Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V pražské zoo je opět pár pandy červené, samice Regica dorazila z Chorvatska
Nová samička pandy červené Regica se dá zatím odlišit od samce i barvou srsti ve tváři. Oproti samci je dle chovatelů mnohem světlejší. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha.

V pražské zoo je opět pár pandy červené, samice Regica dorazila z Chorvatska

Blízko hlavního vchodu je v areálu trojské zoo ve výběhu nově vidět samice pandy červené jménem Regica. Do Prahy dorazila v červenci z chorvatské zoologické zahrady.

Návštěvníci pražské zoologické zahrady mohou ve výběhu u hlavního vchodu nově vidět roční samici pandy červené jménem Regica, která dorazila v červenci z chorvatské zoologické zahrady. Po potřebné aklimatizaci mohla včera poprvé vyrazit ven.

Jen krátce před úderem deváté hodiny, kdy se otevírají brány Zoo Praha pro návštěvníky, zavítala v pátek do svého výběhu i nová samice pandy červené jménem Regica. Samec Pat už tedy není osamělý a těší se z nové partnerky.

„Panda červená je ohrožený a současně návštěvnicky velmi atraktivní druh. Právě proto má její výběh zcela exkluzivní prostor hned u hlavního vchodu. Doufám, že se tam samička, kterou jsme dostali ze Záhřebu, bude těšit z obdivu návštěvníků. Ale hlavně, že časem přivede na svět své první mládě,“ přivítal novou pandí samičku v Zoo Praha ředitel Miroslav Bobek.

A na mláďata se snad nebude čekat dlouho. Samec Pat ranní prohlídku nového domova bedlivě sledoval, i když první „oťukávání“ má dvojice už za sebou. „Mají v zázemí seznamovací prostor, kde na sebe vidí a mohou se vzájemně očichat. Věděl tedy již delší dobu, že tady samice je. Chodil po výběhu a značkoval si ho, aby pandí slečna stoprocentně poznala, že tady je samec,“ popsala pandí sbližování vrchní chovatelka malých savců Denisa Zběhlíková.

Samice pandy červené Regica se narodila loni v červenci. Samec Pat se stal v roce 2012 otcem mláděte Akima. Tento sameček představoval první úspěšný odchov pand červených v Zoo Praha.

Pandy červené jsou velmi choulostivé šelmy a jejich chov je náročný. První zvířata přišla do pražské zoo už v roce 1955. Jedná se o jeden ze symbolů pražské zahrady.


Autor: red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru