dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
V pražských kempech ubylo Rusů a Slováků, vedou Holanďané a Němci
Klánovický kemp. Foto: www.campingpraha.cz

V pražských kempech ubylo Rusů a Slováků, vedou Holanďané a Němci

Provozovatelé pražských kempů doufají, že letošní letní sezona bude stejně dobrá jako ta loňská. Pro návštěvníky přichystali na letošek řadu novinek a rozšířili své služby. Vyplývá to z ankety ČTK. Kempů však ubývá, zatímco v roce 2012 jich bylo v hlavním městě 22, loni jen 18. V Praze je celkem 1010 míst pro stany a karavany.

„Loňská kempová sezona byla velice úspěšná. Pokud se jí tedy vyrovnáme, budeme spokojeni," uvedl majitel Camping Praha Klánovice Boris Kučera.

Kemp Drusus v Třebonicích letos rozšířil svůj areál, nové je také parkoviště. „Sezona vzbuzuje na začátku vždy očekávání, obsazenost se dopředu těžko odhaduje a z přijatých rezervací je ještě brzo usuzovat. Ubylo Rusů, Slováku, jasně vedou Holanďané, Němci a Dánové," dodal Jiří Staněk z kempu Drusus.

V Triocampu Praha v Dolních Chabrech přibylo nové občerstvení. Provozovatel Vlastimil Němec zatím nechce odhadovat, jaká letošní sezona bude. „Nevím, co se bude dít vzhledem k bezpečnostní situaci v Evropě. Budu rád když (sezona) bude jako loňská, pokud bude lepší, nebudu se zlobit," dodal.

Do českých kempů loni přijelo rekordní množství návštěvníků – celkem 1,12 milionu lidí, meziročně o šest procent více, vyplývá z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Turistů v kempech přibývá už šest let v řadě.

„Minulý rok byl z pohledu kempování velmi úspěšný. Vedle zlepšujících se služeb kempů a řady novinek k tomu přispělo i velmi dobré počasí. Nejen tyto aspekty přilákaly do kempů nadprůměrné množství návštěvníků," uvedl na začátku roku Aleš Hanzl z 4camping.cz.

Vedle zlepšujících se služeb kempů a řady novinek k růstu přispělo i velmi dobré počasí. V českých kempech také podle něj přibývají bohatší turisté.


Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru