dnes
Čtvrtek - zatazeno
22°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
18°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
V Prokopském údolí se otevře skalničková zahrada
Praha 5 uvažuje postupem času se o možnosti prodeje skalniček. Foto: archiv

V Prokopském údolí se otevře skalničková zahrada

Skalničková zahrada v Prokopském údolí se slavnostně otevře veřejnosti ve středu 8. května v 10 hodin dopoledne. Osmdesát let starou zahradu zachránila a obnovila radnice Prahy 5, která ji má svěřenou do péče.

Místostarosta Prahy 5 Martin Slabý zve všechny zájemce na otevření tohoto „skalničkářského“ skvostu. Původní majitelé v zahradě založili skalku, ve které je přes 2000 unikátních skalniček a dřevin, mezi nimi například i sekvojovec.

„Nikde v Praze podobné místo prostě nenajdete a jsem nadšený, že se s touhle krásou mohou lidé seznámit. Nejen obyvatelé Prahy 5, ale všichni Pražané mají další jedinečný cíl výletů, pěších i cyklistických,“ uvedl Martin Slabý. Dodal, že postupem času se uvažuje i o možnosti prodeje skalniček.

Skalničkovou zahradu najdete v ulici K Dalejím 39, Praha 5, Hlubočepy.


Porodnici U Apolináře čeká modernizace za dvě miliardy

23. května 2020 v 11:48

Jako součást koncepce Modernizace a centralizace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) vznikne v prostorách porodnice U Apolináře moderní centrum porodní asistence a nové neonatologie s vysoce specializovanou péčí o předčasně narozené děti. Projekt s názvem „Porodnictví 21. století“, který...

Hrady a zámky zahajují návštěvnickou sezonu

21. května 2020 v 08:26

Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu zahajují s téměř dvouměsíčním zpožděním hlavní návštěvnickou sezonu. Od 25. května návštěvníci mohou zavítat i do vnitřních prostor památek, do odvolání je ovšem nutné dodržovat přísná opatření proti šíření koronaviru. Doprovodný...

Další články
Nahoru