dnes
Středa - oblacno
25°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - bourky
24°C
V pražském Nedvězí budou kvůli rezignacím nové volby do zastupitelstva
Ilustrační foto: archiv

V pražském Nedvězí budou kvůli rezignacím nové volby do zastupitelstva

V pražském Nedvězí budou kvůli rezignaci starosty a místostarostky nové volby do zastupitelstva. Protože počet zastupitelů klesl pod pět, zastupitelstvo nesplňuje zákonnou podmínku pro další fungování. Nedvězí proto ve středu podalo žádost o vypsání nových voleb. Městská část o tom informovala na svém webu. Zatím není jasné, kdy se nové volby uskuteční.

Nejprve rezignoval 25. března starosta Radek Slavík, o týden později na svůj mandát rezignovala také místostarostka Zuzana Máchová. Na jedno uvolněné místo v zastupitelstvu nastoupí do voleb náhradník Václav Mlejnský.

O místo v pětičlenném zastupitelstvu v loňských volbách usilovalo šest kandidátů. Vedle pěti zvolených zastupitelů tak byl Mlejnský jediným náhradníkem, který mohl rezignujícího zastupitele nahradit. Druhé uvolněné místo tak zůstane prázdné.

Podle zákona o volbách do obecních zastupitelstev se v případě, že počet členů zastupitelstva klesne pod pět a není náhradník, musí konat nové volby. Zastupitelstvo, jehož počet členů klesl pod pět, podle zákona o obcích navíc nemůže takřka o ničem rozhodovat s výjimkou přijímání rozpočtových opatření a stanovení pravidel rozpočtového provizoria.

Slavík vystřídal loni na podzim Vlastimila Vilímce (HPP), který byl starostou v letech 2010 až 2018 a ve volbách post neobhajoval. V říjnových volbách do zastupitelstva nekandidoval žádný z tehdejších zastupitelů. Zvoleny tak byly pouze nové tváře.

Praha-Nedvězí má zhruba 310 obyvatel. Spadá do městského obvodu Prahy 10 a správního obvodu Prahy 22. Leží na jihovýchodním okraji Prahy.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru