dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
V Praze žádá nejvíce lidí o vydání cestovního dokladu v květnu
Ilustrační foto: archiv

V Praze žádá nejvíce lidí o vydání cestovního dokladu v květnu

V hlavním městě nejvíce lidí žádá o vydání cestovního dokladu v období od dubna do července, nejvíce žádostí přijímají úřady v květnu. Zájem o expresní vydání pasu je ve většině městských částí malý. V Praze 8 a 12 o vydání pasu do šesti dnů požádal každý čtyřicátý, v Praze 1 každý desátý. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými radnicemi.

Na některých úřadech se tvoří fronty. Často je to proto, že lidé využívají k návštěvě úřadu klasické úřední dny, tedy pondělí a středu. Na úřadech bývají z hlediska čekání problematické zejména pozdější odpolední hodiny, je tomu tak například v Praze 9, Praze 12 a Praze 7.

„Vždy doporučujeme občanům, aby se v rámci možností snažili využívat úředních hodin oddělení dokladů a evidence obyvatel v průběhu celého dne. Nárůst je výrazný i u žádostí o vydání občanských průkazů, na které lze po Evropě také cestovat," uvedl mluví Prahy 7 Martin Vokuš.

Ve čtvrté městské části se na vzniku front podepsala i jiná skutečnost. „Fronty jsou v současné době skutečně dlouhé a to z důvodu zájmu nejenom o cestovní doklady před dovolenými, ale rovněž i kvůli změnám pobytů kvůli parkovacím zónám," uvedl mluvčí městské části Jiří Bigas. V Praze 4 začnou fungovat parkovací zóny od začátku července.

Naopak v Praze 1 využívají lidé každý den, kdy je úřad otevřený, proto tu fronty nejsou. Do deseti minut se daří odbavit i žadatele o cestovní doklady v Praze 6.

V Praze 2 se fronty tvoří nárazově. „K tomu přispívá jednak skutečnost, že úřední hodiny k odbavení klientů jsou každý den, a také fakt, že v loňském roce bylo pořízeno další přepážkové pracoviště," uvedla mluvčí radnice Martina Klapalová. Lidé v Praze 2 si také mohou rezervovat čas odbavení na webových stránkách.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru