Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V pražských nemocnicích zůstává devět zraněných po střelbě na fakultě
Pietní místo, které po střelbě vzniklo u Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Foto: Jan Puci

V pražských nemocnicích zůstává devět zraněných po střelbě na fakultě

V šesti pražských nemocnicích zůstává po střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy před dvěma týdny devět zraněných. Vyplývá to z odpovědí jejich mluvčích pro ČTK a z informace Lidových novin. Podle deníku v Ústřední vojenské nemocnici pečují od dva občany Spojených arabských emirátů, které pachatel postřelil na ulici. Tragédie má 14 obětí, zemřel i pachatel a v nemocnicích skončilo 27 lidí.

Ve Fakultní nemocnici Motol podle mluvčí Pavlíny Dankové zůstávají tři pacientky z původních sedmi. „Všechny jsou aktuálně ve stabilizovaném stavu a na standardních lůžkách. Dalších čtyři pacienti byli propuštěni do domácího ošetřování," uvedla. Jedna z pacientek je na klinice spondylochirurgie, která se zabývá úrazy a onemocněními páteře.

Z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady byli čtyři pacienti ze sedmi původně přijatých propuštění a jeden přeložen do Fakultní Thomayerovy nemocnice. „Pacienti jsou ve stabilizovaném stavu a propuštěni budou hned, jak to jejich stav umožní," sdělila ČTK mluvčí nemocnice Tereza Romanová.

O jednoho postřeleného muže dál pečují také ve Všeobecné fakultní nemocnici, uvedla její mluvčí Marie Heřmánková. Z Fakultní nemocnice Bulovka podle mluvčí Evy Libigerové byla propuštěna v pátek poslední ze tří hospitalizovaných.

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) přijala ve čtvrtek tři zraněné, jeden byl v kritickém stavu. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke v pátek ČTK sdělila, že ÚVN nebude ke stavu pacientů zveřejňovat informace. Podle informací Lidových novin tam zůstávají dva zranění. Mělo by jít o dva vysoké státní úředníky ze Spojených arabských emirátů (SAE), které střelec zasáhl na ulici. Koncem týdne by měli být propuštěni a převezeni do Mnichova, uvedl deník.

V nemocnici je navštívil náměstek ministra zahraničí SAE, který přijel do Prahy, společně s českým ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti).

O dva muže a dvě ženy se středně těžkými zraněními pečovali podle mluvčí Lucie Krausové zdravotníci v Nemocnici Na Františku, dva byli ošetřeni ambulantně a ještě ve čtvrtek 21. prosince šli domů, dva byli propuštěni o den později.


Autor: ČTK

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru