dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
V Praze začne mistrovství Evropy ve fotbale, v české skupině Dánsko, Norsko a Velká Británie
Reprezentační družstvo Policie ČR. Foto: archvi PČR

V Praze začne mistrovství Evropy ve fotbale, v české skupině Dánsko, Norsko a Velká Británie

Ve dnech 20. až 27. června se v Praze uskuteční 2. policejní mistrovství Evropy ve fotbale žen. O mistrovský titul se utká osm nejlepších evropských národních reprezentací, které se nominovaly na základě výsledků kvalifikace. Tým Policie České republiky je ve skupině A společně s celky Dánska, Norska a Velké Británie. Skupinu B tvoří fotbalistky Holandska, Francie, Německa a Rakouska.

„Ženský fotbal sice nepatří v České republice k nejpreferovanějším sportům, přesto se nám podařilo sestavit poměrně silný reprezentační manšaft,“ uvedl vedoucí české policejní fotbalové reprezentace Václav Kuthan, podle kterého jsme měli štěstí na rozlosování.

„Nejsilnější celky – Němky a Francouzky, které obsadily první a druhé místo na předchozím šampionátu v Dánsku v roce 2012, k nim dobré Rakušanky a Holanďanky jsou ve skupině B. My máme sice slabší soupeře, ale nemůžeme nikoho podcenit. Chceme v první řadě vyhrát v základní skupině a pak se uvidí,“ řekl Václav Kuthan. Český tým skončil na mistrovství v Dánsku na pátém místě.  

Reprezentační družstvo Policie ČR tvoří policistky, které hrály soutěže první a druhé fotbalové ligy. V rámci přípravy na šampionát absolvovaly tři soustředění a sehrály několik přátelských utkání. „Zaměřili jsme se na taktická cvičení, pohyb v zónách, trestné kopy a také zvýšení fyzické kondice,“ připomněl náplň soustředění trenér Jan Švácha.

První zápas sehrají naše policistky s Velkou Británií v úterý 21. června od 10 hodin na Stadionu Evžena Rošického, kde proběhnou všechna utkání českého týmu v základní skupině A. Další zápasy se odehrají na Spartakiádním stadionu na Strahově a v Účelovém zařízení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy ve Strašnicích.     

Zápasy českého týmu ve skupině A:

úterý 21. června od 10 hodin s Velkou Británií na Stadionu Evžena Rošického  

středa 22. června od 10 hodin s Dánskem na Stadionu Evžena Rošického  

čtvrtek 23. června od 16 hodin s Norskem na Stadionu Evžena Rošického

Harmonogram ostatních utkání najdete na: www.policie-sport.cz.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru