dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
V pražské zoo došlo k výměně samiček lachtana jihoafrického
Samička Ronja dorazila do Zoo Praha ve čtvrtek 27. října. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

V pražské zoo došlo k výměně samiček lachtana jihoafrického

Samička lachtana jihoafrického Wendy, dcera samce Melouna a vnučka legendárního Gastona, již dospěla a musela opustit svoji skupinu. Jejím novým domovem se stala Zoo Rostock, odkud na oplátku přicestovala do Prahy nová samička lachtana, která se jmenuje Ronja.

Samička Wendy, která se narodila v květnu 2013, již dospěla a bylo třeba jí najít nový domov. Chov tohoto druhu lachtana však není v zoologických zahradách příliš rozšířený a najít pro Wendy vhodnou novou skupinu, nebylo snadné. Nakonec se dohodla výměna mladých samiček s německou Zoo Rostock – obě zahrady tak získají nepříbuzné jedince do svých chovů.

Lachtan jihoafrický obývá ve volné přírodě oceán v blízkosti pevniny a přilehlá pobřeží. Většinu života tráví ve vodě, výborně plave a dokáže se potopit až do hloubky 200 metrů. Živí se rybami a vodními živočichy a může měřit až 230 centimetrů a vážit okolo 360 kilogramů.

Adaptace Ronjy na nové prostředí probíhá bez problémů a pokud se nevyskytnou žádné komplikace, bude v expozici lachtanů v pražské zoo k vidění již v průběhu listopadu. V létě ji pak návštěvníci budou moci pozorovat během jedné z nejvyhledávanějších atrakcí – při komentovaném cvičení s lachtany.


Další články
Nahoru