Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - oblacno 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V pražské MHD začnou platit na konci června prázdninové jízdní řády
Ilustrační foto: archiv

V pražské MHD začnou platit na konci června prázdninové jízdní řády

V pražské integrované dopravě (PID) začnou platit od soboty 29. června prázdninové jízdní řády. Spoje podle nich budou jezdit do konce letních prázdin. Prodlouženy budou intervaly a dočasně zrušeny některé linky. Důvodem je každoroční pokles počtu cestujících o prázdninách. Na dotaz ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Tramvaje nepojedou přes Václavské náměstí a nadále ani přes Libeňský most. PID zahrnuje veřejnou dopravu v Praze a Středočeském kraji.

„U metra budou mírně prodlouženy intervaly v pracovní dny a na linkách B a C i o víkendu, a to na jednotný víkendový interval 7,5 minuty. Intervaly tramvajových linek budou prodlouženy ve špičkách pracovních dnů na deset minut, ve všední dny kolem poledne na 12 minut, jen u páteřních linek 9 a 22 budou intervaly poloviční," uvedl Drápal.

Provoz tramvají po celé prázdniny ovlivní především výluka provozu přes Václavské náměstí a v ulici Dukelských hrdinů mezi Strossmayerovým náměstím a Výstavištěm, kde mění dopravní podnik (DPP) koleje.

Na Václavském náměstí vymění DPP koleje ve Vodičkově a Jindřišské a začne poté budovat koleje v horní části náměstí. Nadále bude neprůjezdný Libeňský most, kde silničáři budují jeho novou část v úseku blíže k Palmovce. Mimo provoz bude tramvajová linka číslo 4.

V případě autobusů budou delší intervaly v pracovní dny a u vybraných linek také o víkendu. Nepojedou školní linky ani školní spoje na příměstských a regionálních linkách.

Od soboty 29. června začne platit, že jsou všechny autobusové zastávky primárně na znamení. Prázdninový provoz na městských linkách bude trvat do pátku 30. srpna 2024, na příměstských linkách do soboty 31. srpna včetně.


Autor: ČTK

Ukulele festival

Včera v 10:19

Dvanáctý Český ukulele festival, letní událost plná hudby a dobré nálady, se koná od 26. do 28 července.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Karlínský prosecco festival

23. července 2024 ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Cimbálovka Na Hradbách

23. července 2024 v 11:51

V sobotu 27. července Na Hradbách zahraje čtyřčlenná cimbálovka, co ještě stále hledá jméno.

Svatojánský varhanní cyklus 2024

23. července 2024 v 08:22

Koncert můžete slyšet v neděli 28. července v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

23. července 2024 v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

Letní kino Kinská v zahradě

23. července 2024 v 06:20

Nejen Amélie z Montmartru se tento týden chystá do Letního kina Kinského zahradě v Praze 5.

Kaštan - scéna Unijazzu zve na zahrádku na busking

23. července 2024 v 05:53

Do konce července vás čeká Hugo a já, v pátek 26. července přijďte na Ježíška a Martina Mikiho Zábranského a v úterý 30. července zahrají L. P. Ševelpuna a Miroslav Richter. Začíná se vždy od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

I tento týden můžete v Praze 10 zdarma cvičit jógu

22. července 2024 v 15:11

Úterky a čtvrtky až do 26. září od 18 do 19 hodin patří v Praze 10 lekcím jógy. Lekce probíhají v parcích a začínají v 18 hodin.

Další články
Nahoru