Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V projektu České spořitelny v Praze 9 bude vyčleněno 254 bytů pro preferované profese
Byty by měly být určeny například pro učitele nebo zdravotníky. Ilustrační foto: Pixabay

V projektu České spořitelny v Praze 9 bude vyčleněno 254 bytů pro preferované profese

Praha 9 podepsala s Českou spořitelnou memorandum na pronájem bytů městské části za zvýhodněné nájemné. Radnice o tom informovala ve svém oficiálním magazínu Devítka. Záměrem je získat dostupné bydlení pro preferované profese.  

„Spojíme-li se s investory, může vzniknout forma dostupného nájemního bydlení v nových moderních bytech, které se právě staví. Takto mohou například výhodněji bydlet důležité profese, jako jsou učitelé nebo zdravotníci. Protože sice rozšiřujeme stávající školy a otevřeli jsme velkou zcela novou školu, ale také do nich musíme mít kvalitní pedagogy,“ uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

„A jestliže díky projektu Dostupné bydlení získáme několik nových učitelů do našich škol, nebo několik nových lékařů do naší Polikliniky Prosek, má to pro nás velký význam,“ vysvětlil Portlík, proč radnice podepsala s Českou spořitelnou memorandum na pronájem bytů za zvýhodněné nájemné.

To by mělo podle starosty zaručit lidem, kteří vykonávají některé klíčové profese, bydlet až o 20 procent levněji oproti tržním cenám. 

V deváté městské části vznikají nové moderní byty určené pro širokou veřejnost na rohu Lovosické a Zásadské ulice. A zatímco pro vlastnické bydlení jsou byty již vyprodané dva roky před dokončením stavby, pro projekt Dostupného bydlení České spořitelny je vyčleněno 254 bytů pro veřejně důležitá povolání, jako jsou učitelé, zdravotnický personál, sociální pracovníci.

Bytový komplex v Praze 9, který staví soukromý investor – dceřiná společnost České spořitelny, by měl být dokončen v první polovině roku 2025.

 


Autor: red

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru