dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
V pražském zastupitelstvu vzrostl počet žen, jen Piráti jsou čistě pánským klubem
Do zastupitelských lavic v budově magistrátu na Mariánském náměstí zasedne i starostka Prahy 3 Vladislava Hujová z TOP 09. Foto: archiv

V pražském zastupitelstvu vzrostl počet žen, jen Piráti jsou čistě pánským klubem

Zastoupení žen v pražském zastupitelstvu vzrostlo. Ve volbách před čtyřmi lety jich bylo zvoleno 14, nyní o tři více, což je 26,2 % ze všech členů zastupitelstva. Praha tak překonává průměr statutárních měst, který je 22,7 %.  

Celorepublikově vzrostlo zastoupení žen z 26 % na 27 %. Vyplývá to z analýzy Fóra 50 %, neziskové organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.

„Komunální úroveň je jedinou, kde zastoupení žen soustavně pomalu stoupá již od roku 1994. Ačkoli nás to těší, výsledky stále nejsou nijak oslnivé. Pokud by šel vývoj tímto tempem i nadále, hranice vyváženého zastoupení 40 % bychom se dotkli poprvé v roce 2066,“ okomentovala výsledek politoložka a ředitelka Fóra 50 % Jana Smiggels Kavková.

V pražském zastupitelstvu zasedne celkem šest žen za hnutí ANO 2011, tři za TOP 09. Po dvou zastupitelkách má ČSSD, KSČM, Trojkoalice i ODS. Pirátskou stranu budou reprezentovat pouze muži.

zastoupeni-zen-v-politice-nahled


Další články
Nahoru