dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
V pražských kempech ubylo Rusů a Slováků, vedou Holanďané a Němci
Klánovický kemp. Foto: www.campingpraha.cz

V pražských kempech ubylo Rusů a Slováků, vedou Holanďané a Němci

Provozovatelé pražských kempů doufají, že letošní letní sezona bude stejně dobrá jako ta loňská. Pro návštěvníky přichystali na letošek řadu novinek a rozšířili své služby. Vyplývá to z ankety ČTK. Kempů však ubývá, zatímco v roce 2012 jich bylo v hlavním městě 22, loni jen 18. V Praze je celkem 1010 míst pro stany a karavany.

„Loňská kempová sezona byla velice úspěšná. Pokud se jí tedy vyrovnáme, budeme spokojeni," uvedl majitel Camping Praha Klánovice Boris Kučera.

Kemp Drusus v Třebonicích letos rozšířil svůj areál, nové je také parkoviště. „Sezona vzbuzuje na začátku vždy očekávání, obsazenost se dopředu těžko odhaduje a z přijatých rezervací je ještě brzo usuzovat. Ubylo Rusů, Slováku, jasně vedou Holanďané, Němci a Dánové," dodal Jiří Staněk z kempu Drusus.

V Triocampu Praha v Dolních Chabrech přibylo nové občerstvení. Provozovatel Vlastimil Němec zatím nechce odhadovat, jaká letošní sezona bude. „Nevím, co se bude dít vzhledem k bezpečnostní situaci v Evropě. Budu rád když (sezona) bude jako loňská, pokud bude lepší, nebudu se zlobit," dodal.

Do českých kempů loni přijelo rekordní množství návštěvníků – celkem 1,12 milionu lidí, meziročně o šest procent více, vyplývá z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Turistů v kempech přibývá už šest let v řadě.

„Minulý rok byl z pohledu kempování velmi úspěšný. Vedle zlepšujících se služeb kempů a řady novinek k tomu přispělo i velmi dobré počasí. Nejen tyto aspekty přilákaly do kempů nadprůměrné množství návštěvníků," uvedl na začátku roku Aleš Hanzl z 4camping.cz.

Vedle zlepšujících se služeb kempů a řady novinek k růstu přispělo i velmi dobré počasí. V českých kempech také podle něj přibývají bohatší turisté.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru