Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V řadě městských částí začnou od března farmářské trhy
Farmářské trhy na Vítězném náměstí v Praze 6 začínají v sobotu 2. března. Foto: archiv

V řadě městských částí začnou od března farmářské trhy

Ve většině městských částí Prahy budou moct lidé od začátku března navštívit farmářské trhy. V sobotu 2. března začínají tradiční trhy na Vítězném náměstí v Praze 6, Pražané se mohou těšit na regionální potraviny, bylinky nebo květiny, ale i na akce pro děti, jako například vzdělávací program o venkovských tradicích nebo pletení pomlázek. Navštívit mohou také farmářské trhy v Praze 2 na Tylově náměstí či na náplavce Rašínova nábřeží, trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 nebo trhy na Řezáčově náměstí v Praze 7. ČTK to sdělili mluvčí jednotlivých městských částí.

Farmářské trhy na takzvaném Kulaťáku, tedy Vítězném náměstí, letos od března podle organizátorů nabídnou bylinky, medvědí česnek nebo jarní květiny, jako jsou narcisy, tulipány a hyacinty, ale také různorodý velikonoční sortiment, včetně rukodělných výrobků. 

„K patnáctému výročí zahájení prvních velkých farmářských trhů v Praze připravujeme modernizovaný koncept s důrazem na představení českých regionálních potravin a jejich dodavatelů, ekologii a vzdělávání zejména dětí," uvedl za organizátory trhů Miroslav Dušek.

Dodal, že se děti díky programu Malý farmář mohou letos seznámit s venkovskými tradicemi, nebo si mohou samy něco vypěstovat, zúčastnit se kvízů a dozvědět se, co předchází tomu, než se potraviny dostanou na jejich stůl.

Organizátoři se podle mluvčího Prahy 6 Marka Zemana zaměří zejména na rozšíření cateringu, oddychové zóny a budou připravovat sezonní akce. „Sortiment trhů je pečlivě vybírán a doplňován, o trhy se stará početný tým lidí, který oslovuje nové prodejce, sestavuje sortiment trhů, sleduje nové trendy, koncipuje doprovodný program a tematické akce," uvedl. Trhy na Vítězném náměstí se budou konat každou sobotu od 8:00 do 14:00.

Od středy 28. února mohou Pražané navštívit také farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. „Jsme rádi, že se podařilo Trhy na Jiřáku zachovat, přestože náměstí prochází rozsáhlou revitalizací. Počítáme s tím, že se trhy budou během obnovy náměstí přesouvat podle jednotlivých stavebních etap," sdělil mluvčí Prahy 3 Jiří Hannich. Trhy podle něj začnou na místě vedle kostela Nejsvětějšího Srdce Páně, kde je nový mlatový povrch, který dokáže vsakovat vodu. Od středy do pátku budou trhy otevřené od 8:00 do 18:00 a v sobotu do 14:00.

Od pondělí 11. března se otevřou také trhy na Tylově náměstí v Praze 2, trhovci budou podle mluvčí radnice Andrey Zoulové nabízet tradiční sortiment, jako jsou ovoce a zelenina, bylinky a sazenice a nově také například výrobky z kapra a smažené kapří hranolky, keramika, sochy do zahrad, orientální koření, konopné masti, uzeniny, veganské pokrmy a nové druhy zeleniny z jižních Čech.

Farmářské trhy na náplavce Rašínova nábřeží nabízejí každou sobotu od 8 do 14:00 produkty od českých pěstitelů, chovatelů a výrobců, lidí budou moct koupit čerstvou zeleninu, ovoce, řezané české zahradní květiny, maso a další potraviny.

Navštívit mohou lidé i například farmářské trhy Heřmaňák na Řezáčově náměstí v Praze 7, trhy na Spořilově nebo před OC Arkády Pankrác a poblíž OC DBK na Budějovické v Praze 4.


Autor: ČTK

Čarodějnice v parku U Čeňku

Dnes v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Včera v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Včera v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Včera v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Včera v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

13. dubna 2024 v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

13. dubna 2024 v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

13. dubna 2024 v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

13. dubna 2024 v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Další články
Nahoru