dnes
Pondělí - polojasno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
V pražské zoo došlo k výměně samiček lachtana jihoafrického
Samička Ronja dorazila do Zoo Praha ve čtvrtek 27. října. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

V pražské zoo došlo k výměně samiček lachtana jihoafrického

Samička lachtana jihoafrického Wendy, dcera samce Melouna a vnučka legendárního Gastona, již dospěla a musela opustit svoji skupinu. Jejím novým domovem se stala Zoo Rostock, odkud na oplátku přicestovala do Prahy nová samička lachtana, která se jmenuje Ronja.

Samička Wendy, která se narodila v květnu 2013, již dospěla a bylo třeba jí najít nový domov. Chov tohoto druhu lachtana však není v zoologických zahradách příliš rozšířený a najít pro Wendy vhodnou novou skupinu, nebylo snadné. Nakonec se dohodla výměna mladých samiček s německou Zoo Rostock – obě zahrady tak získají nepříbuzné jedince do svých chovů.

Lachtan jihoafrický obývá ve volné přírodě oceán v blízkosti pevniny a přilehlá pobřeží. Většinu života tráví ve vodě, výborně plave a dokáže se potopit až do hloubky 200 metrů. Živí se rybami a vodními živočichy a může měřit až 230 centimetrů a vážit okolo 360 kilogramů.

Adaptace Ronjy na nové prostředí probíhá bez problémů a pokud se nevyskytnou žádné komplikace, bude v expozici lachtanů v pražské zoo k vidění již v průběhu listopadu. V létě ji pak návštěvníci budou moci pozorovat během jedné z nejvyhledávanějších atrakcí – při komentovaném cvičení s lachtany.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Dnes v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru