dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražské krimi

V pražské divočině byli viděni bulharští vlci

O uplynulém víkendu se policejní akce Kapsa zaměřila na turisticky zajímavá místa v úzkém centru metropole, především na prostranství kolem památek, ale také na restaurace a jejich předzahrádky. Pozornost byla věnována turisticky oblíbeným travmajovým linkám 9 a 22.

V průběhu bezpečnostní akce policisté zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže hned sedm pachatelů. Někteří z těchto lapků byli „vlci samotáři“, jiným kryli záda jejich souputníci.

„Po předvedení na policejní služebny řešili policisté jednání zadržených ve valné většině v takzvaně zkráceném přípravném řízení, nicméně i tak někteří z pachatelů skončili posléze v policejní cele,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Všichni zadržení jsou stíháni pro trestný čin krádež, kdy jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Některé z těchto osob posléze skončili také v kompetenci cizinecké policie, neboť se jednalo o osoby například z Bulharska. S těmito osobami řešili policisté ukončení jejich pobytu na území České republiky formou správního vyhoštění,“ dodal Hulan.

S ohledem na zmiňovaný začátek turistické sezóny budou policisté a kriminalisté v boji proti kapsářům i nadále pokračovat obdobnými akcemi.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru