dnes
Pátek - zatazeno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
31°C
pozítří
Neděle - bourky
28°C
V pražských školách přes léto vyměňují okna a opravují střechy
Někde dochází i k opravám fasád. Ilustrační foto: archiv

V pražských školách přes léto vyměňují okna a opravují střechy

V době prázdnin, kdy se ve školních budovách nevyučuje, se v pražských školách vyměňují okna, rekonstruují střechy, rozvody vody a topení nebo bazén. Náklady na opravy škol, které zřizuje magistrát, dosáhnou zhruba 500 milionů korun. Hotova je již nástavba Gymnázia Nad Štolou a vestavba koncertního sálu a učeben literárně dramatického oboru v Základní umělecké škole Klapkova, sdělila ČTK pražská radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Hlavní město zřizuje střední a vyšší odborné školy, zatímco městské části mateřské a základní.

„Většinu akcí je možné realizovat pouze během letních prázdnin především z důvodu zásahu prací do celé budovy školy," řekla Ropková. Většina rozpracovaných projektů by měla být dokončena včas. Některé rekonstrukce budou podle plánu pokračovat v dalších měsících za provozu škol.

Mezi náročné projekty patří rekonstrukce členité střechy historické budovy Střední průmyslové školy elektrotechnické v Ječné ulici v Praze 2 z 19. století se sochařskou výzdobou a nárožními věžními hodinami za 9,6 milionu korun. Za 22 milionů je opravována fasáda, střecha a krov Palffyho paláce v Praze 1, kterou užívá Pražská konzervatoř. V hlavním křídle budovy je rekonstruováno i mramorové schodiště.

Gymnázium Litoměřická v Praze 9 bude nově zatepleno, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola stavební v Dušní ulici v Praze 1 dostane nová okna, Střední odborné učiliště v Radotíně bude rozšířeno o přístavbu. Dalším projektem je výměna bazénu ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze 10. Místo bazénu ze 70. let bude instalován nerezový s novými technologiemi.

Rozrůst se má i Pedagogicko-psychologická poradna v Jabloňové v Praze 10. Přístavba a celková rekonstrukce objektu reaguje na narůstající množství žáků.

Hlavní město zřizuje 178 příspěvkových organizací, mezi nimiž jsou střední školy, gymnázia nebo základní umělecké školy. Žádná z budov nevyžaduje opravu kvůli havarijnímu stavu.

„Rekonstrukce a modernizace probíhají trvale. Havárie řešíme okamžitě, ale samozřejmě se může stát, že se při běžné plánované rekonstrukci objeví havarijní stav skrytých konstrukcí," dodala radní.

Ve školních internátech letos nebyla nutná zásadní oprava. Přes léto se v těchto zařízeních maluje, mění podlahové krytiny, nábytek a pořizuje se nové vybavení pro sportovní a volnočasové aktivity.

Investice do školských zařízení:

Rok

Výše investic (v milionech)

2012

290,7

2013

202,7

2014

179,5

2015

270,4

2016

440,7

2017

598,6

2018

869,2

Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy


Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

Včera v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru