Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze zůstane několik dní omezen provoz metra, na lince C se vyměňují pražce
Výměna pražců v pražském metru. Foto: se svolením DPP

V Praze zůstane několik dní omezen provoz metra, na lince C se vyměňují pražce

Pražský dopravní podnik (DPP) o Velikonocích vymění na lince C pražského metra dalších 290 dřevěných pražců za betonové, tentokrát mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad.

Práce začaly dnes brzy ráno a skončí v pondělí 5. dubna před půlnocí.  Z tohoto důvodu je obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum, soupravy se na něj vrátí až se zahájeném úterního provozu.

Metro na lince C tak bude pár dní jezdit jen v úsecích Letňany – Muzeum a Pražského povstání – Háje. Od úterý 6. dubna bude podzemka opět jezdit v celé své trase. 

Během výluky je zavedena náhradní autobusová doprava XC, která je v provozu v úseku mezi stanicemi Hlavní nádraží a Pražského povstání. Trasa je Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží.

S ohledem na probíhající rekonstrukci tramvajové trati v ulici Táborská nezastavují autobusy v oblasti Vyšehradu v ulici 5. května, ale v ulici Na Pankráci, v zastávkách nočních autobusových linek. 

Po dobu výluky je posílen provoz autobusové linky 196, pro linku 134 se přemísťuje zastávka Pražského povstání. Pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět. 

Pražce v pražské podzemce 

V pražském metru je celkem 39 808 pražců, z toho jich je 19 397 na trase C. DPP dosud vyměnil 16 879 původních dřevěných pražců za betonové, z toho na trase C jich je nových 6520. 

V celé síti metra zbývá nahradit ještě 22 929 pražců, což je zhruba 57 procent. Na lince C je potřebné vyměnit ještě 12 877 pražců, což je 66 procent. Od dnešního rána jsou měněny dřevěné pražce na 2. koleji v traťovém tunelu mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad a na začátku samotné stanice Vyšehrad. 

V pracích se bude letos pokračovat v dalších dvou obvyklých termínech, na začátku letních prázdnin od 3. do 11. července, a pak na podzim během prodlouženého víkendu od 28. do 31. října. 

 

Autor: Jan Puci

Tunely Mrázovka a Bubenečský budou uzavřeny

Dnes v 08:05

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 8. prosince od 23 hodin do čtvrtka 9. prosince do 5 hodin uzavřen. Objízdná trasa je vedena po Radlické.

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

2. prosince 2021 v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru