Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V pražských nemocnicích zůstává devět zraněných po střelbě na fakultě
Pietní místo, které po střelbě vzniklo u Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Foto: Jan Puci

V pražských nemocnicích zůstává devět zraněných po střelbě na fakultě

V šesti pražských nemocnicích zůstává po střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy před dvěma týdny devět zraněných. Vyplývá to z odpovědí jejich mluvčích pro ČTK a z informace Lidových novin. Podle deníku v Ústřední vojenské nemocnici pečují od dva občany Spojených arabských emirátů, které pachatel postřelil na ulici. Tragédie má 14 obětí, zemřel i pachatel a v nemocnicích skončilo 27 lidí.

Ve Fakultní nemocnici Motol podle mluvčí Pavlíny Dankové zůstávají tři pacientky z původních sedmi. „Všechny jsou aktuálně ve stabilizovaném stavu a na standardních lůžkách. Dalších čtyři pacienti byli propuštěni do domácího ošetřování," uvedla. Jedna z pacientek je na klinice spondylochirurgie, která se zabývá úrazy a onemocněními páteře.

Z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady byli čtyři pacienti ze sedmi původně přijatých propuštění a jeden přeložen do Fakultní Thomayerovy nemocnice. „Pacienti jsou ve stabilizovaném stavu a propuštěni budou hned, jak to jejich stav umožní," sdělila ČTK mluvčí nemocnice Tereza Romanová.

O jednoho postřeleného muže dál pečují také ve Všeobecné fakultní nemocnici, uvedla její mluvčí Marie Heřmánková. Z Fakultní nemocnice Bulovka podle mluvčí Evy Libigerové byla propuštěna v pátek poslední ze tří hospitalizovaných.

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) přijala ve čtvrtek tři zraněné, jeden byl v kritickém stavu. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke v pátek ČTK sdělila, že ÚVN nebude ke stavu pacientů zveřejňovat informace. Podle informací Lidových novin tam zůstávají dva zranění. Mělo by jít o dva vysoké státní úředníky ze Spojených arabských emirátů (SAE), které střelec zasáhl na ulici. Koncem týdne by měli být propuštěni a převezeni do Mnichova, uvedl deník.

V nemocnici je navštívil náměstek ministra zahraničí SAE, který přijel do Prahy, společně s českým ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti).

O dva muže a dvě ženy se středně těžkými zraněními pečovali podle mluvčí Lucie Krausové zdravotníci v Nemocnici Na Františku, dva byli ošetřeni ambulantně a ještě ve čtvrtek 21. prosince šli domů, dva byli propuštěni o den později.


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

23. července 2024 v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru