Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V pražských domech pro seniory bylo doposud podáno přes 6500 vakcín
Očkování seniorů. Ilustrační foto: SeneCura

V pražských domech pro seniory bylo doposud podáno přes 6500 vakcín

V domovech pro seniory v Praze bylo k 2. únoru druhou dávkou očkovací látky proti covidu-19 naočkováno 1247 osob. První dávku vakcíny dostalo 5257 klientů a zaměstnanců těchto zařízení. Pro ČTK to sdělil pražský koordinátor očkování a vedoucí zdravotnického odboru na magistrátu Martin Ježek.

Očkování dobrovolníků z řad klientů a zaměstnanců domovů pro seniory na území Prahy první dávkou vakcíny začalo 6. ledna v domově v Kobylisích a pokračovalo v dalších 56 veřejně zřizovaných i soukromých zařízeních.

Podle dřívějších informací bylo podávání první dávky dokončeno ve třetím lednovém týdnu. V domovech pro seniory žije zhruba 4000 lidí. Druhá dávka očkovací látky se podle radní hlavního města Mileny Johnové (Praha Sobě) podává v pražských domovech seniorů od přelomu ledna a února.

V těchto sociálních zařízeních očkuje zdravotnický personál domovů, případně mobilní očkovací tým. Ten zřídil magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha.

Mobilní očkovací tým tvoří lékař a dvě zdravotní sestry z Městské polikliniky Praha. Vozidlo a řidiče poskytuje Český červený kříž. Poprvé mobilní tým očkoval 11. ledna v soukromém zařízení pro seniory Dům U Agáty v Praze Řeporyjích.

Podle radní hlavního města Mileny Johnové (Praha Sobě) první dávku vakcíny v Praze v lednu dostala zhruba třetina lidí starších 80 let. Ti se k očkování od 15. ledna objednávají přes státní rezervační systém. Podle radní žije v hlavním městě asi 60 000 osob starších 80 let.

Johnová na svém facebookovém profilu uvedla, že z dostupných dat z Informačního systém infekčních nemocí ISIN vyplývá, že „každý pátý v Praze očkovaný senior je z jiného kraje". Nejčastěji se jedná o občany ze Středočeského kraje.

Celkem zdravotníci podle dat ministerstva zdravotnictví podali lidem přes 310 000 dávek vakcín. K středečnímu večeru už 65 916 lidí dostalo i potřebnou druhou dávku. Očkovaní byli zvláště zdravotníci a nejstarší senioři.

V Česku se zatím očkuje dvěma vakcínami, a to od firem Pfizer a BioNTech a od společnosti Moderna. V příštích dnech by měly do Česka dorazit také první dodávky vakcíny firmy AstraZeneca, kterou jako třetí registrovala pro použití v EU Evropská komise.

Česko má podle koordinátorky očkování Kateřiny Baťhové objednané vakcíny proti covidu-19 pro 11 milionů lidí, jak uvedla ve středu na jednání sněmovního podvýboru pro zdravotnictví.


Autor: ČTK

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

4. prosince 2021 v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru