Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V případě vážných trvalých následků úrazu 500 tisíc navíc, Kooperativa zvýhodnila nabídku pojištění
Poranění páteře nejčastěji vzniká po pádu z výšky nebo při autonehodě. Ilustrační foto: HZS Praha

V případě vážných trvalých následků úrazu 500 tisíc navíc, Kooperativa zvýhodnila nabídku pojištění

Více než polovina obyvatel České republiky (54 procent) zná alespoň jednu osobu s trvalými následky úrazu. Zároveň nejvíce lidí napříč všemi věkovými kategoriemi uvedlo, že nejpravděpodobnějším způsobem řešení finanční zátěže po úrazu je pro ně životní pojištění (48 procent). Údaje vyplývají z průzkumu společnosti IPSOS na vzorku 1050 respondentů, který si v září 2021 nechala Kooperativa zpracovat.

„Problematika trvalých následků i možnosti finančně se chránit pojištěním proti těmto rizikům je veřejnosti poměrně známa. Přesto je třeba toto téma neustále komunikovat, protože z výzkumu zároveň vyplývá, že přes 40 procent lidí by se spolehlo na vlastní úspory. A to zejména u vážných trvalých následků situaci zpravidla neřeší,“ uvedl ředitel Úseku pojištění osob Petr Procházka.

Z výzkumu také vyplývá, že 89 procent lidí ví o možnosti pojištění proti trvalým následkům úrazu v rámci životního pojištění a 42 procent obyvatel by tuto možnost určitě zvážila. 

V roce 2020 si například v důsledku úrazu fatálně poranilo páteř a míchu 156 lidí, následkem čehož stráví zbytek života na invalidním vozíku. I přes preventivní a vzdělávací akce, které Kooperativa také podporuje, toto číslo narůstá. Poranění páteře nejčastěji vzniká po pádu z výšky (51 procent případů), při autonehodě (34 procent), po skoku do vody (6 procent) a při sportování (4 procenta). 

„Těžká poškození, kde je hodnocení trvalých následků 50 procent a více, nejsou vzácností a jejich počet stoupá. Vzhledem k rychlému tempu života dochází i k větší energii úrazů a zhoršení následků úrazů. A stále častěji je to také bohužel u mladších jedinců, které trvalé následky vyřazují z aktivního života v době, kdy jsou na startu pracovního a osobního života,“ potvrzuje smutné statistiky Bronislav Sedláček, primář chirurgického oddělení a soudní znalec v oboru traumatologie. 

„Každoročně řešíme okolo devíti tisíc dalších úrazů, po kterých klientům zůstanou trvalé následky. Většinou ne tak fatální, jako při poranění míchy, ale i tak mohou významně ovlivnit kvalitu jejich dalšího života a samozřejmě přinášejí zvýšené náklady na úpravu bydlení nebo vozidla pro přepravu. Proto jsme se pro letošní podzim opět rozhodli zvýhodnit nabídku pojištění, a to pro případ skutečně vážných trvalých následků úrazu,“ upozorňuje na podzimní zvýhodnění životního pojištění Petr Procházka. 

Jednorázové zvýhodnění 500 tisíc korun za trvalé následky úrazu, kdy dosáhne celkové hodnocení trvalých následků úrazu minimálně 50 procent, získají klienti, kteří si v období od 1. října do 31. prosince 2021 sjednají novou smlouvu s připojištěním trvalých následků úrazu nebo dodatek ke stávající pojistné smlouvě s pojistnou částkou na toto riziko ve výši minimálně 500 tisíc korun. A to pro produkty FLEXI i NA PŘÁNÍ. Zvýhodnění pak Kooperativa garantuje po celou dobu pojištění a platí pro smlouvy sjednané pro dospělé osoby i děti.    


Autor: TZ, red

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru