Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V pražských domech pro seniory bylo doposud podáno přes 6500 vakcín
Očkování seniorů. Ilustrační foto: SeneCura

V pražských domech pro seniory bylo doposud podáno přes 6500 vakcín

V domovech pro seniory v Praze bylo k 2. únoru druhou dávkou očkovací látky proti covidu-19 naočkováno 1247 osob. První dávku vakcíny dostalo 5257 klientů a zaměstnanců těchto zařízení. Pro ČTK to sdělil pražský koordinátor očkování a vedoucí zdravotnického odboru na magistrátu Martin Ježek.

Očkování dobrovolníků z řad klientů a zaměstnanců domovů pro seniory na území Prahy první dávkou vakcíny začalo 6. ledna v domově v Kobylisích a pokračovalo v dalších 56 veřejně zřizovaných i soukromých zařízeních.

Podle dřívějších informací bylo podávání první dávky dokončeno ve třetím lednovém týdnu. V domovech pro seniory žije zhruba 4000 lidí. Druhá dávka očkovací látky se podle radní hlavního města Mileny Johnové (Praha Sobě) podává v pražských domovech seniorů od přelomu ledna a února.

V těchto sociálních zařízeních očkuje zdravotnický personál domovů, případně mobilní očkovací tým. Ten zřídil magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha.

Mobilní očkovací tým tvoří lékař a dvě zdravotní sestry z Městské polikliniky Praha. Vozidlo a řidiče poskytuje Český červený kříž. Poprvé mobilní tým očkoval 11. ledna v soukromém zařízení pro seniory Dům U Agáty v Praze Řeporyjích.

Podle radní hlavního města Mileny Johnové (Praha Sobě) první dávku vakcíny v Praze v lednu dostala zhruba třetina lidí starších 80 let. Ti se k očkování od 15. ledna objednávají přes státní rezervační systém. Podle radní žije v hlavním městě asi 60 000 osob starších 80 let.

Johnová na svém facebookovém profilu uvedla, že z dostupných dat z Informačního systém infekčních nemocí ISIN vyplývá, že „každý pátý v Praze očkovaný senior je z jiného kraje". Nejčastěji se jedná o občany ze Středočeského kraje.

Celkem zdravotníci podle dat ministerstva zdravotnictví podali lidem přes 310 000 dávek vakcín. K středečnímu večeru už 65 916 lidí dostalo i potřebnou druhou dávku. Očkovaní byli zvláště zdravotníci a nejstarší senioři.

V Česku se zatím očkuje dvěma vakcínami, a to od firem Pfizer a BioNTech a od společnosti Moderna. V příštích dnech by měly do Česka dorazit také první dodávky vakcíny firmy AstraZeneca, kterou jako třetí registrovala pro použití v EU Evropská komise.

Česko má podle koordinátorky očkování Kateřiny Baťhové objednané vakcíny proti covidu-19 pro 11 milionů lidí, jak uvedla ve středu na jednání sněmovního podvýboru pro zdravotnictví.


V neděli přibylo v Praze 944 nakažených

Dnes v 11:17

V Praze v neděli přibylo 944 potvrzených případů nemoci covid-19. V porovnání se sobotou jich bylo zhruba o 290 méně, proti minulé neděli ale o 155 více, uvedla ČTK.

Startuje druhá vlna očkování. Registrovat se v ní můžou senioři a seniorky nad 70 let.

Dnes v 11:03

Do další fáze očkování se budou moct ode dneška zapojit i lidé starší 70ti let. Dle domluvy s krajskými koordinátory budou nyní očkovat také praktičtí lékaři. Stále je nutná registrace, v případě potřeby s ní pomůžou operátoři organizace ŽIVOT 90 na krizové lince, kterou zřídil magistrát hlavního...

Očkování imobilních seniorů zahájila Praha 1

Včera ve 21:33

Nemocnice Na Františku, zřizovaná Prahou 1, už naočkovala více než dva tisíce lidi. Od pátku 26. února zahájil navíc její mobilní tým očkování imobilních pacientů starších osmdesáti let v jejich domácím prostředí.

Praha 13 zajistila dezinfekci pro bytová družstva a SVJ

27. února 2021 v 16:56

V návaznosti na zhoršující se epidemickou situaci a na přijatá opatření proti šíření koronaviru bude Praha 13 opět vydávat pro potřeby bytový družstev a SVJ dezinfekci.  

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

27. února 2021 ve 14:49

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

Praha 15: Registrace k očkování 70+

27. února 2021 v 10:40

Od 1. března mají možnost se registrovat k očkování také senioři 70+. Radnice patnácté městské části je připravena pomoci s registrací.

Senioři pomohli při výcviku psů na vyhledávání covid-19

27. února 2021 v 06:43

V Domově seniorů Vršovický zámeček odhalovali služební psi Celní správy ČR onemocnění covid – 19. Všichni testovaní klienti i zaměstnanci byli negativní, výsledky se stoprocentně shodly s předchozími PCR testy. Celní správa je v závěrečné fázi výcviku psů na objevování pozitivních osob na nový typ...

Respirátory FFP2 pro seniory a hendikepované občany Prahy 13

27. února 2021 v 06:34

V návaznosti na zpřísnění hygienických opatření, kdy bude od pondělí 1. března povinné nosit v městské hromadné dopravě, v obchodech, zdravotnických zařízeních a na dalších místech s vyšší koncentrací lidí respirátor FFP2, mohou senioři, občané zdravotně hendikepovaní a lidé ohrožení sociálním...

V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

26. února 2021 ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Další články
Nahoru