dnes
Sobota - snih
8°C
zítra
Neděle - zatazeno
10°C
pozítří
Pondělí - oblacno
10°C
V pražském Nedvězí budou kvůli rezignacím nové volby do zastupitelstva
Ilustrační foto: archiv

V pražském Nedvězí budou kvůli rezignacím nové volby do zastupitelstva

V pražském Nedvězí budou kvůli rezignaci starosty a místostarostky nové volby do zastupitelstva. Protože počet zastupitelů klesl pod pět, zastupitelstvo nesplňuje zákonnou podmínku pro další fungování. Nedvězí proto ve středu podalo žádost o vypsání nových voleb. Městská část o tom informovala na svém webu. Zatím není jasné, kdy se nové volby uskuteční.

Nejprve rezignoval 25. března starosta Radek Slavík, o týden později na svůj mandát rezignovala také místostarostka Zuzana Máchová. Na jedno uvolněné místo v zastupitelstvu nastoupí do voleb náhradník Václav Mlejnský.

O místo v pětičlenném zastupitelstvu v loňských volbách usilovalo šest kandidátů. Vedle pěti zvolených zastupitelů tak byl Mlejnský jediným náhradníkem, který mohl rezignujícího zastupitele nahradit. Druhé uvolněné místo tak zůstane prázdné.

Podle zákona o volbách do obecních zastupitelstev se v případě, že počet členů zastupitelstva klesne pod pět a není náhradník, musí konat nové volby. Zastupitelstvo, jehož počet členů klesl pod pět, podle zákona o obcích navíc nemůže takřka o ničem rozhodovat s výjimkou přijímání rozpočtových opatření a stanovení pravidel rozpočtového provizoria.

Slavík vystřídal loni na podzim Vlastimila Vilímce (HPP), který byl starostou v letech 2010 až 2018 a ve volbách post neobhajoval. V říjnových volbách do zastupitelstva nekandidoval žádný z tehdejších zastupitelů. Zvoleny tak byly pouze nové tváře.

Praha-Nedvězí má zhruba 310 obyvatel. Spadá do městského obvodu Prahy 10 a správního obvodu Prahy 22. Leží na jihovýchodním okraji Prahy.


Praha 15: V KC Varta se koná 8. zasedání zastupitelstva

Včera v 09:26

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15 se koná 4. března od 17 hodin

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

27. února 2020 v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

26. února 2020 v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Další články
Nahoru