dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
V pražských parcích začnou fungovat knihovny
Jedna z knihovniček začne ještě letos fungovat v Heroldových sadech. Ilustrační foto: Petr Vilgus / Wikimedia Commons

V pražských parcích začnou fungovat knihovny

S projektem, který má v zahraničí tradici, ale v české metropoli je unikátní, přichází Městská část Praha 10. V parcích na svém území zřídí knihovničky. V letošním roce by měla být vyrobena a instalována dvě takováto zařízení.

„Chceme tím umožnit a zároveň zpříjemnit obyvatelům Prahy 10, ale i dalším návštěvníkům, návštěvy parků a posezení v přírodě se zajímavou literaturou nebo knihou. Tímto způsobem chceme pozvednout nabídku stále se rozvíjejících služeb a zároveň oživit veřejný prostor,“ představila projekt místostarostka městské části Praha 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Knihovničky by měly být instalovány v Heroldových sadech a v nově zrevitalizovaném parku Malinová – Chrpová. Budou volně přístupné všem zájemcům. Knihy, ale třeba i CD si lidé budou moci zapůjčit i domů.

Na druhou stranu jim bude umožněno do těchto zařízení přinést zajímavé knihy, které vyřazují ze svých knihoven. „V případě potřeby budou knihovny doplněny literaturou, kterou daruje městská knihovna, s kterou jsme předjednali prvotní naplnění knihovniček,“ upřesnil starosta Milan Richter (ODS) s tím, že náklady na zřízení a propagaci knihovniček nepřevýší 250 tisíc korun.

Projekt je realizován i v rámci vítězství Prahy 10 v soutěži Město stromů, jejímž úkolem je vytvářet kampaně pro své obyvatele inspirované stromy a přírodou. Praha 10 se v tomto případě inspirovala podobnými úspěšnými projekty v zahraničí.


Další články
Nahoru