dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
V případě požáru by mohl mít Strahovský tunel problém s odvětráváním
Vjezd do Strahovského tunelu na Smíchově. Foto: archiv

V případě požáru by mohl mít Strahovský tunel problém s odvětráváním

Praha musí upravit odvětrávání Strahovského tunelu, neboť v případě požáru by mohly nastat problémy. Úpravy včetně projektu budou stát asi 45 milionů korun. ČTK to zjistila ze schválených usnesení rady. Strahovský tunel se začal stavět v 80. letech, otevřený je od roku 1997.

Na konci loňského roku a v první polovině roku letošního byla při pravidelných zkouškách prověřovaná i požární vzduchotechnika. „Pro další provozování tunelu je třeba provést nezbytně nutná opatření týkající se klesajícího, západního tunelu," píše se v dokumentu.

Úpravy musí být ještě před plánovanou celkovou rekonstrukcí tunelu, protože stav požární vzduchotechniky dokument hodnotí jako „velmi špatný až havarijní". Při zkouškách se kouř pohyboval proti směru jízdy rychlostí tři kilometry za hodinu, při skutečném požáru by byl kvůli komínového efektu ještě rychlejší.

Při takové rychlosti nelze předpokládat žádné rozvrstvení kouře a všechny osoby, které by zůstaly zablokovány požárem, by měly minimální šanci na záchranu, uvádí posudek.

Podle oznámení ve věstníku veřejných zakázek chce Praha firmu, která vzduchotechniku opraví, vybrat do čtvrt roku. Strahovský tunel je důležité dopravní spojení Prahy 5 a 6. Na Smíchově navazuje na tunel Mrázovka a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice křižovatkou Malovanka.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru