Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
V Praze zůstane několik dní omezen provoz metra, na lince C se vyměňují pražce
Výměna pražců v pražském metru. Foto: se svolením DPP

V Praze zůstane několik dní omezen provoz metra, na lince C se vyměňují pražce

Pražský dopravní podnik (DPP) o Velikonocích vymění na lince C pražského metra dalších 290 dřevěných pražců za betonové, tentokrát mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad.

Práce začaly dnes brzy ráno a skončí v pondělí 5. dubna před půlnocí.  Z tohoto důvodu je obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum, soupravy se na něj vrátí až se zahájeném úterního provozu.

Metro na lince C tak bude pár dní jezdit jen v úsecích Letňany – Muzeum a Pražského povstání – Háje. Od úterý 6. dubna bude podzemka opět jezdit v celé své trase. 

Během výluky je zavedena náhradní autobusová doprava XC, která je v provozu v úseku mezi stanicemi Hlavní nádraží a Pražského povstání. Trasa je Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží.

S ohledem na probíhající rekonstrukci tramvajové trati v ulici Táborská nezastavují autobusy v oblasti Vyšehradu v ulici 5. května, ale v ulici Na Pankráci, v zastávkách nočních autobusových linek. 

Po dobu výluky je posílen provoz autobusové linky 196, pro linku 134 se přemísťuje zastávka Pražského povstání. Pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět. 

Pražce v pražské podzemce 

V pražském metru je celkem 39 808 pražců, z toho jich je 19 397 na trase C. DPP dosud vyměnil 16 879 původních dřevěných pražců za betonové, z toho na trase C jich je nových 6520. 

V celé síti metra zbývá nahradit ještě 22 929 pražců, což je zhruba 57 procent. Na lince C je potřebné vyměnit ještě 12 877 pražců, což je 66 procent. Od dnešního rána jsou měněny dřevěné pražce na 2. koleji v traťovém tunelu mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad a na začátku samotné stanice Vyšehrad. 

V pracích se bude letos pokračovat v dalších dvou obvyklých termínech, na začátku letních prázdnin od 3. do 11. července, a pak na podzim během prodlouženého víkendu od 28. do 31. října. 

 

Autor: Jan Puci

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru