklidů se mohou hlásit dobrovolníci z Prahy 5, kteří mají zájem o úklid lokality ve svém okolí.

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“, je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Úklidy probíhají během měsíce dubna, hlavním dnem akce je sobota 8. 4. 2017.

„V rámci této akce bychom chtěli podpořit ,Úklid Prahy 5´, tedy organizátory a dobrovolníky, kteří se zaregistrovali k úklidu lokalit na území Prahy 5,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Akce proběhne pod záštitou 1. zástupce starosty Martina Slabého, radního Jana Trojánka
a Zdeňka Doležala, předsedy Výboru životního prostředí Zastupitelstva MČ Praha 5. Odbor správy zeleně a veřejného prostranství zajistí pro dobrovolníky pytle na odpad a jejich následný odvoz.

Dále bude přidělena finanční podpora Českému svazu ochránců přírody, hlavnímu pořadateli akce „Ukliďme Česko“ v Praze např. na pracovní pomůcky a náčiní a občerstvení. Kateřina Landová, hlavní organizátorka celorepublikové akce a zároveň dobrovolnice úklidu na území Prahy 5, zajistí potřebnou organizaci – vydávání úklidových pomůcek a náčiní a dále proplacení občerstvení.

Více k jednotlivým místům zde.


Věrní zaměstnanci pražské městské policie převzali pamětní stužky

Včera v 18:33

V Brožíkově síni Staroměstské radnice se dnes konal tradiční slavnostní ceremoniál, během kterého oceňuje pražská městská policie své věrné zaměstnance. Za nepřetržitý pracovní poměr v délce 10, 15, 20 a 25 let převzalo z rukou primátora Zdeňka Hřiba a ředitele Eduarda Šustera pamětní stužky...

Pražská policie chystá ve čtvrtek bezpečnostní opatření

Včera v 18:31

Pražská policie chystá z důvodu konání čtvrtečního fotbalového utkání Evropské ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FK Zenit Petrohrad bezpečnostní opatření, jehož cílem bude bezproblémový průběh této akce.

Případ prodeje pozemků v Zeleném údolí se vrátí k obvodnímu soudu

Včera v 17:32

Obvodní soud pro Prahu 4 se bude muset znovu zabývat případem předsedy Lidového bytového družstva Praha 4 Přemysla Šímy a členky představenstva Hany Svobodové, kteří čelí obžalobě kvůli prodeji pozemků pod domy v pražském Zeleném údolí.

Soud zamítl stížnost ve sporu o umístění záchranky

Včera v 17:30

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Městské části Praha-Troja, která nesouhlasila se zvažovaným umístěním administrativní budovy pražské záchranné služby poblíž vyústění tunelu Blanka a Trojského mostu. Radnice v minulosti neuspěla ani se žalobou k Městskému soudu v Praze, informovala...

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

Včera ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Rybovka na Letné

Včera ve 12:22

Tradiční Rybovka na Letné v altánku u Letenského zámečku bude v neděli 23. prosince v 15 hodin.

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

Včera v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Začínají Vánoce v zookoutku, zvířatům můžete nadělit dárky

Včera v 10:59

V sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní Zvířátkové Vánoce. Výjimečně se pro návštěvníky zookoutku otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a předat natěšené zvěři malý vánoční dárek.

Tradiční Vánoce v Národopisném muzeu

Včera v 10:59

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové...

V Praze 5 se bude bruslit

Včera v 10:28

V neděli 23. prosince v 10 hodin se slavnostně otevře kluziště loni na rohu nám. 14. října a Preslovy ulice. Těšit se můžete nejen na bruslení, ale i na soutěže pro děti a malování na obličej. K nedělnímu zahájení zahraje DJ Doktor Buben.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmanově náměstí

Včera v 08:27

Na den výročí úmrtí prezidenta Václava Havla se 18. prosince koná již třetí ročník vzpomínkové a kulturní akce „Svíčka pro Václava Havla“.

Tradiční společné zpívání koled pod Karlovým mostem

Včera v 08:04

Přijďte si zazpívat koledy na Štědrý den. Zpěvníček dostanete na místě zdarma.

The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely

Včera v 07:44

V domě U Zlatého prstenu začne výstava The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely, která se pro veřejnost otevře dnes a bude k vidění až do 23. března 2019. Netradičně pojatá výstava vypráví příběh kapely – bývalých studentů a žáků Jedličkova ústavu. Muzikanti a kapelník Šimon Ornest jsou ztvárněni...

Další krátké zprávy
Nahoru