dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
V pyžamu na motorkách: Jak dopadla cesta po stopách Top Gearu? Uvidíte v Bohnicích

V pyžamu na motorkách: Jak dopadla cesta po stopách Top Gearu? Uvidíte v Bohnicích

Netradiční cestopisný film „Po stopách Top Gearu“ s podtitulem „Po Vietnamu v pyžamu“ bude uveden dnes od 19 hodin v Kulturním domě Krakov v Bohnicích.

Po stopách Top Gearu

Promítání filmu se uskuteční 13. října od 19 hodin

KD Krakov (Těšínská 600, Praha 8 – Bohnice)

Vstup je zdarma

Tento nevšední dokumentární počin mapuje cestu dvou úplně obyčejných mladíků, kteří nikdy v životě neseděli na motorkách, a přesto se vydali ve stopách známého motoristického pořadu Top Gear na 2000 kilometrů dlouhou cestu napříč Vietnamem.

Kde se vzala prvotní myšlenka vyrazit na cestu? „Chtěli jsme si splnit sen a vydat se bez miliónového rozpočtu a podpůrných vozidel na stejnou trasu a stejnými vozidly jako Richard Hammond, Jeremy Clarkson a James May. Vybrali jsme si Vietnam, který nás na první pohled lákal jakožto asi nejrozmanitější země jihovýchodní Asie,“ vzpomíná Viktor Hošek, jeden z odvážných mladíků.

cestavatele-po-vietnamu-nahled „Problém byl v tom, že jsme měli ujet asi 2000 kilometrů na motorce v nejhorší dopravní situaci na planetě, a to aniž bychom na motorce předtím seděli. Byla to pro nás opravdová výzva, a tak jsme, dalo by se říct bez většího plánování, vyrazili na cestu,“ pokračuje.

vietnam-clanek-nahled A proč má cesta podtitul „Po Vietnamu v pyžamu“? Pyžama hrála v příběhu významnou roli. „Předně jsme chtěli navázat na naše slavné kolegy, kteří si zakoupili ve Vietnamu ty nejluxusnější obleky, jaké se tam daly sehnat. Na to jsme ale neměli, a tak jsme zvolili pravý opak, to nejprostší, co bylo k mání, obyčejná pyžama,“ říká Viktor Hošek.

Zároveň jsou podle něj pomyslným symbolem toho, že kdokoli má dnes dostatek sil a chuti, může se tak jako oni zvednout z postele a vydat se na dobrodružnou cestu, třeba i v pyžamu.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru