Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Radotíně se otevřou dvě nové lávky pro pěší a cyklisty
Lávka přes Berounku, spoluautorem je architekt Josef Pleskot. Foto: Excon

V Radotíně se otevřou dvě nové lávky pro pěší a cyklisty

V Radotíně budou v pátek slavnostně otevřeny dvě nové lávky. První je v centru městské části mezi náměstím Osvoboditelů a nádražím a druhá vede přes Berounku a bude sloužit pěším a cyklistům. Informovala o tom mluvčí Prahy 16 Jana Hejrová.

V pátek 1. září se v Radotíně koná slavnostní uvedení do provozu dvou mostních konstrukcí postavených šestnáctou městskou částí.

V prvním případě se jedná o zprovoznění lávky, která spojuje centrální část Radotína, oblast náměstí Osvoboditelů, a modernizovaného nádraží s podchodem pod železniční tratí vyúsťujícím do ulice Ke Zděři a dále ke školním areálům, sportovištím a k odpočinkové zóně spojené s Berounkou a koupacím biotopem.

„Lávka vznikla jako náhrada za uzavřený železniční přejezd a je přeložkou cyklostezky A11. Bude mít zásadní pozitivní vliv na zcela bezproblémový a bezpečný přístup radotínských dětí do školní oblasti,“ sdělila Hejrová.

Autorem lávky je společnost Top Con Servis, investorem stavby bylo hlavní město Správa železnic, zhotovitelem společnost Strabag Rail. Podle dřívějších informací stála lávka přes 30 milionů korun.

Ve druhém případě se jedná o slavnostní zahájení provozu lávky přes Berounku, která je významnou spojnicí mezi radotínským, zbraslavským a lipeneckým katastrálním územím. Nahradila původní lávku, jež byla po povodních v roce 2013 staticky ve velice problémovém stavu.

„Nová lávka je zajímavá svým excentrickým zavěšením na jednom pylonu, který je kloubově uložen přímo na horním pásu příhradové konstrukce. Autory lávky jsou architekt Josef Pleskot a projektant Vladimír Janata,“ sdělila mluvčí.

Výrobcem ocelové konstrukce byla společnost Excon, podle dříve uvedených informací měla vyjít na asi 70 milionů korun.


Autor: Jan Puci

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru