dnes
Pátek - jasno
15°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
17°C
V Prokopském údolí se otevře skalničková zahrada
Praha 5 uvažuje postupem času se o možnosti prodeje skalniček. Foto: archiv

V Prokopském údolí se otevře skalničková zahrada

Skalničková zahrada v Prokopském údolí se slavnostně otevře veřejnosti ve středu 8. května v 10 hodin dopoledne. Osmdesát let starou zahradu zachránila a obnovila radnice Prahy 5, která ji má svěřenou do péče.

Místostarosta Prahy 5 Martin Slabý zve všechny zájemce na otevření tohoto „skalničkářského“ skvostu. Původní majitelé v zahradě založili skalku, ve které je přes 2000 unikátních skalniček a dřevin, mezi nimi například i sekvojovec.

„Nikde v Praze podobné místo prostě nenajdete a jsem nadšený, že se s touhle krásou mohou lidé seznámit. Nejen obyvatelé Prahy 5, ale všichni Pražané mají další jedinečný cíl výletů, pěších i cyklistických,“ uvedl Martin Slabý. Dodal, že postupem času se uvažuje i o možnosti prodeje skalniček.

Skalničkovou zahradu najdete v ulici K Dalejím 39, Praha 5, Hlubočepy.


Historie zásnubních prstenů: Od rákosí po diamanty

6. září 2019 v 08:27

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny v historii. Římanky měly dokonce jeden prsten na doma a druhý do společnosti. Středověcí šlechtici kladli důraz na význam drahokamů a nejvýše si cenili vášnivého rubínu. K boomu diamantů došlo až s objevem Afriky a jeho...

Inspirujte se v komunitním centru Liška

5. září 2019 v 08:10

V září se v komunitním centru Liška koná květinový a výtvarný workshop.

Elektrokola zažívají poslední dobou boom

4. září 2019 v 16:42

Zájem o elektrokola roste. Oblibu získává tento dopravní prostředek doplněný o elektrický pohon zaslouženě. Na e-kolech snadněji a pohodlněji zdoláte náročnější terény a z jízdy se tak můžete radovat, ať je vaším cílem obchodní schůzka, horský vrchol nebo jen sladký domov po náročném pracovním...

Další články
Nahoru