Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Radotíně se otevřou dvě nové lávky pro pěší a cyklisty
Lávka přes Berounku, spoluautorem je architekt Josef Pleskot. Foto: Excon

V Radotíně se otevřou dvě nové lávky pro pěší a cyklisty

V Radotíně budou v pátek slavnostně otevřeny dvě nové lávky. První je v centru městské části mezi náměstím Osvoboditelů a nádražím a druhá vede přes Berounku a bude sloužit pěším a cyklistům. Informovala o tom mluvčí Prahy 16 Jana Hejrová.

V pátek 1. září se v Radotíně koná slavnostní uvedení do provozu dvou mostních konstrukcí postavených šestnáctou městskou částí.

V prvním případě se jedná o zprovoznění lávky, která spojuje centrální část Radotína, oblast náměstí Osvoboditelů, a modernizovaného nádraží s podchodem pod železniční tratí vyúsťujícím do ulice Ke Zděři a dále ke školním areálům, sportovištím a k odpočinkové zóně spojené s Berounkou a koupacím biotopem.

„Lávka vznikla jako náhrada za uzavřený železniční přejezd a je přeložkou cyklostezky A11. Bude mít zásadní pozitivní vliv na zcela bezproblémový a bezpečný přístup radotínských dětí do školní oblasti,“ sdělila Hejrová.

Autorem lávky je společnost Top Con Servis, investorem stavby bylo hlavní město Správa železnic, zhotovitelem společnost Strabag Rail. Podle dřívějších informací stála lávka přes 30 milionů korun.

Ve druhém případě se jedná o slavnostní zahájení provozu lávky přes Berounku, která je významnou spojnicí mezi radotínským, zbraslavským a lipeneckým katastrálním územím. Nahradila původní lávku, jež byla po povodních v roce 2013 staticky ve velice problémovém stavu.

„Nová lávka je zajímavá svým excentrickým zavěšením na jednom pylonu, který je kloubově uložen přímo na horním pásu příhradové konstrukce. Autory lávky jsou architekt Josef Pleskot a projektant Vladimír Janata,“ sdělila mluvčí.

Výrobcem ocelové konstrukce byla společnost Excon, podle dříve uvedených informací měla vyjít na asi 70 milionů korun.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru