dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
V pražské zoo zbývá ještě 130 sirotků. Na adopci čeká i zoborožec rýhozobý a dlask tlustozobý
Zoborožece rýhozobého chová v Evropě pouze šest zoo, pražská je jediná v ČR. Foto: Tomáš Adamec / Zoo Praha

V pražské zoo zbývá ještě 130 sirotků. Na adopci čeká i zoborožec rýhozobý a dlask tlustozobý

Již tradiční marketingová kampaň Zoo Praha Adoptuj mě, jejímž cílem je nabídnout návštěvníkům netradiční dárek a přispět na chov zvířat, přináší v letošním roce velkou novinku – adoptivním rodičům nabízí možnost zúčastnit se soutěže o exkluzivní výhru.

"Každý, kdo od 1. listopadu do 31. prosince adoptuje jakékoliv zvíře z pražské zoo, se může zúčastnit jedinečné soutěže o zájezd do Keni,“ vysvětluje Vít Kahle, pověřený náměstek Útvaru kontaktu s veřejností. Zájezd pořádá cestovní kancelář ČEDOK v lednu či únoru 2014 a je určený pro dvě osoby.

Z billboardů a citylightů na sebe letos poutají výjimečné či bizarní zvířecí druhy – bičovec pestrý, chápan středoamerický, lori balijský a zoborožec rýhozobý. Jsou však jen zástupci sto třiceti zvířecích sirotků, kteří stále ještě nemají své patrony.

Adopční kampaň je k vidění v ulicích Prahy v různých formách od roku 2003. V loňském roce se dočkala historicky nejlepšího výsledku. „Od začátku listopadu 2012 do konce ledna 2013 se podařilo získat rekordních 3 480 632 korun,“ uvádí Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

„V letošním roce sázíme opět na originální grafiku, která vychází z nového vizuálního stylu Zoo Praha,“ uzavírá.

Jak se stát adoptivním rodičem?

K tomu, abyste se stali adoptivním rodičem, vám stačí vyplnit elektronický formulář ZDE, nebo jeho tištěnou verzi v informační kanceláři při hlavním vchodu do zoo a zaplatit příslušnou částku.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru