Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze začne platit letní letový řád, jsou v něm spojení do nových destinací
Na ruzyňském letišti bude v létě rušněji. Zdroj foto: Letiště Praha

V Praze začne platit letní letový řád, jsou v něm spojení do nových destinací

V neděli 26. března začne na Letišti Václava Havla Praha platit letní letový řád. Nabídne například dvě nové dálkové linky do Soulu a na Tchaj-wan, celkem 152 destinací po celém světě, devět nových spojení do dovolenkových destinací a 65 dopravců. Přibydou také nová spojení, například do Gdaňsku, Skiathosu nebo Bilbaa a Rimini. Informoval o tom předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Podle Pose pražské letiště v počtu destinací a dopravců letiště dosáhne na 80 procent nabídky z rekordního roku 2019. „Oproti loňské letní sezóně nabídneme cestujícím více spojení, a to i přesto, že nadále chybí destinace na Ukrajině a v Rusku. Pro porovnání, v rekordním roce 2019 se z Prahy létalo do 190 destinací, letos jsme na čísle 152. Zároveň se nám podařilo obnovit dálkovou linku do jihokorejského Soulu s dopravcem Korean Air a od července spojíme přímou linkou Prahu s Tchaj-wanem díky společnosti China Airlines. To jsou velké milníky a obrovský úspěch,“ uvedl.

Na bezmála 40 tratích dojde oproti loňskému létu k dalšímu navýšení počtu frekvencí letů. Týká se to například pěti měst – Londýna, Amsterdamu, Paříže, Antalye a Frankfurtu. Vyšší počet spojení ale bude také na přímých linkách do destinací jako je Riga, Kišiněv, Dublin, Málaga, Athény, Barcelona, Varšava a na Rhodos.

Nové dálkové linky a další destinace

Nové přímé spojení s Tchaj-wanem je plánované od 18. července. Dopravce China Airlines bude linku provozovat dvakrát týdně, s odletem z Prahy vždy každou středu a neděli letadlem Airbus A350–900 pro 306 cestujících. Hned s letním letovým řádem začne být v provozu obnovená linka do jihokorejského Soulu s dopravcem Korean Air. Inaugurační let se uskuteční 27. března.

Destinace bude z pražského letiště dostupná třikrát týdně, společnost pro cestující zajistila letoun Boeing 777–300ER pro 291 cestujících. V květnu se pak do Prahy vrátí přímý spoj do Spojených států amerických s dopravcem Delta Air Lines z letiště JFK v New Yorku. Přímé spojení nabídne do konce září.

Nově se také v Praze představí letecká společnost Icelandair, která od 1. června spojí Prahu s Reykjavíkem čtyřikrát týdně a nabídne rychlé spojení přes Island do více než 14 destinací v USA. Z nových míst přibyde v létě v nabídce pravidelných letů například španělské Bilbao, chorvatský Dubrovník, řecký Skiathos, nebo španělská Sevilla. Cestující se budou moci podívat také do hlavního města Arménie Jerevanu, polského Gdaňsku nebo do města Maskat v Ománu. 

„Predikce provozu jsou pozitivní. Letiště Praha by za celý rok mohlo odbavit přes 13 milionů cestujících. Zatím evidujeme vyšší poptávku po výjezdovém cestovním ruchu do typicky dovolenkových destinací, a zároveň pokračujeme společně s agenturou CzechTourism a Prague City Tourism v další intenzivní podpoře příjezdového cestovního ruchu, který by měl být během letních měsíců dominantní,“ sdělil ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Noví dopravci

„Oproti loňskému létu se představí také několik zcela nových dopravců, jako je moldavský Air Moldova a FlyOne, již zmiňovaný China Airlines a Korean Air, kyperský Cyprus Airways, ománský Salam Air a již zmiňovaný islandský Icelandair,“ sdělila mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

V průběhu nadcházející letní provozní sezóny budou nabízet pravidelné spojení do nejvíce destinací letecké společnosti skupiny Smartwings Group (39), dále Ryanair (33), Eurowings (19), easyJet (12) a Wizz Air (11). 

Nové destinace

Bilbao

Dubrovnik

Jerevan

Gdaňsk

Soul

Skiathos

Maskat

Salála

Rimini

Sevilla

Tchaj-pej

Zdroj: Letiště Praha 

Nová spojení do dovolenkových destinací

Air Cairo – Marsa Alam 

Croatia Airlines/Smartwings – Dubrovnik   

Cyprus Airways – Larnaka       

Eurowings – Rhodos      

Eurowings – Zakynthos  

Ryanair – Rimini   

Ryanair – Sevilla   

Ryanair – Skiathos

Vueling – Bilbao    

Zdroj: Letiště Praha 

TOP 5 zemí dle počtu destinací:

Španělsko (23)

Řecko (18)

Itálie (18)

Velká Británie (11)

Francie (9)  

Zdroj: Letiště Praha


Autor: Jan Puci

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru