Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V pražském autoservisu prodal už přes 13 tisíc aut, bude v knize rekordů
Milan Klik. Zdroj foto: Agentura Dobrý den

V pražském autoservisu prodal už přes 13 tisíc aut, bude v knize rekordů

Jednašedesátiletý Milan Klik z Prahy mezi 4. červencem 2003 a 10. dubnem 2023 prodal na pobočce AAA Auto Praha 8 – Dolní Chabry 13 019 automobilů, což ověřili a zaregistrovali komisaři z pelhřimovského Muzea rekordů a pan Klik z Prahy bude zapsán do příštího vydání České knihy rekordů v kategorii „Nejvíc aut prodaných jedním člověkem“. Informoval o tom Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den – české rekordy.

„Ze světa je znám údaj o jistém americkém prodejci, který ustanovil v roce 1978 světový rekord, když mezi lety 1963 a 1978 dokázal jako dealer prodat 13 001 vůz. Nyní tento 45 let starý počin překonal Milan Klik,“ sdělil prezident agentury, která eviduje rekordy v České republice.

Rekordman je podle svého zaměstnavatele skvělým obchodníkem, ke kterému se klienti rádi vrací a který je během 13hodinové směny schopen běžně prodat i šest aut. Jeden klientů podle Marka koupil u Klika v průběhu let přes šedesát aut.

Mezi první auta, která za svou více než dvacetiletou kariéru prodal, patří například Peugeot 206, který si od Milana Klika koupil hudební skladatel a někdejší prezidentský kandidát profesor Vladimír Franz.

Prodával i Mercedes-Benz třídy S, kterým v době natáčení filmu Hartova válka jezdil americký herec Bruce Willis. Mezi jeho zákazníky patří i další známé osobnosti – Lucie Borhyová, Dagmar Havlová a Václav Havel nebo Zlata Adamovská a Petr Štěpánek.

Nouzi nemá Milan Klik ani o veselé historky. „Kdysi jsme měli akci auto za 50 procent. Pár si na kole štěstí vytočil nejvyšší možnou slevu 50 procent, vůz za 120 tisíc tak mohli mít jen za 60. Podmínkou ale bylo, že se musí vyfotit pro veřejnou prezentaci. Bohužel paní byla jeho milenka, takže se jim do společné fotky vůbec nechtělo, a nakonec auto koupili za plnou cenu,“ uvedl čerstvý rekordman.


Autor: Jan Puci

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru