Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Radotíně hasiči nacvičovali stavbu protipovodňových zábran
Výstavba zábran v Radotíně. Foto: HZS Praha

V Radotíně hasiči nacvičovali stavbu protipovodňových zábran

V noci dnešek proběhlo cvičení v Radotíně se zaměřením na prověření činností spojených s výstavbou protipovodňových opatření a samotné plné funkčnosti mobilního hrazení protipovodňové ochrany. Informovali o tom pražští hasiči a magistrát. Cvičení si vyžádalo uzavírku části ulice Výpadová.

Cvičení bylo zahájeno v 19:30 hodin nástupem přítomných jednotek sborů dobrovolných hasičů a členů aktivní zálohy Armády České republiky, kteří byli předem vybráni pro samotnou výstavbu. Následovalo rozdělení na určená stanoviště, stavba barikád a jejich kontrola.

Cvičná výstavba mobilních prvků protipovodňové ochrany se uskutečnila v ulicích K lázním, Výpadová, Věštínská, Šárovo kolo a U Jankovky. Celkem se do akce zapojilo 225 lidí, kteří společně postavili hrazení o délce 423 metrů a výšce v rozmezí od 1 do 3,3 metru. Hrazení se skládalo z 132 jednotlivých polí, jeho celková hmotnost byla přes 53 tun.

Prvky protipovodňové ochrany prošly kolaudací, jedná se o vodní dílo III. kategorie. „Ta počítá s tím, že budou použity v případech, kde jsou ohroženy řádově desítky až stovky lidí, mohou být ztráty na lidských životech, škody na obytné a průmyslové zástavbě i dopravní síti,“ vysvětlil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Protipovodňová opatření, která byla aktuálně prověřena cvičením, měla kolaudaci už v roce 2010, ale doposud je cvičení neprověřilo. 

Hlavní město pořádá cvičení pravidelně, předchozí bylo loni v říjnu v Dubči. Pražský magistrát vložil od ničivých povodní v roce 2002 do protipovodňové ochrany města na čtyři miliardy korun.

Vybudováno bylo asi 20 kilometrů zábran, vrata uzavírající Čertovku a na Rokytce v Libni vznikla čerpací stanice a protipovodňové uzávěry přítoků této říčky. Město také postupně revitalizuje potoky a říčky a v minulosti narovnané toky navrací do jejich původních koryt, uvedla ČTK. 


Autor: puc

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Dnes ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Včera v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

15. dubna 2024 v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

Další články
Nahoru