dnes
Pátek - zatazeno
26°C
zítra
Sobota - bourky
22°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
V pražské MHD se od září změní trasy i některé spoje, přibudou zastávky
Ilustrační foto: archiv

V pražské MHD se od září změní trasy i některé spoje, přibudou zastávky

V pražské MHD od 1. září změní trasy některé spoje a přibudou nové zastávky. Úprava trasy se dotkne midibusové linky 108, linka 130 nově pojede o víkendu a nové zastávky vzniknou například v Roztokách u Prahy. Změní se trasa také několika školních linek. ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou integrovanou dopravu.

Změny nastanou rovněž v Nádražní ulici na Smíchově, kde budou tramvaje kvůli překládce inženýrských sítí jezdit jednokolejně. Tramvaje pak od 31. srpna do 23. září nepojedou ulicí Na Poříčí v Praze 1.

Autobus číslo 108 pojede mezi zastávkami Sibiřské náměstí a Zelená přes nové zastávky Rooseveltova a Českomalínská. Linka 130 zase v trase mezi Chaplinovým náměstím a Zličínem pojede nově také o víkendech, a to v intervalu 60 minut. Autobusová linka číslo 266 pojede nově z Řeporyjí přes Luka a Mládí a 271 bude prodloužena do zastávky Radlická.

Změny se dotknou také provozu příměstských linek. Například na lince 340 pojedou vybrané spoje v pracovní dny ve směru z Prahy až do zastávky Roztoky, Levý Hradec. Prodloužena bude také trasa linek 354 a 376. Linka 359 pojede v Roztokách nově přes zastávku 17. listopadu a nejede přes Tyršovo náměstí. Změny čekají rovněž na další linky.

V rámci MHD přibudou nové zastávky. Na lince 108 vznikne zastávka Českomalínská, která bude v obou směrech na znamení. Na stejné lince pak přibude ještě zastávka Rooseveltova. Na znamení bude i nová zastávka Kbelský lesopark pro linky 201 a 953. Pro autobusy číslo 347 a 358 vznikne zastávka Chýně, Žitná.

Dočasné změny se pak dotknou několika tramvajových linek. V Nádražní ulici bude od pondělí 2. září do soboty 16. listopadu zaveden v části ulice mezi zastávkami Smíchovské nádraží a ČSAD Smíchov provoz tramvají pouze po jedné koleji. Pro všechny autobusové linky bude přemístěna zastávka Lihovar ve směru Smíchovské nádraží z Nádražní ulice do ulice Strakonická.

Tramvajovou trať bude dopravní podnik (DPP) opravovat v ulici Na Poříčí. Tramvaje nepojedou mezi křižovatkami s ulicemi Těšnov a Havlíčkova. Při opravě budou kompletně vyměněny kolejnice, vyměněno bude kolejové rozvětvení v křižovatce Na Poříčí a Těšnov. Při výměně kolejnic bude v celé délce trati položen nový asfaltový povrch a prostor vyměněné kolejové konstrukce bude předlážděn.


Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

Včera ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Tragická nehoda na Pražském okruhu

11. srpna 2020 v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Další články
Nahoru