dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
V pražské MHD bude testován nejdelší evropský autobus
Autobus Mercedes-Benz CapaCity L. Foto: daimler.com

V pražské MHD bude testován nejdelší evropský autobus

V únoru začne jezdit v Praze nejdelší linkový autobus, jaký lze spatřit na evropských silnicích. V rámci nezávazného testování bude autobus Mercedes-Benz CapaCity L nasazen na linku 119, která spojuje stanici metra Nádraží Veleslavín a ruzyňské letiště Václava Havla.

I když česká legislativa umožňuje na tuzemských cestách provoz autobusů o maximální délce 18,75 metru, téměř 21 metrů dlouhý vůz dostal výjimku.

„Zkoušku kapacitnějších vozidel na letiště inicioval Pražský aeroholding, provozovat ho bude pražský dopravní podnik a legislativní výjimku zajistil výrobce vozidla,“ uvedl Filip Drápal ze společnosti Ropid, která dopravu v Praze a okolí organizuje.

Zatím není jasné, kdy přesně v únoru bude autobus nasazen. Cestující by měl vozit zhruba dva týdny. Do autobusu se vejde až 191 cestujících. Jezdí zhruba v deseti evropských městech.

Fotografie autobusu Mercedes-Benz CapaCity L:

daimler-capacity-5-nahled

daimler-capacity-clanek-2-2-nahled

daimler-capacity-slider-2-nahled

daimler-capacity-clanek-7-nahled

daimler-capacity-clanek-2-1-nahled


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru