Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Radotíně hasiči nacvičovali stavbu protipovodňových zábran
Výstavba zábran v Radotíně. Foto: HZS Praha

V Radotíně hasiči nacvičovali stavbu protipovodňových zábran

V noci dnešek proběhlo cvičení v Radotíně se zaměřením na prověření činností spojených s výstavbou protipovodňových opatření a samotné plné funkčnosti mobilního hrazení protipovodňové ochrany. Informovali o tom pražští hasiči a magistrát. Cvičení si vyžádalo uzavírku části ulice Výpadová.

Cvičení bylo zahájeno v 19:30 hodin nástupem přítomných jednotek sborů dobrovolných hasičů a členů aktivní zálohy Armády České republiky, kteří byli předem vybráni pro samotnou výstavbu. Následovalo rozdělení na určená stanoviště, stavba barikád a jejich kontrola.

Cvičná výstavba mobilních prvků protipovodňové ochrany se uskutečnila v ulicích K lázním, Výpadová, Věštínská, Šárovo kolo a U Jankovky. Celkem se do akce zapojilo 225 lidí, kteří společně postavili hrazení o délce 423 metrů a výšce v rozmezí od 1 do 3,3 metru. Hrazení se skládalo z 132 jednotlivých polí, jeho celková hmotnost byla přes 53 tun.

Prvky protipovodňové ochrany prošly kolaudací, jedná se o vodní dílo III. kategorie. „Ta počítá s tím, že budou použity v případech, kde jsou ohroženy řádově desítky až stovky lidí, mohou být ztráty na lidských životech, škody na obytné a průmyslové zástavbě i dopravní síti,“ vysvětlil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Protipovodňová opatření, která byla aktuálně prověřena cvičením, měla kolaudaci už v roce 2010, ale doposud je cvičení neprověřilo. 

Hlavní město pořádá cvičení pravidelně, předchozí bylo loni v říjnu v Dubči. Pražský magistrát vložil od ničivých povodní v roce 2002 do protipovodňové ochrany města na čtyři miliardy korun.

Vybudováno bylo asi 20 kilometrů zábran, vrata uzavírající Čertovku a na Rokytce v Libni vznikla čerpací stanice a protipovodňové uzávěry přítoků této říčky. Město také postupně revitalizuje potoky a říčky a v minulosti narovnané toky navrací do jejich původních koryt, uvedla ČTK. 


Autor: puc

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru