Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V pražských lesích se budou konat vycházky za sovím houkáním
V pražských lesích žije i puštík obecný. Foto: LHMP

V pražských lesích se budou konat vycházky za sovím houkáním

Tak jako každý rok i letos zve příspěvková organizace Lesy hlavního města Prahy (LHMP) na komentované vycházky po setmění do pražských lesů, lesoparků a hájů za sovím houkáním.

V předjaří probíhají soví námluvy a sovy častěji reagují i na houkání ornitologických vábniček. „Na našich podvečerních výpravách se v doprovodu odborníků můžete zaposlouchat do sovího houkání a také se dozvědět více o životě těchto tajemných opeřenců či o mýtech a pověstech, které o nich kolují,“ uvedl Marcel Mergl, který má v LHMP na starost environmentální vzdělání.

Vycházky, které si podle něj užijí děti i dospělí, povedou zkušení odborníci. „Budeme-li mít alespoň trochu štěstí, třeba se s námi dá řeči i takový kalous ušatý či puštík obecný, a nebo dokonce některý z pražských výrů velkých,“ pokračoval Mergl.

Kapacita každé exkurze je omezená, zájemci se mají předem na telefonním čísle 777 471 372 nebo na e-mailu mergl@lesy-praha.cz. Zatím jsou k dispozici volná místa na všechny termíny:

sovi-houkani-2023

Zdroj: LHMP
Cena programu je 100 korun pro dospělého a děti od 6 let. Příspěvek poputuje na podporu Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Trasa vede terénem i mimo zpevněné cesty, z tohoto důvodu není příliš vhodná pro kočárky.


Autor: puc

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

Další články
Nahoru