Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V projektu České spořitelny v Praze 9 bude vyčleněno 254 bytů pro preferované profese
Byty by měly být určeny například pro učitele nebo zdravotníky. Ilustrační foto: Pixabay

V projektu České spořitelny v Praze 9 bude vyčleněno 254 bytů pro preferované profese

Praha 9 podepsala s Českou spořitelnou memorandum na pronájem bytů městské části za zvýhodněné nájemné. Radnice o tom informovala ve svém oficiálním magazínu Devítka. Záměrem je získat dostupné bydlení pro preferované profese.  

„Spojíme-li se s investory, může vzniknout forma dostupného nájemního bydlení v nových moderních bytech, které se právě staví. Takto mohou například výhodněji bydlet důležité profese, jako jsou učitelé nebo zdravotníci. Protože sice rozšiřujeme stávající školy a otevřeli jsme velkou zcela novou školu, ale také do nich musíme mít kvalitní pedagogy,“ uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

„A jestliže díky projektu Dostupné bydlení získáme několik nových učitelů do našich škol, nebo několik nových lékařů do naší Polikliniky Prosek, má to pro nás velký význam,“ vysvětlil Portlík, proč radnice podepsala s Českou spořitelnou memorandum na pronájem bytů za zvýhodněné nájemné.

To by mělo podle starosty zaručit lidem, kteří vykonávají některé klíčové profese, bydlet až o 20 procent levněji oproti tržním cenám. 

V deváté městské části vznikají nové moderní byty určené pro širokou veřejnost na rohu Lovosické a Zásadské ulice. A zatímco pro vlastnické bydlení jsou byty již vyprodané dva roky před dokončením stavby, pro projekt Dostupného bydlení České spořitelny je vyčleněno 254 bytů pro veřejně důležitá povolání, jako jsou učitelé, zdravotnický personál, sociální pracovníci.

Bytový komplex v Praze 9, který staví soukromý investor – dceřiná společnost České spořitelny, by měl být dokončen v první polovině roku 2025.

 


Autor: red

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru