Dnes Sobota - jasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 6°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V radnici Prahy 7 je nové bistro, pracují v něm lidé s hendikepem
Otevření bistra. Foto: P7

V radnici Prahy 7 je nové bistro, pracují v něm lidé s hendikepem

V nové budově radnice Prahy 7 v ulici U Průhonu bylo dnes zprovozněno nové bistro Mezi řádky. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 je podnik zatím k dispozici jen pro zaměstnance úřadu, po jejich skončení bude sloužit i veřejnosti.

Novým provozovatelem bistra na radnici se stala skupina sociálních podniků Etincelle, která je držitelem ocenění EY společensky prospěšný podnikatel roku 2018.

„V této náročné době jsme nechtěli nechat zaměstnance úřadu bez jídla a pití. Těšíme se ale, že až bude radnice plně otevřená veřejnosti, najdou si k nám cestu také občané Prahy 7, kteří si přijdou na úřad něco vyřídit nebo ti, kteří bydlí poblíž,“ uvedl ředitel a zakladatel Etincelle Jakub Knězů.

Návštěvníci bistra se mohou těšit na fair trade kávu, slané a sladké pečivo a různé druhy chleba, včetně kváskového, z řemeslné pekárny Na Návsi v Kladně. Bistro nabídne také snídaňové menu a teplé polévky.

Skupina Etincelle ve svých sociálních podnicích zaměstnává na 150 lidí s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. Provozuje síť kaváren, bister a catering Mezi řádky, vlastní řemeslnou pekárnu, pekařství a farmu. Mimo to má také prádelnu a uklízí veřejná prostranství a zeleň.

Podnik vznikl jako součást nové radnice městské části. Ta do letoška sídlila v budově na nábřeží Kapitána Jaroše, která patří státu a odkud se musela vystěhovat. Za pronájem tu Praha 7 platila 11 milionů korun ročně.

Náklady na vybudování nového sídla v ulici U Průhonu dosáhly 362 milionů korun bez DPH. Provozní náklady budou čtyři miliony. Městská část tak ročně uspoří šest až sedm milionů.


Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Květnaté louky, herní i cvičební prvky, pojmenování veřejných prostranství. Projekt PinCity Prahy 4 se líbí

24. února 2021 v 09:45

Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní rozvoj...

Radlice: Obyvatelé oceňují školství a údržbu zeleně, vadí jim nedostatečná infrastruktura pro cyklisty

22. února 2021 ve 20:58

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Výsledky ankety jsou jedním z analytických výstupů Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+. Ke zpracování dlouhodobého plánu...

Před 98 lety zemřel Alois Rašín

21. února 2021 v 11:12

Od smrti prvního československého ministra financí Aloise Rašína, který podlehl následkům atentátu, ve čtvrtek uplynulo 98 let. Busta ministra financí, který stál za úspěšnou měnovou reformou, se nachází v prostorách úřadu druhé městské části. Jeho památku uctil místostarosta Prahy...

Další články
Nahoru