dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražská politika

V pražských nemocnicích je stále pět Ukrajinců zraněných v Kyjevě

Po čtvrt roce od převozu do Česka pět Ukrajinců zraněných při nepokojích v Kyjevě zůstává v nemocnicích. Armádní speciál přiletěl v rámci programu Medevac se dvěma skupinami lidí na přelomu února a března. Celkem přepravil 41 lidí, dva z nich byli doprovod.

Většina z nich je zpátky na Ukrajině, někteří se rozhodli žít v Česku, řekl dnes ČTK šéf odboru azylové politiky ministerstva vnitra Tomáš Haišman.

Dosud podle něj opustilo nemocnici přes 30 Ukrajinců. Zůstat v Česku se rozhodli například dva pacienti ve věku 13 a 17 let. „Léčení u nich neskončí tím, že opustí nemocnici, případně rehabilitací. Pro jednoho z nich, který má velmi vážné poškozený zrak, se zde otevírá nová etapa života a pro druhého s velkou pravděpodobností také,“ dodal Haišman. Hospitalizováno je stále pět lidí.

Lékaři se o Ukrajince starali v Ústřední vojenské nemocnici, ve Fakultní nemocnici v Motole a ve Všeobecné fakultní nemocnici.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru