Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V pražských domech pro seniory bylo doposud podáno přes 6500 vakcín
Očkování seniorů. Ilustrační foto: SeneCura

V pražských domech pro seniory bylo doposud podáno přes 6500 vakcín

V domovech pro seniory v Praze bylo k 2. únoru druhou dávkou očkovací látky proti covidu-19 naočkováno 1247 osob. První dávku vakcíny dostalo 5257 klientů a zaměstnanců těchto zařízení. Pro ČTK to sdělil pražský koordinátor očkování a vedoucí zdravotnického odboru na magistrátu Martin Ježek.

Očkování dobrovolníků z řad klientů a zaměstnanců domovů pro seniory na území Prahy první dávkou vakcíny začalo 6. ledna v domově v Kobylisích a pokračovalo v dalších 56 veřejně zřizovaných i soukromých zařízeních.

Podle dřívějších informací bylo podávání první dávky dokončeno ve třetím lednovém týdnu. V domovech pro seniory žije zhruba 4000 lidí. Druhá dávka očkovací látky se podle radní hlavního města Mileny Johnové (Praha Sobě) podává v pražských domovech seniorů od přelomu ledna a února.

V těchto sociálních zařízeních očkuje zdravotnický personál domovů, případně mobilní očkovací tým. Ten zřídil magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha.

Mobilní očkovací tým tvoří lékař a dvě zdravotní sestry z Městské polikliniky Praha. Vozidlo a řidiče poskytuje Český červený kříž. Poprvé mobilní tým očkoval 11. ledna v soukromém zařízení pro seniory Dům U Agáty v Praze Řeporyjích.

Podle radní hlavního města Mileny Johnové (Praha Sobě) první dávku vakcíny v Praze v lednu dostala zhruba třetina lidí starších 80 let. Ti se k očkování od 15. ledna objednávají přes státní rezervační systém. Podle radní žije v hlavním městě asi 60 000 osob starších 80 let.

Johnová na svém facebookovém profilu uvedla, že z dostupných dat z Informačního systém infekčních nemocí ISIN vyplývá, že „každý pátý v Praze očkovaný senior je z jiného kraje". Nejčastěji se jedná o občany ze Středočeského kraje.

Celkem zdravotníci podle dat ministerstva zdravotnictví podali lidem přes 310 000 dávek vakcín. K středečnímu večeru už 65 916 lidí dostalo i potřebnou druhou dávku. Očkovaní byli zvláště zdravotníci a nejstarší senioři.

V Česku se zatím očkuje dvěma vakcínami, a to od firem Pfizer a BioNTech a od společnosti Moderna. V příštích dnech by měly do Česka dorazit také první dodávky vakcíny firmy AstraZeneca, kterou jako třetí registrovala pro použití v EU Evropská komise.

Česko má podle koordinátorky očkování Kateřiny Baťhové objednané vakcíny proti covidu-19 pro 11 milionů lidí, jak uvedla ve středu na jednání sněmovního podvýboru pro zdravotnictví.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru