Dnes Sobota - oblacno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V radnici Prahy 7 je nové bistro, pracují v něm lidé s hendikepem
Otevření bistra. Foto: P7

V radnici Prahy 7 je nové bistro, pracují v něm lidé s hendikepem

V nové budově radnice Prahy 7 v ulici U Průhonu bylo dnes zprovozněno nové bistro Mezi řádky. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 je podnik zatím k dispozici jen pro zaměstnance úřadu, po jejich skončení bude sloužit i veřejnosti.

Novým provozovatelem bistra na radnici se stala skupina sociálních podniků Etincelle, která je držitelem ocenění EY společensky prospěšný podnikatel roku 2018.

„V této náročné době jsme nechtěli nechat zaměstnance úřadu bez jídla a pití. Těšíme se ale, že až bude radnice plně otevřená veřejnosti, najdou si k nám cestu také občané Prahy 7, kteří si přijdou na úřad něco vyřídit nebo ti, kteří bydlí poblíž,“ uvedl ředitel a zakladatel Etincelle Jakub Knězů.

Návštěvníci bistra se mohou těšit na fair trade kávu, slané a sladké pečivo a různé druhy chleba, včetně kváskového, z řemeslné pekárny Na Návsi v Kladně. Bistro nabídne také snídaňové menu a teplé polévky.

Skupina Etincelle ve svých sociálních podnicích zaměstnává na 150 lidí s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. Provozuje síť kaváren, bister a catering Mezi řádky, vlastní řemeslnou pekárnu, pekařství a farmu. Mimo to má také prádelnu a uklízí veřejná prostranství a zeleň.

Podnik vznikl jako součást nové radnice městské části. Ta do letoška sídlila v budově na nábřeží Kapitána Jaroše, která patří státu a odkud se musela vystěhovat. Za pronájem tu Praha 7 platila 11 milionů korun ročně.

Náklady na vybudování nového sídla v ulici U Průhonu dosáhly 362 milionů korun bez DPH. Provozní náklady budou čtyři miliony. Městská část tak ročně uspoří šest až sedm milionů.


V padesátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

3. prosince 2020 ve 12:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trojská botanická zahrada otevře své brány

3. prosince 2020 v 06:47

Od 3. prosince může Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevřít pro veřejnost. Návštěvníci se budou moci projít venkovními expozicemi, zastavit se v rostlinném bistru nebo ochutnat místní víno ve vinotéce sv. Kláry. Vstupné do venkovních expozic není v zimním období...

Trhy na Malostranském náměstí budou ve čtvrtek

2. prosince 2020 ve 12:20

Ve čtvrtek 3. prosince si od 9 do 16 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Pražské vodovody a kanalizace: Ochrana vodoměrů před mrazy

1. prosince 2020 ve 12:17

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

V Praze 11 chystají hotely pro hmyz

1. prosince 2020 v 10:51

Na různých místech městské části nechá Praha 11 v nejbližších dnech instalovat sedm hmyzích hotelů.

Místa sběru použitého oleje z domácností v Praze 9

29. listopadu 2020 ve 21:33

Speciálně upravené zelené 120 litrové nádoby na jedlý olej najdou obyvatelé Prahy 9 na deseti místech. Olej se do sběrných nádob ukládá v PET lahvích, skleněné se nesmí používat. Do nádob v žádném případě nepatří minerální oleje, barvy a rozpouštědla.

Praha 15 poslala energii zdravotníkům

28. listopadu 2020 v 09:01

Úředníci a zástupci radnice poslali v úterý 24. listopadu energii zdravotníkům z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Další články
Nahoru