Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Letní Praha

V Průhonickém parku a botanické zahradě si užijí fanoušci Japonska, divadla i venkovních her

Botanický ústav AV ČR připravil na pozdní léto a podzim několik akcí, které návštěvníkům Průhonického parku a botanické zahrady zpříjemní jejich procházky. Na své si přijdou obdivovatelé japonské kultury, pěstitelé a milovníci starých odrůd ovoce, příznivci divadla a vážné hudby i nadšenci venkovních her. Všechny akce jsou rámovány kulisou rostlin jedinečného průhonického areálu, který se bude pomalu barvit do podzimní palety.

S prázdninami v parku se budou moci návštěvníci rozloučit v japonském duchu. V sobotu 28. srpna od 9 do 17 hodin proběhne v Průhonické botanické zahradě Japonský den.

Po celý den je připraven bohatý program jako ukázky bojových umění, lukostřelba kyudo, workshop a komentovaná ukázka juda, workshopy origami a oblékání kimona, bubenická show Wadaiko yosa, divadlo Kjógen, tušová malba na vějíře, hra na bambusovou flétnu šakuhači, čajový obřad, odborné přednášky a mnoho dalšího. To vše bude doplněno občerstvením v japonském stylu. Celý víkend bude možnost prohlédnout si v zahradě výstavu Ikebany, japonského stylu aranžování rostlin. Vstupné na akci je zahrnuto v ceně vstupenky do parku.

V Průhonické botanické zahradě proběhne také akce následující víkend 4. a 5. září od 10 do17 hodin. Tentokrát si na své přijdou ti, kteří se zajímají o staré ovocné odrůdy. V rámci Pomologických dnů – podzim v zahradě budou experti Českého svazu ochránců přírody provázet historickým pomologickým arboretem botanické zahrady. V rámci poradny ukáží, jak pečovat o ovocné stromy a odpoví na všechny pěstitelské a zpracovatelské otázky návštěvníků. V sobotu se mohou zájemci navíc seznámit s různými lišejníky, které se vyskytují na ovocných stromech. Během Pomologických dnů proběhne i seminář s ukázkami drcení a moštování, ochutnávka odrůdových moštů, výstava ovoce jabloní a hrušní. Vstupné na akci je zahrnuto v ceně vstupenky do parku.

Během obou těchto víkendů bude v botanické zahradě probíhat prodej jejich přebytků, především denivek, pivoněk a kosatců.

První zářijové dny se ponesou také ve znamení kultury. Divadelní společnost Indigo Company odehraje na Malém nádvoří zámku 1. září ve 20 hodin představení Jak je důležité býti (s) Filipem a na 2. září ve 20 hodin je připravena hra Cyrano z Bergeracu. Vstupenky na vystoupení jsou k zakoupení v síti Ticketpro, GoOut nebo na pokladně Průhonického parku.

Od října bude v průhonickém zámku probíhat koncertní cyklus Zámecká hudební setkání, pod taktovkou Společnosti Regio Štiřín a Botanického ústavu. V Rytířském sále si obdivovatelé vážné hudby budou moci každý měsíc přijít poslechnout špičkové interprety klasické hudby. Vstupenky na koncerty budou k dispozici v síti GoOut a na pokladně Průhonického parku.

Průhonický park je návštěvníkům k dispozici denně, od 7 do 20 hodin. Botanická zahrada je otevřena v září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.


Autor: TZ, red

Prázdninový provoz školek a družin v Praze 4 bude řešen jako loni

27. února 2022 ve 12:15

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, zvolila přitom stejné řešení. Ve středu 24. února ho schválilo vedení městské části. Informoval o tom mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Všechny mateřské školy budou otevřeny po celý červenec, v srpnu bude jejich provoz přerušen, a to až...

Praha 4: Koupaliště Lhotka ukončí s koncem prázdnin sezónu

30. srpna 2021 ve 12:25

Provozovatel biotopového koupaliště na Lhotce v Praze 4 oznámil, že k 31. srpnu 2021 ukončí z technických důvodů letošní koupací sezónu.

Tečku za prázdninami udělá Koncert pro park

29. srpna 2021 v 06:30

Vrcholnou akcí léta je v Praze 13 tradiční Koncert pro park. Stejně tomu bude i letos. Maraton muziky pro všechny generace odstartuje v Centrálním parku v úterý 31. srpna ve 13 hodin.

Zítra: Setkání na Kolčavce

28. srpna 2021 v 06:30

V neděli 29. srpna se při příležitosti 120. výročí připojení Libně k Velké Praze koná Setkání na Kolčavce. Lokalita Kolčavka je nyní částí Prahy 9, ale spolu s usedlostí Balabenka patřila roku 1901 Praze 8.

Praha 9: Prosecká zastaveníčka v září

27. srpna 2021 v 11:24

Cyklus komorních koncertů v Praze 9 v Parku Přátelství nabízí program na září. Dvanáctý ročník Proseckých zastaveníček se koná s podporou deváté městské části.

Hvězda Memoriál Zdenky Hanákové 2021

26. srpna 2021 v 09:12

V sobotu 4. září v parku Ladronka. Slavnostní zahájení začne ve 13 hodin. Moderuje Jana Rychterová.

Sobota: Libeňské slavnosti

24. srpna 2021 ve 21:21

Praha 8 zve na Libeňské slavnosti při příležitosti 120 let připojení Libně ku Praze. Libeň je jako obec známá od roku 1363, kdy ji vlastnil bohatý měšťanský rod Rotvelů. Do jejich majetku spadala i gotická tvrz, na jejíž základech stojí dnešní Libeňský zámek. Vystřídalo se zde mnoho majitelů, pro...

Víno a prosecco v Parku Riegrovy sady

24. srpna 2021 v 07:09

Od pátku 27. srpna do 29. srpna své produkty představí tuzemští vinaři i specialisti na italské prosecco. Těšte se na ochutnávky a prezentace široké palety vín a delikates.

Akce k výročí 1100 let pokračují venkovní hrou Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou

20. srpna 2021 v 07:11

V rámci Roku svaté Ludmily, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země, nabízí Praha 2 venkovní tematickou hru. Při ní účastníci navštěvují zajímavá místa, pomocí chytrých mobilů plní úkoly a osvěžují si tak školní vědomosti. A zahrát si ji zájemci mohou až do...

Třebonické letní hry 2021

18. srpna 2021 v 07:19

Další ročník tradičních her se koná v sobotu 28. srpna od 13 hodin na břehu rybníka v Třebonicích. Soutěžení v pěti netradičních disciplínách, jako slalom s kolečkem, záchranu tonoucího z kánoe, běh přes plovoucí lávku a další.

Letní kino v Praze 13

17. srpna 2021 ve 20:05

Na Slunečním náměstí, před radnicí Prahy 13, bude od 30. srpna do 2. září hrát Kinobus letního kina.

Prázdninová soutěž Prahy 8 Bezpečné léto pokračuje

14. srpna 2021 v 10:25

V Praze 8 pokračuje prázdninová soutěž odbor zdravotnictví a sociálních služeb Bezpečné léto.

Další články
Nahoru