dnes
Pondělí - zatazeno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
V Praze žádá nejvíce lidí o vydání cestovního dokladu v květnu
Ilustrační foto: archiv

V Praze žádá nejvíce lidí o vydání cestovního dokladu v květnu

V hlavním městě nejvíce lidí žádá o vydání cestovního dokladu v období od dubna do července, nejvíce žádostí přijímají úřady v květnu. Zájem o expresní vydání pasu je ve většině městských částí malý. V Praze 8 a 12 o vydání pasu do šesti dnů požádal každý čtyřicátý, v Praze 1 každý desátý. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými radnicemi.

Na některých úřadech se tvoří fronty. Často je to proto, že lidé využívají k návštěvě úřadu klasické úřední dny, tedy pondělí a středu. Na úřadech bývají z hlediska čekání problematické zejména pozdější odpolední hodiny, je tomu tak například v Praze 9, Praze 12 a Praze 7.

„Vždy doporučujeme občanům, aby se v rámci možností snažili využívat úředních hodin oddělení dokladů a evidence obyvatel v průběhu celého dne. Nárůst je výrazný i u žádostí o vydání občanských průkazů, na které lze po Evropě také cestovat," uvedl mluví Prahy 7 Martin Vokuš.

Ve čtvrté městské části se na vzniku front podepsala i jiná skutečnost. „Fronty jsou v současné době skutečně dlouhé a to z důvodu zájmu nejenom o cestovní doklady před dovolenými, ale rovněž i kvůli změnám pobytů kvůli parkovacím zónám," uvedl mluvčí městské části Jiří Bigas. V Praze 4 začnou fungovat parkovací zóny od začátku července.

Naopak v Praze 1 využívají lidé každý den, kdy je úřad otevřený, proto tu fronty nejsou. Do deseti minut se daří odbavit i žadatele o cestovní doklady v Praze 6.

V Praze 2 se fronty tvoří nárazově. „K tomu přispívá jednak skutečnost, že úřední hodiny k odbavení klientů jsou každý den, a také fakt, že v loňském roce bylo pořízeno další přepážkové pracoviště," uvedla mluvčí radnice Martina Klapalová. Lidé v Praze 2 si také mohou rezervovat čas odbavení na webových stránkách.


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Včera ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

24. srpna 2019 v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru