Dnes Úterý - jasno 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V pražské MHD se od září změní trasy i některé spoje, přibudou zastávky
Ilustrační foto: archiv

V pražské MHD se od září změní trasy i některé spoje, přibudou zastávky

V pražské MHD od 1. září změní trasy některé spoje a přibudou nové zastávky. Úprava trasy se dotkne midibusové linky 108, linka 130 nově pojede o víkendu a nové zastávky vzniknou například v Roztokách u Prahy. Změní se trasa také několika školních linek. ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou integrovanou dopravu.

Změny nastanou rovněž v Nádražní ulici na Smíchově, kde budou tramvaje kvůli překládce inženýrských sítí jezdit jednokolejně. Tramvaje pak od 31. srpna do 23. září nepojedou ulicí Na Poříčí v Praze 1.

Autobus číslo 108 pojede mezi zastávkami Sibiřské náměstí a Zelená přes nové zastávky Rooseveltova a Českomalínská. Linka 130 zase v trase mezi Chaplinovým náměstím a Zličínem pojede nově také o víkendech, a to v intervalu 60 minut. Autobusová linka číslo 266 pojede nově z Řeporyjí přes Luka a Mládí a 271 bude prodloužena do zastávky Radlická.

Změny se dotknou také provozu příměstských linek. Například na lince 340 pojedou vybrané spoje v pracovní dny ve směru z Prahy až do zastávky Roztoky, Levý Hradec. Prodloužena bude také trasa linek 354 a 376. Linka 359 pojede v Roztokách nově přes zastávku 17. listopadu a nejede přes Tyršovo náměstí. Změny čekají rovněž na další linky.

V rámci MHD přibudou nové zastávky. Na lince 108 vznikne zastávka Českomalínská, která bude v obou směrech na znamení. Na stejné lince pak přibude ještě zastávka Rooseveltova. Na znamení bude i nová zastávka Kbelský lesopark pro linky 201 a 953. Pro autobusy číslo 347 a 358 vznikne zastávka Chýně, Žitná.

Dočasné změny se pak dotknou několika tramvajových linek. V Nádražní ulici bude od pondělí 2. září do soboty 16. listopadu zaveden v části ulice mezi zastávkami Smíchovské nádraží a ČSAD Smíchov provoz tramvají pouze po jedné koleji. Pro všechny autobusové linky bude přemístěna zastávka Lihovar ve směru Smíchovské nádraží z Nádražní ulice do ulice Strakonická.

Tramvajovou trať bude dopravní podnik (DPP) opravovat v ulici Na Poříčí. Tramvaje nepojedou mezi křižovatkami s ulicemi Těšnov a Havlíčkova. Při opravě budou kompletně vyměněny kolejnice, vyměněno bude kolejové rozvětvení v křižovatce Na Poříčí a Těšnov. Při výměně kolejnic bude v celé délce trati položen nový asfaltový povrch a prostor vyměněné kolejové konstrukce bude předlážděn.


Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru