Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze znovu stoupl počet nemocných respiračními infekcemi
Ilustrační foto: archiv

V Praze znovu stoupl počet nemocných respiračními infekcemi

V Praze znovu stoupl počet nemocných respiračními infekcemi. Na 100 000 obyvatel bylo 588 nemocných, což je skoro o čtvrtinu víc než předchozí týden. Hygienická stanice Hlavního města Prahy o tom dnes informovala na twitteru. Přesto byla nemocnost v metropoli minulý týden nižší než celostátní průměr, který dosahoval 1003 případů. Za hranici epidemie odborníci považují zhruba 1600 případů na 100 000 obyvatel.

„V rámci celé České republiky ale nemocnosti stále klesá. Praha má v porovnání s ostatními kraji nemocnost nejnižší," uvedli pražští hygienici. Klesá i v Praze podíl nemocných, kteří mají příznaky chřipky, od předchozího týdne se snížila o více než 28 procent. Přibylo tedy nemocných s jinými respiračními infekcemi.

Chřipková epidemie měla v letošním roce dva vrcholy. Podle údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ) byla nejvyšší loni před Vánoci, poté postupně klesala. Druhá menší vlna přišla v polovině února, podle dřívějších vyjádření SZÚ i kvůli příchodu druhého kmene chřipky. Na konci března už byla na většině míst jen lokální ohniska.

Více než v předchozích letech je v Praze případů spály a spálové angíny. Nemocných se spálou lékaři nahlásili v prvním čtvrtletí 141, což bylo čtyřikrát víc než v roce 2019, který ještě nebyl ovlivněný epidemií covidu-19. Spálová angína se léčí antibiotiky, nejčastěji penicilinem, kterého je nyní v lékárnách nedostatek.


Autor: ČTK

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru