dnes
Středa - zatazeno
24°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
23°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
16°C
V Praze žádá nejvíce lidí o vydání cestovního dokladu v květnu
Ilustrační foto: archiv

V Praze žádá nejvíce lidí o vydání cestovního dokladu v květnu

V hlavním městě nejvíce lidí žádá o vydání cestovního dokladu v období od dubna do července, nejvíce žádostí přijímají úřady v květnu. Zájem o expresní vydání pasu je ve většině městských částí malý. V Praze 8 a 12 o vydání pasu do šesti dnů požádal každý čtyřicátý, v Praze 1 každý desátý. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými radnicemi.

Na některých úřadech se tvoří fronty. Často je to proto, že lidé využívají k návštěvě úřadu klasické úřední dny, tedy pondělí a středu. Na úřadech bývají z hlediska čekání problematické zejména pozdější odpolední hodiny, je tomu tak například v Praze 9, Praze 12 a Praze 7.

„Vždy doporučujeme občanům, aby se v rámci možností snažili využívat úředních hodin oddělení dokladů a evidence obyvatel v průběhu celého dne. Nárůst je výrazný i u žádostí o vydání občanských průkazů, na které lze po Evropě také cestovat," uvedl mluví Prahy 7 Martin Vokuš.

Ve čtvrté městské části se na vzniku front podepsala i jiná skutečnost. „Fronty jsou v současné době skutečně dlouhé a to z důvodu zájmu nejenom o cestovní doklady před dovolenými, ale rovněž i kvůli změnám pobytů kvůli parkovacím zónám," uvedl mluvčí městské části Jiří Bigas. V Praze 4 začnou fungovat parkovací zóny od začátku července.

Naopak v Praze 1 využívají lidé každý den, kdy je úřad otevřený, proto tu fronty nejsou. Do deseti minut se daří odbavit i žadatele o cestovní doklady v Praze 6.

V Praze 2 se fronty tvoří nárazově. „K tomu přispívá jednak skutečnost, že úřední hodiny k odbavení klientů jsou každý den, a také fakt, že v loňském roce bylo pořízeno další přepážkové pracoviště," uvedla mluvčí radnice Martina Klapalová. Lidé v Praze 2 si také mohou rezervovat čas odbavení na webových stránkách.


Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

Dnes v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

Dnes v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

Včera v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

Včera v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Další články
Nahoru