dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - polojasno
11°C
V Radotíně začíná v sousedství biotopu stavba plaveckého bazénu
Vizualizace krytého bazénu (pohledem od biotopu). Autor: Ing. arch. Borek Strádal

V Radotíně začíná v sousedství biotopu stavba plaveckého bazénu

adnice v pražském Radotíně zahájila stavbu pětadvacetimetrového plaveckého bazénu, který bude stát v areálu místní školy. Náklady na stavbu by měly být zhruba 71 milionů korun. Městská část nyní předává staveniště firmě Albet, kterou vybrala ve výběrovém řízení. Samotné práce by měly začít do konce letošního října a skončit příští rok.

Krytý bazén by měl především sloužit školám: „Výuka plavání bude pro žáky místních školek, škol i gymnázia jednodušší, nebudou muset nikam složitě cestovat. Neznamená to ale, že by bazén neměl sloužit i ostatní veřejnosti. Počítá se s ranními a odpoledními hodinami a samozřejmě s víkendy,“ uvedl radotínský starosta Karel Hanzlík.

Nový bazén vznikne v sousedství venkovního biotopového koupaliště. Biotop byl otevřen v roce 2014 a proti běžným bazénům neobsahuje chemické látky, ale vodu čistí rostliny a přírodní ekosystémy. Jeho provozu v nové sezóně se stavba bazénu nedotkne.

V době zahájení další sezóny biotopu by totiž již měla stát hrubá stavba a pracovat se bude uvnitř bazénové haly. „Kombinací biotopu a bazénu vznikne unikátní areál, který v republice nemá obdobu,“ říká Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16.

V hale bude pětadvacetimetrový bazén se čtyřmi klasickými dráhami a jednou širší relaxační, v níž bude i lavice s tryskami. Před nimi, blíže vchodu, budou dva kruhové bazénky – vířivka a brouzdaliště pro malé děti. V napojení na stávající budovu hygienického a technologického zázemí se navíc chystá pára.

V projektu se počítá se zázemím biotopu (který využívá dobudované vnější převlékárny, sprchy i toalety), pro bazén se tedy otevřou pánské a dámské šatny a sociální vybavení v přízemí pod budoucí restaurací. Ty budou napojeny přímo na bazénovou halu.


Další články
Nahoru