dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - jasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
33°C
V pražské zoo došlo k výměně samiček lachtana jihoafrického
Samička Ronja dorazila do Zoo Praha ve čtvrtek 27. října. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

V pražské zoo došlo k výměně samiček lachtana jihoafrického

Samička lachtana jihoafrického Wendy, dcera samce Melouna a vnučka legendárního Gastona, již dospěla a musela opustit svoji skupinu. Jejím novým domovem se stala Zoo Rostock, odkud na oplátku přicestovala do Prahy nová samička lachtana, která se jmenuje Ronja.

Samička Wendy, která se narodila v květnu 2013, již dospěla a bylo třeba jí najít nový domov. Chov tohoto druhu lachtana však není v zoologických zahradách příliš rozšířený a najít pro Wendy vhodnou novou skupinu, nebylo snadné. Nakonec se dohodla výměna mladých samiček s německou Zoo Rostock – obě zahrady tak získají nepříbuzné jedince do svých chovů.

Lachtan jihoafrický obývá ve volné přírodě oceán v blízkosti pevniny a přilehlá pobřeží. Většinu života tráví ve vodě, výborně plave a dokáže se potopit až do hloubky 200 metrů. Živí se rybami a vodními živočichy a může měřit až 230 centimetrů a vážit okolo 360 kilogramů.

Adaptace Ronjy na nové prostředí probíhá bez problémů a pokud se nevyskytnou žádné komplikace, bude v expozici lachtanů v pražské zoo k vidění již v průběhu listopadu. V létě ji pak návštěvníci budou moci pozorovat během jedné z nejvyhledávanějších atrakcí – při komentovaném cvičení s lachtany.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru