dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
V pražských parcích se objeví houpací sítě pro veřejnost. Pletou je mladí bezdomovci
Některé sítě pletou klienti přímo v parcích. Foto: Naděje

V pražských parcích se objeví houpací sítě pro veřejnost. Pletou je mladí bezdomovci

Nezisková organizace NADĚJE zve na Lelkovací happening u příležitosti prvního věšení Houpacích sociálních sítí v parku Parukářka. Zítra tam budou od 17 do 22 hodin představeny houpací sítě pro veřejný prostor, které pletou mladí lidé bez domova. Sítě budou postupně rozvěšovány i na dalších místech Prahy.

Projekt dává mladým bezdomovcům ve věku 18 až 26 let možnost tvořivé činnosti a zároveň prezentace jejich výrobků. U každé sítě se objeví cedulka s informacemi o člověku, který ji vyrobil.

V rámci pátečního happeningu dostanou zájemci možnost v sítích lelkovat, naučit se je plést pod vedením klientů NADĚJE a chytat do Lapače snů své lelky, tedy nápady, které přicházejí k člověku při houpání v síti.

Během interaktivního představení Nadějného divadla „Bezdomovci jsou špinaví a smrdí!“ budou moci příchozí vstupovat do rolí protagonistů a diskutovat tak společensky citlivé téma.

nadeje-bolzanova-nahled

Sítě vznikají i v centru Naděje v Bolzanově ulici

Při pátečním lelkovacím happeningu vystoupí na Parukářce kapely Kozy na útesu, Vobezdud a Circus Problem.

Neziskovka Naděje chce touto akcí veřejnosti nabídnout vhled do životních osudů svých klientů a zároveň do problematiky bezdomovectví mladých lidí u nás.


Další články
Nahoru