dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
V pražském ústavu ošetřují pleť originálním způsobem. Vstřelováním do pacientek
Ošetření přístrojem Vital injector. Foto: archiv

V pražském ústavu ošetřují pleť originálním způsobem. Vstřelováním do pacientek

Přístroj Vital injector připomíná na první pohled zbraň. Převratnou novinku používá v Ústavu lékařství a kosmetiky jedna z nejváženějších osobností estetické medicíny, MUDr. Miroslava Pelechová. Vital injector se pomocí vakua přisaje kůži a pět jehliček najednou vstřelí do pokožky tolik hydratační látky, kolik je potřeba.

Řízené mikrovpichy jsou tak malé, že na tváři nebo čele se ztrácejí téměř ihned a procedura klienty nijak neomezuje v dalším režimu. Efekt zákroku trvá až tři čtvrtě roku.

Samotnému zákroku předchází aplikace znecitlivujícího krému Emla, který z celého ošetření udělá bezbolestnou záležitost. Preparát, který obsahuje Lidokain, se nanese na ošetřované místo půl hodiny před zákrokem.

„Oproti ruční aplikaci lze navolit na počítači naprosto přesnou hloubku zásahu i množství preparátu. Celý zázrak okamžitého vyhlazení a omlazení pleti tví v technické aplikaci kyseliny hyaluronové, která pod kůži stáhne vodu,“ vysvětlila doktorka Miroslava Pelechová.

„Dříve se jehlička nasadila na skinbooster a lékař pak ručně bod po bodu rozpichoval vodu do hloubky. Jenže i když jsou ruce lékaře zkušené, nemohou konkurovat verzi, kdy přístroj Vital injector pomocí vakua přisaje kůži, přesně navolí hloubku zásahu, množství účinné látky a v milisekundě ji najednou vpraví do pokožky pomocí pěti jehel tenkých jako vlas,“ doplnila.

Ošetření okolí rtů a očí

Vital injektor se výborně osvědčil při ošetření těsného okolí očí a rtů. Pokud vzniknou nepatrné modřinky, rychle se ztrácejí, mikrovpichy jsou tak malé, že na tváři nebo čele se ztrácejí téměř ihned a v těsném okolí očí se hojí den dva, v okolí rtů nehrozí zvětšení objemu rtů a vyřeší se drobné vrásky. Cena zákroku se pohybuje okolo 7000 korun, záleží na spotřebovaném materiálu.

Délka efektu po ošetření závisí na kvalitě pleti i jejím opotřebení, trvá asi 6 až 9 měsíců. U starších a sušších kůží doporučuje primářka Pelechová výkon opakovat zhruba za 5 až 6 měsíců, životnost zákroku je časově srovnatelná jako po píchnutí botulotoxinu. Hluboké vrásky se sice po aplikaci úplně neztratí, ale zase neovlivní mimiku a ani nezmění tvar vaší tváře.

„Vital injector tedy mohu doporučit všem, kteří se bojí podniknout jakékoliv razantní změny, ale chtějí pleti navrátit její přirozeně hladký vzhled,“ říká primářka Pelechová.

Ošetření klientky v ničem nelimituje. Prakticky hned po ošetření schová lehce zarůžovělou pleť i středně krycí make up, oční okolí šikovný korektor a nikdo si ničeho nevšimne.


Autor: Renata Rákosová

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru