dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
V Praze zemřelo na silnicích více lidí než loni. Přibylo také zdrogovaných řidičů
Ročně jsou v Praze přistiženy stovky řidičů, kteří před jízdou nezůstali jen u nealka. Ilustrační foto: sxc.hu

V Praze zemřelo na silnicích více lidí než loni. Přibylo také zdrogovaných řidičů

Podle policejních statistiky se za prvních šest měsíců letošního roku stalo v Praze přes devět tisíc nehod. Z toho při 240ti nehodách bylo zjištěno, že některý z řidičů před jízdou pil alkohol.

Řidiči v Praze mohou na cestách potkat nejen více či méně opilého řidiče, ale bohužel také zdrogovaného. Přibývá totiž případů, kdy jsou chyceni řidiči v drogovém rauši. Například minulý týden mladík v Praze 4 blokoval provoz, protože usnul v autě.

Během policejní kontroly také opakovaně usínal a následně měl pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle.

Při nehodách v lednu až červnu zemřelo v Praze šestnáct lidí. To je od dva více, než za první půl rok loni. Z pohledu na celorepublikovou statistiku je patrné, že na silnicích v České republice umírají nejvíce lidé v pátek, sobotu a možná trochu překvapivě i v úterý.

Při pražských nehodách od začátku roku se zranilo už přes tisíc lidí a z toho byla více než stovka vážných úrazů. Škoda při nehodách na pražských silnicích přesáhla půl miliardy korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru