Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V příměstských vlacích se zvýšil počet hlídek, je jich už přes třicet
Vlaková hlídka. Zdroj foto: České dráhy

V příměstských vlacích se zvýšil počet hlídek, je jich už přes třicet

Od loňského září České dráhy (ČD) společně se Středočeským krajem a hlavním městem hlídky, které dohlížejí na bezpečnost v příměstských vlacích. Jejich počet se průběžně zvyšoval, nyní je jich už přes třicet. Informoval o tom člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Hlídky, které podle Ješety zvyšují bezpečnostní opatření ve vlacích, zejména v ranních a večerních hodinách, nejenže asistují vlakovému personálu při řešení situací s problematickými cestujícími, ale také provádí dohled nad vlaky v obratových stanicích.

„V září jsme měli k dispozici šest hlídek, které dohlížely na bezpečnost v našich vlacích, nyní už je takových hlídek více než třicet a pokrývají všechny hlavní tratě, kde příměstské vlaky jezdí. Tyto hlídky například pomáhají vlakovému personálu s problémovými cestujícími,“ sdělil Ješeta.

Během více než čtyř měsíců svého působení podle něj hlídky zaznamenaly řadu úspěšných intervencí, včetně asistence při vylučování osob z přepravy v případech, kdy byly porušeny přepravní podmínky. Přítomnost hlídek podle Ješety také přispívá ke snížení počtu incidentů spojených s poškozováním a znečišťováním vlaků.

„Společně s Českými drahami jsme udělali kus dobré práce. Nastavili jsme, myslím, funkční opatření, které ocení hlavně cestující. S ČD jsme v kontaktu, pravidelně dostáváme informace o veškerých incidentech a osobně mě těší, že se bezpečnostní agentuře daří zachytávat i sprejery,“ sdělil Petr Borecký (STAN), radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy.

Tato opatření jsou součástí kampaně Společně za čisté vlaky. Její součástí jsou například i bezpečnostní hlídky na odstavných nádražích a v depech. I tyto hlídky slaví úspěch, když se jim podařilo zadržet už několik sprejerů.


Autor: Jan Puci

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Včera v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru