Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V pražských lesích se budou konat vycházky za sovím houkáním
V pražských lesích žije i puštík obecný. Foto: LHMP

V pražských lesích se budou konat vycházky za sovím houkáním

Tak jako každý rok i letos zve příspěvková organizace Lesy hlavního města Prahy (LHMP) na komentované vycházky po setmění do pražských lesů, lesoparků a hájů za sovím houkáním.

V předjaří probíhají soví námluvy a sovy častěji reagují i na houkání ornitologických vábniček. „Na našich podvečerních výpravách se v doprovodu odborníků můžete zaposlouchat do sovího houkání a také se dozvědět více o životě těchto tajemných opeřenců či o mýtech a pověstech, které o nich kolují,“ uvedl Marcel Mergl, který má v LHMP na starost environmentální vzdělání.

Vycházky, které si podle něj užijí děti i dospělí, povedou zkušení odborníci. „Budeme-li mít alespoň trochu štěstí, třeba se s námi dá řeči i takový kalous ušatý či puštík obecný, a nebo dokonce některý z pražských výrů velkých,“ pokračoval Mergl.

Kapacita každé exkurze je omezená, zájemci se mají předem na telefonním čísle 777 471 372 nebo na e-mailu mergl@lesy-praha.cz. Zatím jsou k dispozici volná místa na všechny termíny:

sovi-houkani-2023

Zdroj: LHMP
Cena programu je 100 korun pro dospělého a děti od 6 let. Příspěvek poputuje na podporu Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Trasa vede terénem i mimo zpevněné cesty, z tohoto důvodu není příliš vhodná pro kočárky.


Autor: puc

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

Včera ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Další články
Nahoru