Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Letní Praha

V Průhonickém parku a botanické zahradě si užijí fanoušci Japonska, divadla i venkovních her

Botanický ústav AV ČR připravil na pozdní léto a podzim několik akcí, které návštěvníkům Průhonického parku a botanické zahrady zpříjemní jejich procházky. Na své si přijdou obdivovatelé japonské kultury, pěstitelé a milovníci starých odrůd ovoce, příznivci divadla a vážné hudby i nadšenci venkovních her. Všechny akce jsou rámovány kulisou rostlin jedinečného průhonického areálu, který se bude pomalu barvit do podzimní palety.

S prázdninami v parku se budou moci návštěvníci rozloučit v japonském duchu. V sobotu 28. srpna od 9 do 17 hodin proběhne v Průhonické botanické zahradě Japonský den.

Po celý den je připraven bohatý program jako ukázky bojových umění, lukostřelba kyudo, workshop a komentovaná ukázka juda, workshopy origami a oblékání kimona, bubenická show Wadaiko yosa, divadlo Kjógen, tušová malba na vějíře, hra na bambusovou flétnu šakuhači, čajový obřad, odborné přednášky a mnoho dalšího. To vše bude doplněno občerstvením v japonském stylu. Celý víkend bude možnost prohlédnout si v zahradě výstavu Ikebany, japonského stylu aranžování rostlin. Vstupné na akci je zahrnuto v ceně vstupenky do parku.

V Průhonické botanické zahradě proběhne také akce následující víkend 4. a 5. září od 10 do17 hodin. Tentokrát si na své přijdou ti, kteří se zajímají o staré ovocné odrůdy. V rámci Pomologických dnů – podzim v zahradě budou experti Českého svazu ochránců přírody provázet historickým pomologickým arboretem botanické zahrady. V rámci poradny ukáží, jak pečovat o ovocné stromy a odpoví na všechny pěstitelské a zpracovatelské otázky návštěvníků. V sobotu se mohou zájemci navíc seznámit s různými lišejníky, které se vyskytují na ovocných stromech. Během Pomologických dnů proběhne i seminář s ukázkami drcení a moštování, ochutnávka odrůdových moštů, výstava ovoce jabloní a hrušní. Vstupné na akci je zahrnuto v ceně vstupenky do parku.

Během obou těchto víkendů bude v botanické zahradě probíhat prodej jejich přebytků, především denivek, pivoněk a kosatců.

První zářijové dny se ponesou také ve znamení kultury. Divadelní společnost Indigo Company odehraje na Malém nádvoří zámku 1. září ve 20 hodin představení Jak je důležité býti (s) Filipem a na 2. září ve 20 hodin je připravena hra Cyrano z Bergeracu. Vstupenky na vystoupení jsou k zakoupení v síti Ticketpro, GoOut nebo na pokladně Průhonického parku.

Od října bude v průhonickém zámku probíhat koncertní cyklus Zámecká hudební setkání, pod taktovkou Společnosti Regio Štiřín a Botanického ústavu. V Rytířském sále si obdivovatelé vážné hudby budou moci každý měsíc přijít poslechnout špičkové interprety klasické hudby. Vstupenky na koncerty budou k dispozici v síti GoOut a na pokladně Průhonického parku.

Průhonický park je návštěvníkům k dispozici denně, od 7 do 20 hodin. Botanická zahrada je otevřena v září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.


Autor: TZ, red

Dny Prahy 11: Olympic

7. září 2022 v 09:49

Nestárnoucí legenda, která stála u zrodu české rockové hudby zahraje v parku u Chodovské tvrze v rámci letošních Dnů Prahy 11 v pátek 9. září ve 20 hodin.

Rozloučení s prázdninami v H55

29. srpna 2022 v 08:28

Jak jinak se rozloučit s prázdninami než tancem? Děti si mohou ve středu 31. srpna zatančit s herečkou a tanečnicí Henrietou Hornáčkovou, kterou znají z České televize Déčko z pořadu Tance z pohádkového rance.

Pohádky Na Dvorečku: Kašpárek a Honza v pekle

29. srpna 2022 v 08:19

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná i v srpnu v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Open-air koncert ve Valdštejnské zahradě

28. srpna 2022 v 11:48

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se počátkem 88. koncertní sezóny vrací do Valdštejnské zahrady. Oblíbený koncert pro všechny milovníky hudby se letos opět ponese ve filmovém duchu. 

Konec léta na Devítce zpestří filmy letního kina

27. srpna 2022 v 09:36

Čtyři filmy připravila Praha 9 v Parku Přátelství. Začínají ve 20:30 hodin.

Festival: VIZ-AIR-KA

27. srpna 2022 v 07:21

Druhý ročník jednodenního hudebního festivalu v údolí Tiché Šárky na Praze 6 v neděli 28. srpna. Vystoupí Bardolino, RAZAM a Iva Marešová a Shahab Tolouie Trio.

Den s pražskou policií

26. srpna 2022 v 18:44

V Zoo Praha se bude konat v sobotu 27. srpna Den s pražskou policií.

Praha 14: Dnešní Farmářské trhy na Černém Mostě

26. srpna 2022 v 09:38

Kromě bohaté nabídky ovoce a zeleniny českých zemědělců je nově v nabídce trhů u stanice metra Černý Most také burčák a dračí ovoce přímo od pěstitelů z jižní části Kanárských ostrovů.

Hudební Vzlet pokračuje v rytmu jazzu

26. srpna 2022 v 07:43

Koncertní série Hudební Vzlet v pražském multifunkčním prostoru Vzlet pokračuje 30. srpna v rytmu jazzu a to hned dvojkoncertem.

Se starostkou okolo Pětky: Proměny Motolského údolí

25. srpna 2022 v 15:41

Chcete poznat údolí Motolského potoka? Na procházce se starostkou Prahy 5 Renátou Zajíčkovou se v neděli 28. srpna dozvíte nejen o historii tohoto území, ale i o připravovaném projektu Motolka.

Letní kino: Prvok, Šampón, Tečka a Karel

25. srpna 2022 v 07:48

Dnes od 20:30 můžete vidět film Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Praha 13 zve na Koncert pro park

24. srpna 2022 v 17:54

Dvacátý ročník tradiční hudební události konce prázdnin, Koncert pro park, se koná 31. srpna od 14 hodin.

Festival lidových řemesel vás přenese do středověku

24. srpna 2022 v 07:50

Poslední prázdninovou sobotu 27. srpna můžete oslavit v Galerii Harfa konec prázdnin s Festivalem lidových řemesel. Děti se pobaví u historických her nebo v kreativních dílnách, rodiče mohou zároveň v nákupním centru vyřešit školní nákupy. 

Grilovací odpoledne v Praze 14

23. srpna 2022 v 08:02

Poslední letní grilování v H55 se koná od 26. do 28. srpna.

Praha 11: Letní promítání v KC Zahrada

23. srpna 2022 v 07:01

Letní kino Zahrada v KC Zahrada nabízí filmy pod hvězdami. Promítat se začne vždy ve 20:30 hodin.

Další články
Nahoru